Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nem minden nap...

Anyukák, akik nem minden nap fürdetitek a babátokat, hogy áll be így nálatok a minden napi rutin?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy 2 naponta fürdetném meg a babám.Ugye tudja, hogy fürdés után vacsi, aztán alvás,na de ha kimarad a fürdés, akkor nem zavarodik össze?Hogy van ez másoknál?
2012. okt. 18. 22:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

19-es vagyok!


Párom elég sokat jár Franciaországba és egy barátjánál száll meg ilyenkor.

Na ők pl először hülyének nézték, hogy minden nap letusol. :) Ők heti 2-3 alkalommal fürdenek csak. :)

2012. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
69%
6hete szultem szlovakiaban,2naponta furdettek a babakat a korhazban,azt hittem sporolnak.aztan az egyik kedeves csecsemosnovertol kerdeztem,azt mondta h a pici babak boren kialakul vekony zsiros reteg,ami sok fertozestol vedi a babat.
2012. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hétben mi sem fürdettük minden nap,mert nagyon-nagyon ordított,mintha nyúznák,mi meg meg voltunk ijedve.Aztán énekeltünk neki,nagyon viccesek voltunk a "szép" hangunkkal..Soha nem gondoltuk volna,h többet nem maradhat ki a fürdetés,most lesz 6 hónapos,egyszer ki akartuk hagyni,fáradtak voltunk,éjfélig nyűglődött,na akkor megfürdettük és láss csodát aludt is utána reggelig.Sztem gyerektől is függ,meg tudod-e tenni vele,igényli-e a megszokott kis dolgait..
2012. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy mihez szoktatod hozzá a gyereket.

Ha elejétől kezdve csak két naponta fürdeted, akkor úgy szokja meg, és ez lesz a rutin.

Ha viszont minden nap fürdetted eddig, akkor nem szerencsés átállni a 2naponta való fürdetésre, mert felborul a rend.

Egyszer mi is úgy jártunk, hogy nem fürdött...hajnali fél háromig nyűglődött. Na, akkor apával kiugrottunk az ágyból és hajnali 3-ra már kész is volt. Úgy aludt utána, mint a tej. :)))

2012. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
51%
Én is Szlovákiában szültem, igaz 2éve, de ott tényleg csak két naponta fürdetik a babákat a kórházban. Itthonra is azt javasolták, hogy 2naponta fürdessem. Nem fogadtam meg a tanácsukat, de nem azért, mert koszosnak találom a babát ha 2naponta fürdik. Féltem, hogy nem alakul ki a rutin, ezért fürdettem/fürdetek minden nap.
2012. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Most elutaztunk a szüleimhez és a kád már nem fért be a kocsiba, kimaradt a fürdés.Éjfélkor aludt csak el szegénykém.Most vagy új a hely, vagy tényleg a fürdés hiánya okozta, hogy szenvedett csak.

Egyébként gyógyszertári fürdetőt használunk.Volt mikor ki volt száradva a kis bőre.

2012. okt. 20. 00:57
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

mi ha itthon vagyunk és átlagos nap van, akkor naponta fürdetjük a kisfiamat. Ha vmi extra esemény van, akkor előfordul, hogy kimarad, de az esti ceremónia többi részéből tudja, hogy este van (pl. pizsamába öltözés, nagylámpa lekapcs, kislámpa felkapcs=félhomély, esti szopi) és már alszik is.

Olyan esetekben marad ki fürdés, ha pl vendégek vannak sokáig, vagy mi érünk később haza valahonnan. Most pl elutaztunk és csak zuhanyzó volt a szálláson, hűvös volt az apartmanban így a 4 nap alatt csak egyszer fürdettük meg, meg sse kottyant neki, az esti rituálé többi része egyértelműen jelzi neki, hogy alvás idő van.

2012. okt. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!