Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajtot hogy vezessem be a...

Sajtot hogy vezessem be a babám étrendjébe ha még nincs foga?

Figyelt kérdés
és milyen sajtot adjak majd?
2012. okt. 22. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
reszelve vagy beleturmixolva a főzelékébe egy keveset, adagonként kb 1-2 kk mennyiségűt - penészes sajtokat ne, de pl trapista, edámi és ilyen jellegű sajtok szuperek
2012. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
1 éves kor alatt tejtermék nem javallott.
2012. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jégtánc ***** válasza:

mennyi idős?


[link]


ezt csináltam a babámnak,természetesen bors nélkül,minimális sóval.A cukkunit meghámoztam azt nem adtam bele,de a többit úgy csináltam ahogy le van írva.Amikor kész lett botmixerrel leturmixoltam

2012. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én trapistát csipkedtem neki és kézzel adtam, aztán kapott ömlesztett sajttal kent kiskenyeret, azzal elcuppogott. de utána nagytakarítás elengedhetetlen :)
2012. okt. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos kortól lehet sajtot adni, nagyon el van tévedve az egyik válaszoló....

Én úgy csináltam, hogy belereszeltem egy kicsi trappista sajtot a főzelékébe.

2012. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

És a gyerekorvosok is téveszmék áldozatai:

" Tojás és tejtermékek. Lehetőleg

egyenlőre ne iktasd be a tojást,

tejet vagy a tejtermékeket

(beleértve a joghurtot, sajtot és

fagylaltot) a gyermek első évében."


Sosem értettem miért kell sürgetni a szilárd ételt.

2012. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ezeket a kérdéseket soha nem értettem igazán :)

ha lenne 8 foga akkor mivel lenne más a helyzet? mert elől ugye nem rág, a rágófogak meg nagyon sokára jönnek ki.

remekül tudnak az ínyükkel rágni a kicsik, nyugodtan adhatsz neki darabos ételt, majd meglátod milyen ügyes!

én kezdetben a főzelékébe tettem pici reszelt sajtot, szép fokozatosan növeltem neki, de 4 foggal simán elmajszolta a pici darabokat is 1 éves kora után :)

2012. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7 hónapos a lányom.Nos igazából az érdekelt, hogy milyen sajtot adjak majd neki először.Nézegettem a krémsajtokat a boltban és hát tele van minden félével.Én is trapista és társaira gondoltam csak nem gondoltam. Mindenképp össze kell turmixolnom, mert sajnos kislányom minden pici étel darabkát kitol a nyelvével ami nem pépes. :( Egy fél foga van elől :D Köszi a válaszokat!

Ja és a kérdésemben nem szerepelt, hogy mikor vezessem be!

2012. okt. 23. 12:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Jégtánc a receptet. Nagyon szupi :)
2012. okt. 23. 12:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom milyen orvoshoz jársz.... de az ajánlás szerint 8 hónapos kortól igenis be lehet vezetni a sajtot, a joghurtot és a túrót is! Nézz utána!
2012. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!