Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosás-Fogkrémkérdés, egy...

Fogmosás-Fogkrémkérdés, egy kis tanács kéne?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, már van sok foga, eddig vízzel mostunk csak mindennap fogát, de ma vettem egy direkt 0-6 éves korig való gyerek fogkrémet neki, almás ízűt. Azon az van írva, hogy ügyelni kell, hogy minél kevesebbet nyeljen le. Nos, már a víznél is próbáltam rávezetni, hogy köpjön, de nem nagyon jött eddig össze. Nem gond, ha az első pár alkalommal azért többet nyel le belőle? Pl hasfájás, vagy hányás? Félek, hogy nehezen bírom rávezetni, mert az alma íz, még ízleni is fog neki...

Ti hogy csináltátok az első pár alkalommal?


2012. okt. 12. 14:05
 1/10 krisztivan ***** válasza:
Én Elmex fogkrémet vettem neki,pont azért hátha nem fog annyira ízleni.De ez is"finom":-)) Éppen csak hogy kenek rá fogkrémet annyitól semmi baja nem lesz ha lenyeli sem.
2012. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hós kora óta fogkrémmel mosom a fogát.Ha olyat veszel,ami a korának megfelelő,addig nem baj,ha lenyeli,ezek úgy vannak kitalálva.
2012. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz hasfájása, ha csak egy aprócska pöttyöt teszel rá.


Mindenképpen fluorid tartalma legyen, ebben a korban már kel neki és nem lesz töle hasfájása.

ne engedd neki enni, de attól amit rákensz nyugodtan lenyelheti.

2012. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Nenedent van, azt le lehet nyelni - nyilván apró mennyiség az is, de nincs ilyesmi ráírva. Fél éve használjuk kiköpés nélkül.
2012. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És utána ugye neki is kéne öblögetnie vízzel, mint a felnőtteknek, ugye?Na azt hiszem itt lesz nehéz rávenni, hogy ezt tényleg köpje majd ki...:)

Köszönöm!

2012. okt. 12. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem lesz baja, ezért kell csak egy borsónyit rakni a fogkefére. Ha jól emlékszem, kislányom két-három éves korában kezdett el öblögetni.
2012. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor este már így próbáljuk, hála ég szereti, ha a fogát mosom, remélem ez az almás íz se lesz neki "túl" finom...:)
2012. okt. 12. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak. Nekünk több kisgyermekes fogorvos anyuka barátnőm azt tanácsolta, hogy ne használjunk addig fluoridosat, amíg lenyeli és hogy a felnőtteknek sem ajánlja minden fogmosáshoz, mert amennyi előnye van, annyi hátránya is - épp a fogorvosok is vitatkoznak róla.
2012. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen a fluoridos én is azt hallottam nem jó mert azért persze lenyeli. De nekünk nem lett baja tőle szerencsére. Picit tegyél rá.
2012. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


én németországban élek és én is rákérdeztem a gyerekorvosomnál és fogorvosomnál is erröl.


itt a vitatott idöszak csak az 1 éves kor alatti idöszak, itt lehet olyan d-vitamint adni amiben van flour. és ez a vita kérdés. mert 1 éves kor alatt a flour hasfájást okozhat és ha túl van adagolva fehér pöttyöket a fogon ami nem jön le, viszont nagyon kell a növekvö csontoknak a flour. ezért is vitáznak gyerekorvosok és fogorvosok ezen.


viszont egyértelmüen mindegyik orvos azt mondta, hogy 1 éves kor felett már mindenképpen flouridos fogkrém kell, hogy a fogak fehérek maradjanak és a csontoknak is kell.

ekkor már nem lehet pöttyös a fog és nem lesz hasfájás.


akik itt azt mondják, hogy nem szabad flouridot azok mivel indokolják ezt? tudják ezt vagy csak mondanak valamit?

2012. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!