Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást jól csinálom?...

Hozzátáplálást jól csinálom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos múlt tápszeres. Kb. 2-3 hete kezdtem kóstoltatni, először lével, de azt nem kérte, így kapott pépet. Eddig kapott almát, bébiételt és friss gyümölcsből is. Utána mindig kapott tápszert is. Aztán őszit adtam neki, bébiételt, abból tegnap megevett kb 100g-ot és már nem kért utána tápszert. Most akkor egy étkezés kiváltva? Ja, ezt a második étkezésre adom, ami kb 10-12 körül van. Ma almát fogok adni, de előtte megkóstoltatóm vele a krumplit, ha megeszi holnap krumplit kap. Ez így jó? Úgy tudom meggyet is lehet már adni, lehet hülye kérdés, de azt kell pucolni? A másik, hogy én nem vagyok egy konyhatündér, meg mindennap pici adagokért mindent összekenni, szóval arra gondoltam, hogy hétvégén bevásárolunk a férjemmel a piacon, amiket az elkövetkezendő 1-2 hónapban ehet és szépen megcsinálnánk együtt(ő szakács, neki jobban profilba vág :-)) és adagonként lefagyasztanánk, így csak elő kell venni. Ez így jó? Illetve húst mikortól ehet, 6 hósan már igen, csirkére gondolok? Bocs a sok kérdésért, első baba és kicsit bizonytalan vagyok. Köszi előre is a válaszokat!
2012. okt. 18. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod, első baba vagy sem, teljesen rendben van. Nyugodtan fagyassz le ételeket, maximum annyit tegyél meg, hogy pl ha zöldségpürét majd evés előtt szeretnél "higítani" tápszerrel vagy tejjel, akkor értelemszerűen azt nem kell hozzákeverni lefagyasztás előtt, csak evés előtt. Sok sikert, jó babázást!
2012. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál. Tegnap nem evett eleget, a krumpli nagyon nem ízlett neki. Az almából jobban evett, de attól sincs elájulva. Ma is kínáltam előbb krumplival, aztán almát evett, de annyira nem jött be neki. Összekevertem a krumplit az almával, hát csak falta befelé. Gondolom nem gond, hogy összekevertem?
2012. okt. 19. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj, de sajnos az utóbbi időben nem nagyon jutottam gép elé. (Magam 4 gyereket próbálok kordában tartani) Nyugodtan keverheted ezeket az összetevőket, bár ez azóta már nyilván kiderült számodra is, és magabiztosan alkalmazod a továbbiakban is. Azért, ha a jövőben még valamiben a segítségedre lehetek, (végül is, nem csak 4 gyerekem van, de ráadásul mégiscsak csecsemőgondozó vagyok) csak írj bátran, sok sikert
2012. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!