Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat néz mesét az 1 éves fiam?

Sokat néz mesét az 1 éves fiam?

Figyelt kérdés

Csak, ha egész nap egyedül vagyok vele,akkor kapcsolom be neki Bogyó és Babócát, gyerekdalok egybefűzve,mondókák.....stb. Van hogy mind végig nézi egy kukk nélkül vagy hangosan röhögve, ez kb másfél-2 óra, néha megszakításokkal. Nagyon aktív fickó, ezen kívül egész nap mozgásban vagyok vele, séta, könyvlapozás, mondókázás, csikizés...tudjátok.

Lelkiismeret furdalásom van miatta,de nem tudnék vele főzni vagy takarítani. Árthat neki, ha ennyit nézi? Köszi! :)))



2012. okt. 15. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az, ha van a napnak x ideje, hogy tv-t néz akkor az nem ördögtől való, ha mellette odafigyelsz, hogy mit néz+ előtte utána sokat foglalkozol vele.
2012. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem annyiban árt, hogy letompítja az agyat, olyankor nem gondokodik csak szinte bámul ki a fejeből, de ezt gondolom te is látod és ezért furdal a lelkiismeret. Én azt csinálom, hogy maximum fél órát engedem nézni mert ugyanezt veszem észre mint te és egy nap csak egyszer nézheti mert nagyon hamar a rabja lehet.
2012. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ha az életkorának megfelelő meséket néz egy gyerek, attól baja nem lesz.

Nyilván nem arról beszélek, ha mást sem csinál egy gyerek, csak egész nap tévét néz, de hát esetetekben erről nincs szó.

2012. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
elhiszem, hogy lelkiismeretfurdalásod van, házi munkák végzése közben rettegni, hogy hol van a gyerek, milyen veszélyes műveletet végez, vagy éppen lerántja a forró serpenyőt melletted...akkor inkább a tv.szétszedik a lakást, ha nem figyelsz. Ez a tv nagy mumus, könnyen rá lehet szokni, de leszokni is.
2012. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem árt. Utálom ezt a mizériát a TV nézés körül... nem a XVIII. században élünk...
2012. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A tv szerintem is népbutítás, de következetesen használva jó dolog is. Sajnálom, h mikor főzől nincs kire bízni, de emiatt ne furdaljon a lelkiismeret. Ennyitől meg senki nem lett butább szerintem. Esetleg próbálj meg más elfoglaltságot találni neki. Kiszinezok, gyerek puzzlek, rajz, neten is biztos vannak fent ötletek mivel tudnád lekötni.
2012. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem gáz. A neki való mese még fejlesztheti is, persze nem arról beszélek, hogy bámulja nyugodtan csak órákig.

S hogy lelkiismeret-furdalásod van, az azért is lehet, mert sokan hangoztatják, hogy így nem foglalkozol a gyerekkel, biztos elhanyagolod, és különben is rossz anya vagy. De hát ez azért így nem igaz.

Neki való mesét néz, plusz előtte-utána foglalkozol vele (sőt a mesét át is beszélhetitek), és nem lesz baj.

2012. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem és az orvosok szerint is árt. Old meg máshogy a házimunkát.

2 óra, hát ez rengeteg!

Érdemes utána olvasnod, hogy blokkolja a keratív gondolkodást (mivel mindent elmondanak a képek, teljesen más mint könyvet nézegetni) és vannak mesék amikben olyan érzelmek vannak amikhez még kicsi, nem érti miért sír a vakond...

Nálunk is volt egy tv nézős időszak, de ő is hamar ráállt és bámulta volna bármeddig, inkább befejeztük.

2012. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na jó eltérőek a vélemények,mint mindenben. Asszem ebben is meg kell találni az aranyközéputat. Tényleg nincs kire bízzam, amikor főzök, de be van csatolva a babakocsiba és mellettem nézi. Még csak 1 éves ezért más dolog nincs, ami lekötné, később színezhet, gyurmázhat, de ez egy átmenti időszak, amit nem egyszerű megoldani.
2012. okt. 15. 16:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éves korú gyermeknél korainak tartom a tévézést. Az idegrendszernek egyáltalán nem tesz jót a váltakozó képhatás és a többi folyamat, ami az agyban végigmegy. Én ehelyett azt javasolnám, hogy keríts el neki külön egy játszórést, ahol lát téged és szoktasd be arra az 1 órára, hogy önállóan játsszon. Én ezt teszem az enyémmel, aki 11 hónapos és bevált. Zene mehet közben, a gyerekdalok is.

A TV-ről van egy nagyon jó könyv, amit Ranschburg tanár úr írt: Áldás, vagy átok. Ennek elolvasását szívből ajánlom.

2012. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!