Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam sem a...

16 hónapos kisfiam sem a tápszert, sem a tejitalt, sem a tehéntejet nem issza meg. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, maláta kv, karamellás tej, kakaó házi bolti, semmit nem iszik meg.Sem ízesített tápszert, sem ízesített tejitalt. Mit lehet ilyenkor adni neki?
2012. okt. 15. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Próbálj egyéb tejterméket adni. Sajt tejföl joghurt nálunk ezek nagyon beváltak. Az én lányom most lesz 2 éves és csak most kezdte el a tejet kakaót inni amióta elhagyta a szopit. Ennek lassan két hónapja és jó egy hónapos átállás kellett neki. Lehet, hogy a te fiaddal is ez van. Agy neki egy kis időt kínálgasd pár naponta de szerintem előbb utóbb rá fog kapni.
2012. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Más tejterméket eszik, kefirt pl, vagy túrórudit, sajtot. Esetleg néha tejfölt. De ez azért nem olyan tetemes mennyiség, és inkább az esték miatt aggódom ugyanis mivel nem iszik tápszert mindig éhes, ezért alig alszik, hajnalban tudok beleönteni egy kis tejitalt, akkor alszik nyugodtan.

Már elég régóta csinálja ezt, kb 2-3 hónapja, de most már kezdek kibukni az örökös nem alvások miatt is, mert estére csak kellene neki valami laktató ital. A vacsora (ami szilárd, kenyér, felvágott) az olyan 18-18:30 körül van, de ezután ő már nem akar enni, kipróbáltam, hogy nincs tejital, hanem megint vacsorázik, vagy kap egy joghurtot, de nem kéri. A tejital olyan ideális volt, fürdés után megitta és aludt reggelig.

2012. okt. 15. 09:07
 3/21 anonim ***** válasza:

tejpép, tejbegríz?

tejberizs, stb???


ha ezek sem, akor nem issza, már egyáltalán nem az a nézet, hogy szükségük van a törpéknek erre.

2012. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha eszik rendesen, reggeli ebéd vacsora, és naponta 2 joghurt, vagy tejbegríz, tejberizs, sajt, túró, tejföl... az pótolja a tápszert!

Ha nem eszi a tápszert, étellel kell jól laknia! Ilyen korban már egyebként is a tápszer ital, nem étel!

2012. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem sorolom fel az összes tejes ételt, de mindent kipróbáltam és nem eszi.

Nem, nem eszik meg napi 2 joghurtot, és mint írtam nem eszik tetemes mennyiségű tejterméket.

Senki nem mondta, hogy a tápszert ételnek szánom:-) De mint írtam nem alszik jól este, mert hiányzik neki a kis tejital, és mint írtam NEM hajlandó szilárdat enni 6 után. Tisztában vagyok vele, hogy a tápszer nem étel, azt hiszem nem is írtam ilyet, a tápszert KIEGÉSZÍTŐNEK szánnám, mivel akármit csinálok NEM lakik jól szilárd étellel.

Szeretném ha valaki tudna tanácsot adni, nem pedig kioktatni, mit és hogyan kellene, mivel én is tisztában vagyok mit és hogyan kellene, de vannak esetek amikor a gyerekek nem olvassák azt, hogy hogyan és miként kellene táplálkozniuk.

2012. okt. 15. 10:08
 6/21 anonim ***** válasza:
hozzá kell szoktatnod! lassan lépésről lépésre...(kiskanállal) nekünk sikerűlt.. a tápszert hagyd a p...ba....
2012. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Senki sem oktatott ki, jó szándékkal próbáltak meg segíteni.............
2012. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Számomra kioktató volt, és ezt hagy döntsem el én. Amúgy köszi.
2012. okt. 15. 11:40
 9/21 A kérdező kommentje:
Próbálom a kiskanalas dolgot is, apránként, de kiköpi, vagy ha dühbe ön akkor ki is üti a kezemből, elfordítja a fejét. Azt hiszem nem kell ennél több, hogy lássam a gyerek nem szereti a tejes dolgokat. A kérdés az, hogy mi a fenével tudnám pótolni. Gondoltam szójatejre, vagy rizstejre...de még nem mertem kipróbálni.
2012. okt. 15. 11:42
 10/21 anonim ***** válasza:

Mit pótolsz a rizstejjel? az állati eredetű fehérjét?

Mert a rizstejnek csak a neve tej. Rizsből van.

2012. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!