Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne pár kérdésem. Válaszolná...

Lenne pár kérdésem. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Ti mindennap kiviszitek a babátokat a levegőre? És ha igen, télen is mindennap kimentek vele?

2. Mikor kezd el a baba 4 óránként enni? Vagy a 3 óránkénti evés nagyon sokáig "természetes"?

3. a hasfájás az csak úgy magától elmúlik, mert vmi változás történik a szervezetében a babáknak, vagy a hozzátáplálás miatt?

4. Az a baba, aki éjszaka 3x kel enni, később is fogja sokkal átaludni az éjszakát, vagy egyik napról a másikra átalussza? Vagy ez előbb ritkulni fog?

5. A fogzás melyik hónaptól várható? Tehát hogy pl mi az átlag, vagy a leghamarabbi idő, amikor már jöhet a foguk?

6. A NEM langyos, de nem is hideg, tehát szobahőmérsékletű tejtől nem tud megfájdulni a pocijuk?

7. (utolsó:)) a hozzátáplálás mindenképpen a tízóraival kell kezdeni? Vagy olyan nincs is, hogy vacsora? Tehát vacsira mindenképpen tejet,vagy tápszert kell kapjon?


Köszönöm szépen!


2012. okt. 10. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, minden nap van levegőzés, télen is.

2. Az én fiam sosem evett 4 óránként, sőt legtöbbször a 3 órát sem bírta kivárni, igény szerint szoptattam.

3. Igen, nekünk egyik napról a másikra elmúlt a hasfájás, nem a hozzátáplálás miatt, hiszen 3 hónaposan még nem kapott semmi mást anyatejen kívül.

4. Erre nem tudok válaszolni, mert az én fiam pár hetes korától átaludta az éjszakákat.

5. Ez változó. Az én fiamnál 4 hónaposan kezdődtek a fogzási tünetek, de csak 10 hónapos korában jött ki az első foga. Rokon kislánynak 4 hónapos korában már 2 foga volt.

6. Szintén nem tudom.

7. Igen, tízóraival kell kezdeni, vagy reggeli és tízórai között kóstoltatni 1-2 kanállal. Azért, hogy ha netán allergiás lenne valamire, kiütné, vagy megfájdulna tőle a hasa, akkor azt lásd még a nap folyamán, ne éjszaka kelljen ügyeletre rohangálni. A későbbiekben is az új ízeket mindig délelőtt kell adni, a már bevezetett ételeket lehet uzsonnára.

2012. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mindegyikre válaszolni, de igyekszem. Nekem egy 6 évesem van és egy 5 hósom!

1: Igen, mindennap kiviszem, kivéve ha szakad az eső, vagy a hó.

2: Nekem egyik sem tartotta be a nagykönyvben megirt 3-4 órát. Evett, amikor éhes volt. :)

3: Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert egyik gyerekem se volt hasfájós, ugy hallottam 3 hós kora után elmulik..

4: Fiam 8 hetes koráig 3x kelt enni, aztán egyszer csak nem kelt fel. Átaludta, egyik pillanatról a másikra. Neki nem ritkult, viszont a lányom először 3x kelt, aztán 2 hétig 1x, aztán átaludta.

5: Változó, de 6 hónapos kora felé. Lányomnak 6 hósan bújt ki első foga, fiamnak tegnap! 17-én lesz 5 hós.

6: Sajnos nem tudom :(

7: Azért kell a tizóraival kezdeni, mert ha valami allergiája jön ki, vagy megfájdul a pocija, akkor tudd, hogy mitől. Ha vacsit is adsz neki, és esetleg ezek közül lesz valami, akkor nem tudod, hoy a tizóraitól, vagy a vacsitól..Ha különbözőt adsz neki.

Én vacsira tápszert szoktam neki adni.

Remélem tudtam segiteni!

2012. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. Általában kivisszük igen, de azért előfordult, hogy kimaradt egy-egy nap. Télen is ki fogom vinni, kell a friss levegő.

2. Az én fiam 3,5 hónapos kora körül átállt a 4 óránkénti evésre, de ez babánként változó.

3.Nem tudom, mert szerencsére nem volt hasfájós.

