Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a babátokkal?

Mit csináltok a babátokkal?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok, amikor először hazavittétek?

Milyen volt az első fürdetés?

Mit csináltatok egész nap?

Mikor vittétel először sétálni?

Mennyi időt sétáltok?

Mikor mentetek ki a lakásból egyedül, úgy, hogy a Kicsivel, de ügyet intézni, vagy boltba?

Énekeltetek Neki nap közben?

Mennyit és mit játszatok?


Köszi a válaszokat, és kérlek ne bántsatok miatta, hogy ilyen gyerekeseket kérdeztem.

Köszönöm szépen!


2012. okt. 19. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor először hazavittük, 5 hónapja, esős idő volt, egyből azután, hogy megérkeztünk, evett..:) Azután itthon dajkálták a többiek :)

Az első fürdetés, az nem olyan volt, ahogy terveztük..:-(

Mivel első baba volt, én nem tudtam, mit hogy merre, ezért anyukám is itt volt, és közösen fürdettük, amin a párom nagyon megsértődött, mert szerette volna ha csak 3-an vagyunk jelen. Szerencsére azóta mindig így van..

Egész nap csak evett és aludt, így sokmindent nem tudtunk csinálni..:)

12 napos volt, mikor először kivittük, de előtte 2 nappal nyitottunk mellette ablakot pár percre, előtte való nap pedig oda is raktuk közel az ablakhoz egy kicsit.

Elsőnek olyan 1 órát sétáltunk kb.

Tescoba vittük el először, 3 hetes volt..:)

Szoktam neki énekelni, szereti..:)

Mostmár 5 hónapos, így lehet kicsit gyűrni, de sokat van ölben is. Kukuccs játékot játszunk, meg játékosan harapdálom, ami nagyon tetszik neki, sikongat és hangosan nevet mikor csikizi is..:) Egyedül is elvan, igaz nem sokáig, szereti az újságot összegyűrni, a kezét nézegeti, ilyenek..:)


Babát vár a kedves kérdező? :)

2012. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

CSászáros voltam ezért a hazamenetel után probáltam még sokat pihenni,apa otthon volt velünk pár napot,az nagyon jo volt.nagyi elvitte a korházi cuccokat,hogy nekünk ne kelljen rögtön mosással stb.foglalkozni,meg hozott ebédet.TEhát tényleg csak babára,pihenésre és a hármasban töltött boldoságra koncentráltunk.

Első fürdetés:Apával együtt csináltunk, félve,kicsit tudatlanul,a felesleges sok rémisztgetés miatt(köldökcsonk,fülecske stb..)amugy nem sirt.A mai napig ha itthon van az apja ő fürdeti,ez a közös külön kalandjuk lett.

mivel augusztus elején született, hamar kivittük, jo idő volt,és nagyot sétáltunk vele,már amennyire én birtam.1 orát biztos.....egyedül ügyet intézni kb. 1 honap után, de az a közeli posta és boltba akkor még kimerült.mindig énekelünk neki,zenész család vagyunk,hall zongorát, hegedűt, furulyát,éneket.én sokat játszok vele, igényelte is idáig, most 14 hos és most kezd maga ura lenni.sokat vagyunk levegőn, játszin es igy volt pici korában is.minél többet friss levegőn,és télen is bőven kivittem.Hát hirtelen ennyi jutott eszembe :-)

2012. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogy az első hetekben a család hagyta, hogy hármasban legyünk,ismerkedjünk egymással, élvezzük,csak néha jöttek,ez nagyon jo volt.
2012. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 naposan vittem haza a babámat. Először körbeálltuk és csodáltunk :D, meg persze előjöttek a szorongások, mert ezt a babát most nem lízingeljük pár órára, hanem már életünk végéig mi felelünk érte. Az első pár hétben még jobbára evett, kakilt, aludt. Először 1 naposan a kórházban fürdettem meg, de nagyon féltem. 4 naposan vittük sétálni talán fél órára. Mosstmár sokat kell vele kint lenni. ügyet intézni kb. 5 vagy 6 naposan vittem. Sajnos nem tudtam otthon hagyni a szopi miatt. Most 3 hónapos és énelek neki, mondókákat mondok, sétálunk és persze nagyon szereti a játszószőnyegét. Napi 10 órát foglalkozok vele kb.
2012. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem várok babát, még két hónapot várnunk kell (januártól lehet majd próbálkozni).

Viszont annyira jó ezeket olvasni, mert elképzelem, hogy majd én is ezt vagy azt hogyan fogok csinálni, és ez annyira jó és meleg érzéssel tölt el. Elképzelem, hogy hova teszem majd a játszószőnyeget, hova a kiságyat, hogyan fogom átemelni a kiságyból a pelenkázóra, hogyan fürdetjük majd, stb. És ez kicsit megkönnyíti a várakozást. Butus vagyok szerintetek ez miatt?

2012. okt. 19. 09:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit csináltatok, amikor először hazavittétek?

