Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járássegítő, mi a véleményetek...

Járássegítő, mi a véleményetek? Hasznos, haszontalan?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Haszontalan. Kisfiam teljesen önállóan tanult meg járni úgy, hogy a legelső lépéstől számítva 1 héttel később már teljesen stabilan, gyakorlottan járkált egyedül. Még az én segítségemből sem kért.

Szerintem ezek a mesterséges mozgássegítők feleslegesek, amíg valóban, probléma miatt nem indokoltak.

2012. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Haszontalan. Csak késlelteti a gyerek járását.
2012. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem vált be. Kölcsön kaptunk, szerencsére nem vettem. A kislányom belekapaszkodott, de mivel gyorsabban gurult, mint ahogy Ő lépést tudott volna tartani vele, elesett. Utána rá sem nézett, csak porfogó volt.Szerintem haszontalan.
2012. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam hogy vegyek-e de a porszívót kezdte maga elött tologatni szv. nem vettem . kértem tanácsot lebeszéltek róla. szvl szerintem is felesleges sokan el is adják mert nem válik be.


12.000,- ért lehet újat kapni a porszívónk is annyi volt. a gyerkőc megtanult járni végül .

2012. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 19. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Fejlesztőben dolgoztam. A járássegítő nem kifejezetten káros, sőt sokkal jobb, mintha a szülő a feltartott kezű gyermeket vezetné. A gerincére nem esik káros terhelés, a járássegítő csak az egyensúlyt segít megtartani. GYerektől függ, hogy mennyire szereti.
2012. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jó lenne ha lenne egy végtelen sima járda ahol tud menni vele. Mikor már biztosan járt a lányom akkor kezdte tologatni amúgy jó játékszer még ha nem is rendeltetésszerűen használta.
2012. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor egy másfajta vélemény. 13 hónapos a kisfiam, 9 hónaposan állt fel kapaszkodva és bútorok mentén hamar lépegetni is kezdett. Önállóan még nem jár, de már feláll magától és egy- két lépést tesz is felém. A járássegítőt ajándékba kapta, de azóta szorgalmasan tologatja, így kint tudunk lenni levegőn is, mert babakocsiban már előtte sem maradt meg, de ezt a tilitolit árkon bokron keresztül tologatja. Kézenfogva vezetgetni sosem akartam és szerencsére nem is hagyja magát, jobban elvan a tolival. Néha elengedi, leguggol, lehajok, forgatja irányba, nagyon profi. Segít az egyensúlya megőrzésében és élvezi, hogy önállóan halad amerre neki tetszik. Ha buckába ütközik, már tudja, hogy addig fordítson rajta, míg tovább nem tud haladni vele. Ő ilyen megfontolt tipus, még nem jár önállóan, de nem bánom, legalább nem fog annyit esni-kelni. Úgysem tologatja évekig, azt a pár hetet meg hadd tologassa csak, nem árt neki.

Ez egy olyan kütyü, ami csak pár hétig hasznos, hiszen alapesetben öt-hat hét után már kényelmesebb nekik is, ha maguktól megindulnak és bárhova odamehetnek. Ezért is adják el sokan olyan hamar. Mert nem lesz rá szükség utána. Viszont én nagyon örülök, hogy kaptuk ezt a kütyüt, mert nagyban megkönnyítette a mindennapjainkat. Mondjuk újonnan tizenezret nem áldoztam volna rá, de használtan 3-4ezerért már normálisat kapni, ami nem labilis és nem gurul ki a gyerek alól menet közben :)

2012. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnak elővettem a kislányomtól megmaradt játék babakocsit, ami pont jó magasságra neki, és azt tologatja lelkesen.
2012. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!