4.Az én fiam 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, de előtte is csak 1x ébredt, úgyhogy érdemi választ erre nem tudok adni.

5. Az átlag úgy tudom 6 hónapos kor, az enyém most 4 hónapos, néha már kínlódik a fogával, de szerintem ebből még nem most lesz fog.Hallottam már olyan babáról, akinek 3 hónaposan volt foga.

6.Szerintem ezt is babája válogatja.

7.Azért szokták a tízóraival kezdeni, mert ha fáj esetleg a hasa tőle, az ne éjszakára jöjjön ki. Az én fiam fél 8 után fél 12 körül eszik legközelebb, én akkor szoktam neki adni.

2012. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Én télen nem viszem majd ki minden nap az utcára, csak hetente 3-4szer. A többi napon az erkélyre délelőtt és délután pár percre.

2. A kisfiam 2 és fél hónaposan állt be a 4 órai étkezésre. Onnantól naponta 5-ször evett, de akkor 200 ml-t.

3. A változás annyi, hogy elkezdenek több laktáz enzimet termelni, ami a tej lebontását segíti. Amíg nincs, vagy csak kevés van, addig a gyomor nem tudja megfelelően lebontani a laktózt (tejcukrot), így a belekben lévő baktériumok bontják le a gyomor helyett. Ez viszont azzal jár, hogy ezek a baktériumok gázt termelnek, amitől felpuffad a baba, és fájdalmas görcsök gyötrik. Na, ezen segítenek az olyan cseppek, amelyek laktáz enzimet tartalmaznak. Ezeket anyatejbe (vagy tápszerbe) kell cseppenteni. Így még azelőtt lebomlik a laktóz mielőtt a belekbe kerülne. [link]

A másik a szélcső. Ha borzasztóan puffad, jól jön, ha van otthon. Hidd el, nem szokik hozzá. De az a megkönnyebbülés, amit a babának hoz, felbecsülhetetlen...

4. Ehhez nem igazán tudok hozzászólni, mert a kisfiam már csecsemőként is 1-szer kelt csak éjjel. 8-9 hetes kora óta pedig végigalussza az éjszakát.

5. Változó, rapszodikus. A fiam 6 hetes kora óta nyáladzott. Aztán 3 és fél hónaposan abbahagyta. 4 hónaposan nyűglődött, rágcsált mindent, majd 4 és fél hónaposan minden abbamaradt. 5 hónaposan (3 napja) pedig, minden előjel nélkül, áttörte az egyik alsó fogacskája az ínyét. Minden gyerek egyedi. Nem tudhatod mikor bújik elő a foga. Van, akinek már pár hetesen, de olyan is akinek csak 1 évesen.

6. Attól függ hány hónapos és milyen tejre gondolsz...

7. Azzal kezded, amivel jónak látod. A gyerek igényeihez kell igazodnod. Az a jó időpont, amikor a legnyugodtabb. 1 éves koráig javasolt a napi két tej alapú étkezés (kb. napi fél liter anyatej/tápszer).

2012. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. minden nap kimegyünk, nekem és neki is kell a levegő. télen is volt hogykint aludt a fedett teraszon, betakarva, mert elaludt útközben. Igza alig látszott ki a gyerek a kocsiból ugy be volt bugyolálva.

2. 11 hósan van h étkezések között most is csak 3 óra telik el, nem kötelező 4 óránként enni.(de persze akkor mindig 3 óra, tehát rendszeresen mindig akkor eszik)

3.nem volt hasfájós a babám, barátnőmnek kisfia az volt, neki elmúlt kb. 4-4,5 hósan

4. nekem még most is ébred enni éjjel, de előbb nekünk ritkult, már csak egyszer ébred

5. huu, ez változó, lányomnak 8 hósan jött először. én amit tudok az ismeretségi körünkből az nem egészen 4 hó volt.

6 ???

7. azért érdemes tízóraival kezdeni, mert ha esetleg valami gond lép fel, akkor az nem éjjel lesz, hanem már előbb.

2012. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi a nekem is hasznos válaszokat! :)

31+4 hkm

2012. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!