Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elaltatni egy 8...

Hogy lehet elaltatni egy 8 hetes babat, aki nem akar elaludni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hulye kerdes, de az enyem nem akar aludni. Es szornyen aggodok, mert almos, faradt, es nem alszik. Tegnap delutan 2-tol nem aludt egeszen hajnal fel 1-ig.

Es MINDENT probaltam, ami csak eszembe jutott. Ringattam is, cicizett is, fekudtem mellette masfel orat mozdulatlanul, osszebujva, puszilgatva, csak tagranyilt nagy szemekkel nezett. Ha leraktam, akkor sirt, ha csak siman felvettem, ringatas nelkul, akkor is sirt. Ehes nem volt, mert cicizett is sokat kozben, eddig a cicin elaludt siman, most azon sem. Inyet neztem, foga nem jon. Fogalmam sincs, de mar 3 napja nem akar aludni.... Pedig szuksege van ra, hogy aludjon eleget.



2012. okt. 16. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Friss levegő!

Otthon pedig hordozó kendő, vagy egyszerűen csak lefekszel és a mellkasodra teszed.

2012. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként most "brutál frontok" vannak, ezt mndenki megérzi így vagy úgy. :o(
2012. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ma 8 hetes a kislányom, és nálunk is volt egy kis alvásprobléma, konkrétan 3 héten keresztül minden este ha aludni kellett volna, ordított. Aztán rájöttünk, hogy azért nem akart aludni, mert nem volt fáradt. Unatkozott és le kellett fárasztani. Próbáld ki, hogy egész nap beszélsz neki.
2012. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám, hogy vedd magadra kendőben és irány a friss levegő, az legtöbbször "elnyomja" a kicsket, és ehhez párosul a testközelség, szerintem hatásos lesz:).
2012. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oke!

Babakocsiba raktam, bebugyolaltam tegnap es elmentunk setalni, de akkor se aludt. Akkor megprobalom a kendovel setalast ma. De ejjel nem mehetek setalni sem. :-(

2012. okt. 16. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nap közben kialussza magát, akkor éjel is jobban fog aludni:).

Az elalváshoz, jó alváshoz fura, de szükséges a kipihentség, hiszen az elalvás maga is egy nagyon összetett, bonyolult agyi folyamat, hormonok, vegyületek, idegek összehangoltsága szükséges. Hiszen a felnőtt is sokszor ha túlfáradt, stressze, nehezen tud elaludni, akármilyen fáradt, vagy rosszul alszik.Ezen az egy- két pihentető alváson kell "átesni" és nagy valószínűséggel utána könnyebb lesz:).

2012. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyebkent en is igy gondolom, hogy napkozben is ki kell pihennie magat. Amit latok rajta az az, hogy tul van porogve. Olyan almos, mint a szar, majd leragad a szeme, de nem akar aludni, illetve nem tud. Csak aggodok, mert ez nem egeszseges. Ilyen pici babanak meg aludnia kell, amikor almos.

De ugy nez ki, hogy ma picit jobban alszik vegre.

Azert ha valakinek a kesobbiekben akad meg valami otlete altatasra, azt sok szeretettel varom!

Akik meg eddig valaszoltak: nagyon koszonom!

2012. okt. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!