Orrszívás?

Figyelt kérdés
Ki van ellene? és miért?

2012. okt. 15. 11:10
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
Porszívósra érted:?
2012. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a folyamatra gondolok.... hogy nem boríthatja fel az egészséges egyensúlyt?
2012. okt. 15. 11:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy van-e valaki ellene, de aki ellene van, annak a gyereke még nem volt úgy megfázva, hogy taknya-nyála összefolyt, és egész éjjel üvöltött.


semmi rossz nincs az orrszívásban, pláne gyereknél elengedhetetlen. az egy dolog, hogy nem kap levegőt, de ha váladék a fülére megy(márpedig előbb-utóbb az szokott lenni, ha nincs kezelve), az elég komoly gondokat tud okozni.

2012. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"nem boríthatja fel az egészséges egyensúlyt?"


Hát, ne haragudj, ezt a megközelítést még soha nem hallottam. Te sem szoktad kifújni az orrodat, ha náthás vagy?

2012. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jégtánc ***** válasza:
Mivel egy kisbaba még nem tudja kifújni az orrát,ezért kell szívni.Erre vannak megfelelő eszközök.Legyen az gépi vagy kézi orrszívó.Majd ha nagyobb lesz,megtanulja hogyan kell kifújnia az orrát
2012. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobban felborul az egyensúly ha nem szívod egy kis kellemes arcüreggyulladással....
2012. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A harmadikkal egyetértek. Nekem amikor nagyobbacskák (ovis) voltak és azért már valahogy tudtak orrot fújni, a durva megfázásoknál még ők kérték, hogy szívjuk le, mert a zöldes-sárgás sűrű váladék alig jött ki nekik.
2012. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért kell szívni, mert ők még nem tudják kifújni az orrukat. És nem fáj nekik, én is kipróbáltam. Kicsit kellemetlen lehet, de nem fáj, az viszont igen, ha ott marad a váladék, és ahogy előttem is írták, lesz belőle egy jó kis arcüreggyuszi, középfülgyuszi, vagy ne ajd isten tüdőgyulladás, stb. Nem vicc, ezzel nem szabad játszani.

A 3 gyerekem pl már sorban áll az orrszívásért (4 éves lány, 2 éves egypetéjű ikerfiúk). Szépen ott állnak, néha vágnak egy-egy buta képet közben, jókat röhögünk rajta, amíg szívjuk az orrukat. És ők is szokták az eményet (persze nem azért mert nem tudom kifújni, azért, engedem nekik hogy lássák, nincs ebben semmi rossz, anya is sorban áll, szerintem azért is nem félnek tőle.

2012. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb találmány a világon szerintem. Az én babám most 7 hónapos és már kétszer meg volt fázva. neki mindig bedugul a kis orra. nagyon jol le lehet szívni és utána tud nyugodtan aludni. Volt olyan , hogy szívta a cumit az orrán meg már nem kapott levegőt egyálltalán. Hogy másként lehet ilyen esetben segiteni egy pici babának?
2012. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szükséges. Egy pici gyerek nem tudja rendesen kifújni az orrát, sőt őszinte leszek, még néha én sem tudom tökéletesen kifújni, főleg, ha sűrű a váladék, pedig lassan 30 vagyok. Biztos van aki ellenzi, de nem értek egyet azzal, hogy ez rossz dolog lenne. Én az orrszívó porszívót nagyon hasznosnak tartom, mert rengeteg bajt meg lehet előzni vele. Nem fáj, magamon kipróbáltam. Lehet, hogy a gyerek eleinte tiltakozik, mert hangos, nem tudja mi a túróért dugdossa azt a valamit anya az orrába. Ha szépen elmondja az ember, hogy mire való, esetleg megmutatja saját magán, vagy odaadja a gyereknek, hogy a kedvenc figurája orrát leszívhassa, esetleg megpróbálhassa magának, akkor elmúlik az idegenkedés. Ez még mindig a kisebbik rossz. A nagyobbik az orrszívás elhanyagolása, mert annak súlyos szövődményei lehetnek pl: arcüreg gyulladás, fülgyulladás. Nekem utóbbi volt gyerekkoromban, élesen emlékszem rá, annyira fájt, hogy a felszúrás maga volt a megváltás. Ezért is pártolom annyira. Bár az én fiamnak volt több fülkürthurutja, de rendszeres orrszívással, sikerült helyrehozni, egyszer gyulladt be a füle, ott is segített (meg az antibiotikum) így el lehetett kerülni a felszúrást, azt a fül-orr-gégész sem akarta. Azt az éjszakát soha nem felejtem el amíg élek, és megfogadtam, ha legközelebb a náthás lesz, még gyakrabban szívom az orrát, és ettől semmi sem tántoríthat el. Az orvosunk mondta mindig, hogy ilyen betegségek esetén maga a betegség és a gyógyulás is az orrból jön, szívni, szívni, szívni amennyit lehet. Ha még is aggódsz, akkor a tengervizes orrspray használatát ajánlom orrszívás előtt, sokat sokszor, mert lazítja a váladékot, így az könnyebben ürül, és védi az orr nyálkahártyáját. Bajt nem okoz az orrszívás, viszont megelőzi.
2012. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!