Elaludt út közben a mózeskosárban, benne hagytuk, letettük, aludt tovább.


Milyen volt az első fürdetés?

Körülményes. Utál fürdeni, ordít közben. Ez azóta sem nagyon változott sajnos. Bár egy kicsit azért javult a helyzet.


Mit csináltatok egész nap?

Feküdtem, pihentem, néha ettem. Örültem, ha elaludt és volt egy kis nyugtom.


Mikor vittétel először sétálni?

Téli baba, úgyhogy egy hónapos kora után valamivel.


Mennyi időt sétáltok?

Először kb. 10 percet, de előtte már volt, hogy ugyanennyi időre kitettük őt a mózeskosárban a teraszra.


Mikor mentetek ki a lakásból egyedül, úgy, hogy a Kicsivel, de ügyet intézni, vagy boltba?

Az első séta után 1-2 héttel. Séta közben nagyon jól aludt, így el lehetett vele menni vásárolni.


Énekeltetek Neki nap közben?

A férjem sokat, én néha.


Mennyit és mit játszatok?

Az első 1-2 hónapban nem igazán lehet vele játszani, legfeljebb énekelni vagy mesélni vagy verset mondani neki, ide-oda vinni, megmutatni neki dolgokat, illatokat, színeket. Játszani igazából akkortól lehet vele, amikor már megfogja a kezébe adott dolgot.

2012. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1:amikor hazavittük először bemutattuk neki a házat ahol lakni fog.nem látott belőle semmit,lehet hlyeség,de én fontosnak tartottam.császároztak,de meglepően jól mozogtam.kipakoltam a táskám,a kisfiam egész nap aludt szinte,lezuhanyoztam,pihentem,a férjem meg körbeugrált.:-)

2:Első fürdetésnél nagyon sírt,anyukám is itt volt segíteni.a 2.fürdetésnél már semmi baja nem volt,és azóta is imád fürdeni.alig mertem forgatni arra emlékszem

3:a kisfiam szinte egész nap aludt,és én is annyit pihentem amennyit csak bírtam,fejtem a tejet állandóan,hogy még több legyen.(bevált)

4:2 hetesen volt az első séta,(kb 1-1,5 órás)de mivel júliusi,már 2-3 naposan kivittem a teraszra levegőzni.

5:1-1,5 óra.kertvárosban lakunk,nincs zaj,végig aludt.

6:kb 1 hét után mentem el otthonról egyedül bevásárolni,addig a férjem vigyázott Manóra.Bevásárló központba kb 6 hetesen vittük.ügyet intézni nem viszem magammal,elintézi a férjem a hivatalos ügyet ha arról van szó.

7:már a pocakomban is énekeltem neki.a mulatós nótákra nagyon nevet.

8:amikor ébren van szinte mindig játszunk,vagy magában elszöszöl.3,5 hónapos,szépen fogja a tárgyakat,eldobja,csörgőzik,gyűri a szájába a rongyikat,plüssöket.nagyon szeret kukucsolni,vagy imádja ha babahangokat adunk ki,akkor mindig válaszol.játszó szőnyegezünk,vagy pihenőszékbe van általában.

...nem gyerekesek a kérdések engem is érdekel más mit csinál vele!:-)

2012. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, amikor először hazavittük, akkor okvetlen ott kellett lennie az anyósnak is... :S

A fürdetés? Az anyós, az após mindent jobban tudott, és mindenért lecsesztek, főleg engem, nem az apukát, de azért neki is kijárt. aludt akkor még kb egész nap és evett. Anyósom 2. nap elvitte babakocsizni, amiért engem szólt le a védőnő, hogy két hetes koráig nem kéne. Éneklés hááát... Most hét hónapos, most egy picit leköti. Újszülöttel nem lehet játszani, csak alszik, eszik, nézelődik :) Ezek nem gyerekes kérdések, teljesen normálisak :)

2012. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, dehogy vagy butus ez miatt, én is sokszor gondoltam rá, és jó érzéssel töltött el! :)

Kívánom, h minél előbb részesül a csodában, nekem minden reggel érte érdemes kinyitnom a szemem! :)

2012. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyenekről álmodoztam, amikor terveztük a babát, nem vagy "butus", jó dolog ilyeneket tervezni, csak majd ne keseredj el, ha semmi nem úgy alakul, ahogy eltervezted :)

Mert nálunk ez volt. Császáros voltam, a szoptatás sehogy nem akart menni, anyukám állandóan itt volt, hogy "segítsen", de az agyamra ment, szülés utáni depi miatt morcos voltam a férjemmel, aki ezt nehezen tolerálta stb stb. Szóval az első néhány nap elég nehézkesen telt el. Persze így utólag szép emlékké változott, de akkor nagyon kiakadtam azon, hogy annyira nem így terveztem... De pár hónap múlva már önfeledten tudtam élvezni a babámmal töltött időt :)

2012. okt. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!