Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól értheti a...

Milyen idős kortól értheti a kicsi a sarokba állítást? Ti csináljátok? Bevált?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Téged állítottak sarokba gyerekkorodba ? Te milyen büntetésnek érezted ? Szerintem nincs értelme , ha már "érti" akkor azt is meg lehet vele beszélni , hogy ezt nem szabad ! 3 gyerekem van , most elgondolkoztam , hogy milyen büntetést szoktak kapni . Mi egyszerűen beküldjük őket a szobájukba és nem jöhetnek ki amíg mi nem szólunk . Ott játszhatnak , ha nagy bajt csináltak akkor az ágyukba kell menniük és ott eltölteni egy kis időt .
2009. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első válaszolónak:

És a gyerekek jól alszanak? Nem érzik büntetésnek ha este az ágyukba kell menni?

Nem kritizállak, csak kiváncsi vagyok, hogy hogyan élik meg a gyerkőcök ezt a fajta "büntetést"

2009. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szerintem most nem a hely a lényeg, a 'sarokba állítás' csak egy kifejezés, lehet ez lépcsőre ülés, vagy sámlira térdelés is, csak azt nem tudom, hogy időben mikor? Nem engem nem állítottak oda, hanem jól felpofoztak, de én azért választanám a 'maradj itt 3 percet' típusú büntit, hogy addig mindketten megnyugodjunk
2009. aug. 5. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló! A sarokba állítás vagy az ágyra ültetés dettó ugyanaz :-).


Kérdezőnek! Hát nem tudom. Talán akkor van értelme ilyen büntit alkalmazni, ha már "vérge is tudja hajtani" anélkül, hogy odakötöznéd. Remélem érted, mire gondolok! Most az én 11 hós kislányomnál nyilván nem lenne értelme, mert ott sem maradna, azt sem tudnám mit akarok tőle, de egy 2 éves gyerek már biztos megérti.

2009. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A segítség szülő vagyok c. műsorban, 2 éves kortól már leültetik bünti székre a gyereket. Ha nem marad ott, megfogod és visszaviszed alapon. Teljesen jónak tartom ezt a nevelési módszert.
2009. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia


én is jónak tartom a gyerek "kivonását" a játékból.ha nem úgy játszik,ahogy kellene-elviszed onnan.én úgy csináltam,h ahány éves-annyi percre-

egy óvónéni

2009. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi!

írjon még, aki szeretne!

2009. aug. 6. 08:20
 8/9 anonim válasza:
Én ugyan ehez nem sokat értek hiszen csak 10 vaok. De azért elmondom a véleményem erröl; én 1-2 osztálytársam miatt tudom, hogy mi gyerekek csak mégjobban bedühödünk a büntetéstöl. Olyankor meg úgy érezzük hogy nem érdekel semmi sem. és itt olyankor az osztályban mint az óvodások elkezdenek örlyöngeni... Ez a személyes véleményem és tudom nem ér sokat de azért megirtam. :)
2010. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Tény hogy változnak az idők, ami régen bevált, nem biztos, hogy a mai gyerekekkel is eredményes. Elvileg mindenkiben van egy vele született megfelelni akkarás a szülei irányába, ezt kellene valahogyan megőrizni, ápolni, vagy felébreszteni.
2010. okt. 1. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!