Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg árthatok Neki ezzel?

Tényleg árthatok Neki ezzel?

Figyelt kérdés

Kisbabám 5 hónapos, és állandóan állna! Nagyon erős a lába, ülésből szabályosan kirúgja magát ha a térdemen van..

De még ülni sem tud, csak pár mp-et, de az már nem menő nála, ha nem állhat képes ordítani! Hisztigép! :) HA felállítom, fogom a két kezét, elkezd dumálni, kacarászni, áá mondom ez nem igaz!! :)

De úgy hallottam ettől lehet O lába a kicsiknek, igaz ez? Mert ha ártok vele, nem érdekel akármennyire is sír, próbálok valami más elfoglaltságot kitalálni Neki!



2012. okt. 11. 07:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%

Szia.Akkor ártol neki vele,ha te erőszakolod az állást.Mindaddig amíg magától teszi,NEM szabad visszafognod,mert egy olyan kép fog benne kialakúlni,hogy valami rosszat csinál és a későbbiekben félni fog állni.Az én kislányom 3 hónaposan rúgta ki magát és mindig állni akart,én odáig mentem,hogy orvoshoz vittem,mert a gerince a lábszára stb.Akkor monda nekem ezeket az orvos.Végül is 7 hónaposan állt fel teljesen egyedül,8 hónaposan körbejárta a kiságyat és 9 hónaposan elindult magától.(viszont 3 éves koráig nem beszélt)!

Ma 9 éves gyönyörű nagylány tökéletesen formás egyenes lábakkal.:)

2012. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

àrtasz vele. Nem O lába lesz hanem X ami ebben a kroban nem jó, de ez a legkevesebb, mert tönkre teszed a gerincét egy életre. de ezt már az ültetéssel is megtetted.


Egy babának akkor szabad akár pár másodpercre is ülnie ha azt maától segítség nélkül fel tud ülni. Ez oldalhelyzetböl vagy térdelö helyzetböl történik meg kb a 8-ik hónap körül. Innen nagyon gyorsan történik a felállás, akár ugyan azon a napon is lehet, de általában 2-4 hét a külömbség.

De eddig se ültetni se kitámasztani, se áltatni nem szabad.

Hogy régen megtették? nézz körbe mennyi hátájós, meghajlott, gerincproblémás ember van a világon. ha súlyos nagyon korai ültetés akkor már az iskolában kiszürik, de enyhéb esetben majd csak öreg korban lesz hajlott, hátfájós.


ne ültesd, ne állitsd fel, fektesd a földre, hagyad had gyakorolja a forgást, majd a kúszást, majd a mászást és egyedül üljön. ennek a folyamatnak nagy szerepe van a késöbbi fejlödésben is. pl a mászás fontos dolog, hogy váltott kézzel menjen elöre, ezzel fejleszti az agyát és ez a késöbbi olvasáshoz kell.

aztán magától felfedezni egy új tevékenységet is óriási öröm a gyereknek. ha mindenben segítesz neki, nem hagyod egyedül felfedezni a világot akkor késöbb a tipikus mindenen elbögi magát és dühbe gurul ha nem sikerül elsöre típus lesz. még 3 évesen is csapkod ha nem sikerül elsöre valami és nem is próbálja meg mégegyszer.


a mozgás fejlödést az elsö évben nem az izmok irányitják hanem az agy. az hogy mikor fordul vagy mikor ül fel vagy kezd el járni egy baba az agy dönti el. az agy fejletsége kell hozzá hogy ezeket a bizonyos folyamatokat képes legyen megcsinálni a gyerek.


pl egy átforduláshoz rengeteg mindenre szükség van hogy megtanulja az agy. elöször kezdi a lábemelgetéssel, mikor már elég sokat elég magasra emelte egyszer csak kidobja oldalra a lábaka, majd elforul oldalra. na de innen még össze kell húznia magát és kiigazítani a kezét hogy hason legyen. ehhez izomzat nem kell, csak az agy tevékenysége.


az ülés pl általában térdelö helyzetben a baba oldalra dobja a popóját és félig ül is már, innen fel kell tolnia magát ülésbe. ez egy bonyolult agyi folyamat.

2012. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy fekve nincs el.. Ha a pelenkázóra teszem, ott emelgeti a lábát, állandóan azt csinálja, de az ágyon már nem, pedig az ágy sem puha, vagy akármi.. Akkor inkább már kézben, ölben van.. Ott meg nem tud gyakorolni..

A babakocsit is már fel kellett tennem majdnem ülőbe, mert különben végig ordította az egész utat, egy 100 m-es távon 3-4x kellett megállni vele, mióta ülősbe van (nem teljesen ülős azért) és kilát, semmi gond vele egész úton..

2012. okt. 11. 08:00
 4/25 A kérdező kommentje:
Ja és semerre nem forog még..
2012. okt. 11. 08:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen ártessz neki nagyon, még azzal is, hoyg ülteted a kocsiban, mikor még forogni sem tud. Tönkre teszed a gerincét és az izületei.
2012. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Most jól értem, hogy nem magától áll fel a babád, hanem te állítod és az tetszik neki?

- ha magától húzza fel magát állásba (tehát te nem segítesz ebben neki), akkor semmi gond, csinálhatja nyugodtan akármennyit

- viszont ha te teszed álló helyzetbe, azzal árthatsz a gerincének, azt nem szabad. Próbáld lefoglalni különböző érdekes tárgyakkal, hancúrozzatok stb.

2012. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én megvizsgáltatnám mert ez túl feszes izomzatra utal amit felsorolsz.
2012. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban minél többet kell hasra tenni, hogy a kúszás, mászás beinduljon, a hátizmai megerősödjenek. Ezzel, hogy az állást segíted igenis ártasz neki. Csak azért, hogy ne parádézzon, ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Te vagy a főnök és nem ő.... Babkocsiban pedig félig ülő helyzetbe lehet tenni rövid időre, vagy szintén hason fekve és akkor kilát.
2012. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ő húzza fel magát álló helyzetbe, nagyon erős kisbaba 5 hónapos és 7és fél kg, de nem hájas abszolút..

Nem tudom mit csináljak. Ha hátán fekszik és megfogom a kezét akkor ülésbe húzza fel magát segítség nélkül. Háton fekve még a lábát is meg szokta fogni, ezzel elvan jó darabig.. Én magamtól nem állítom nem is ültetem.

2012. okt. 11. 18:34
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy meg kéne nézetned, mert amiket írsz, következtetni lehet feszes izomzatra. Gyanús az is, hogy nem forog. Én Dévényeshez vinném, az én kisfiam is feszes volt, 7 hónapig jártunk tornára.

Mivel csak benned kapaszkodva áll fel, úgy, hogy Te közben akaratlanul is segíthetsz neki, hiszen húzod a kezénél fogva, semmiképpen sem tesz jót a babádnak. Legfőképpen a gerincének nem. Ha a kiságyban feláll, vagy a bútorokba kapaszkodva, na az az, amikor segítség nélkül csinálja. Ez nem lenne gond.

Az meg, hogy sír, mert nem lát ki a babakocsiból, nem csak a Te babád csinálja, hidd el. Szerintem sokan voltunk, vagyunk ezzel így. Ilyen esetben rövidebb távokra ajánlom a hordozókendőt, kengurut. Abból tud nézelődni is akár.

2012. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!