Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg árthatok Neki ezzel?

Tényleg árthatok Neki ezzel?

Figyelt kérdés

Kisbabám 5 hónapos, és állandóan állna! Nagyon erős a lába, ülésből szabályosan kirúgja magát ha a térdemen van..

De még ülni sem tud, csak pár mp-et, de az már nem menő nála, ha nem állhat képes ordítani! Hisztigép! :) HA felállítom, fogom a két kezét, elkezd dumálni, kacarászni, áá mondom ez nem igaz!! :)

De úgy hallottam ettől lehet O lába a kicsiknek, igaz ez? Mert ha ártok vele, nem érdekel akármennyire is sír, próbálok valami más elfoglaltságot kitalálni Neki!



2012. okt. 11. 07:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan az én babám is felhúzta magát ülésbe a pelenkázón, de ténylegesen csak 9 hónaposan ült fel először. Addig még kitámasztva sem ültettem.
2012. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

jajj ne irj mar olyat, hogy egyedul csinalja


akkor csinalja egyedul ha a kozeleben sem vagy. nagyon artalmas igy amit csinalsz, egy eletre tonkreteheted a gerincet.

nem magatol csinalja, ne nyugtasd magad ilyen badarsagokkal, tedd le a pocakjara aztan kezdjen el vegre forogni majd kuszni, ez lenne most az o dolga.

2012. okt. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%

Büszke anya szindrómád van. Beképzelsz olyat a gyerekről, amit még nem tud.

Ártasz vele. Enyém 4,5 hónapos, ő is akarna állni és ülni, és már forog, átfordul, de nem engedem, mert még ha az izomzata képes is arra, hogy ideig-óráig megtartsa a gyereket, a váz még nem.

Az egészséges csontozat kialakulásához ki kell várni azt, amíg ő maga csinálja és nem te állítod vagy ülteted.

2012. okt. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bírd ki és várd meg, amíg magától csinálja! Az én kisfiam 8 hós, és még mindig tud felülni, ami valószínű annak is köszönhető, hogy 10 kiló, és azt gondolom nehéz megtartani... Viszont már régóta forog, most már kúszik is, meg fölnyomja magát négykézláb. Szerintem nem érdemes siettetni, mert majd csinálja úgyis magától, ha megérett rá.
2012. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Büszke anya szindróma??


Nemtudom, aki nem büszke anya az ne szüljön gyereket, mert még nem érett rá..

Hétfőn elviszem dokihoz, de ha túl feszes lenne, szerintem a csípőficam szűrésen nem mondták volna, hogy tökéletes állapotban van...

5 hósan szerintem még nincs lekésve a forgásról, legalábbis sokan mondták, hogy biztos amiatt, hogy 7 és fél kiló így nehezebb neki. Ismerősöm kislánya 3 hósan volt 9kg, 6 hósan kezdett mindent egyszerre, 7 hósan MÁSZOTT! Ha nem látom, nem hiszem el..

2012. okt. 14. 10:30
 16/25 A kérdező kommentje:
3 hósan 8kg bocsi..*
2012. okt. 14. 10:31
 17/25 anonim ***** válasza:

először azt írod, hogy azért tud állni mert már ennyi kiló, aztán azt, hogy azért nem forog mert ennyi kiló :)

kicsit ellentmondásos, nem?

egyébként ez nem annak a jele, hogy feszes az izomzata, az, hogy ülésbe húzza magát a segítségeddel meg állásba, az egy reflex, minden babának megvan, 4-6 hónap között jelentkezik. ez nem azt jelenti, hogy képes rá.

ne csináld mert tönkre mehet a gerince.


az meg, hogy a barátnőd babája 7 hónaposan mászott, nem egy hihetetlen dolog, elég hirtelen indul meg a babák mozgása ha sokat vannak hason és nem kényszerítenek idő előtt mozgást a babára (tehát nem ültetik, nem rakják kompba, ilyenek.

enyém is 6 hónaposan felült magától, akkor már kúszott, pár nap múlva mászott, 7 hónaposan már bútorok mellett lépegetett, ez nem egy kirívó dolog. viszont az,, hogy az 5 hónapos babádat arra ösztönzöd, hogy álljon, mikor magától még gyakorlat semmit nem is csinál, az az.

nem kéne, de ezt már sokan leírták.

2012. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Csípőficam szűrésen nekünk sem mondtak semmi különöset, annyit, hogy minden rendben. Mégis majdnem 1 évig jártunk Dévény terápiára! Ott ortopédusok dolgoznak és nem neurológusok, fejlődésneurológusok.
2012. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Igen, büszke-anya, meg bezzeg-anya szindróma.

Kár, hogy sértésnek vetted és azonnal visszavágtál rá, hisz rajtad kívül mindenki más is büszke a sajátjára.

Erre a kérdésre pedig megtaláltad volna a Google-ban a választ, hisz én is ott kerestem rá, mikor a fiam felült és felállt 4 hónaposan, és megtaláltam. Le van írva különböző szakemberek által, hogy ez káros,de te kiírtad ide, hogy büszkélkedhess.

Más is szokta, nincs probléma ezzel.

2012. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Dehogy kényszeritem rá, ne irj már butaságot! Felfogtam, hogy nem szabad neki hagyni, hogy így maradjon el..

megértettem higyjétek el és megfogadom a tanácsokat, de néhány vélemény kultúráltabban is meg lehetett volna fogalmazni, nem bántón. nem akarok a kisfiamnak rosszat, nekem ő a mindenem. Első baba, nem születtem mindent tudónak s ezért van ez az oldal is szerintem.

2012. okt. 14. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!