Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek csak úgy keresztelték meg a gyerekét, ha járt előtte anyuka, apuka beszélgetésre a paphoz több alkalommal? Mert nem jártak templomba.

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 11:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Általában ez így szokott lenni ha egyik szülő se jár templomba. Ez a szokás, szerintem semmi nagy dolog nincs benne. Ha meg akarod keresztelni a gyereket, csak úgy teheted, ha tisztában vagy a keresztény szokásokkal meg úgy összességében az egésszel.:)

Viszont nem értem, az a szülő aki nem jár templomba, miért akarja megkeresztelni a gyereket? Feltehetően nem azért, hogy utána együtt járjanak templomba, hisz ha eddig nem járt a szülő, nem értem ez most miért változna.. :) No mindegy, szóval igen, csak úgy keresztelik meg a gyereket, ha előtte eljár a szülő ezekre a beszélgetésekre.

2012. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Első: "Viszont nem értem, az a szülő aki nem jár templomba, miért akarja megkeresztelni a gyereket? "


Pont ezt akartam kérdezni.

2012. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális így szokták. A keresztséggel azt is vállaljátok, hogy keresztény hitre nevelitek, ha azt sem tudjátok mi az akkor, hogy teljesülne.
2012. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Na ne fárasszatok, hogy nem hallottatok még ilyenről. Rengeteg ismerősöm van ilyen. Katolikusok vagyunk, de nem járunk templomba. A családba mindenki meg van keresztelve, nyilván a fiam is meglesz.

Én nem vallási kérdésként tettem fel, csak érdekelt, hogy más járt e ilyenre.

2012. okt. 23. 11:48
 5/26 A kérdező kommentje:

természetesen tudom mi a kereszténység

voltam elsőáldozó, bérmálkozó, még 18 évewen is jártam hittanra

csak pl tudok olyan papról, aki még a keresztlevelet sem kérte el

2012. okt. 23. 11:50
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
De, hallottam róla, és és nem igazán tetszik, hogy manapság a templomi esküvő meg a keresztelő csak egy műsor mindenféle hit nélkül és egyetértek azzal a pappal, aki nem keresztel csak úgy, bárkit. Mondom ezt nem hívőként.
2012. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
A pap felelőssége, ha áldását adja a divathívőséghez.
2012. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mi olyan nagy dolog ebben, hogy párszor el kell menni.
2012. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

én református vagyok, férjem római.

én azt szerettem volna, hogy református legyen a fiam, hozzám ugye ez áll közelebb és a férjem nem is gyakorolja a vallást.

a lelkész úgy keresztelte volna meg a fiunkat, hogy eljárunk hozzá fél évig, majd átkereszteli a férjemet és utána.

mi ebbe nem mentünk bele, elmentünk egy római templomba és 2 hét múlva meg lett keresztelve a fiam.


egyébként nem értem miért hápognak itt az anyukák, hogy ha nem jár valaki templomba ne is keresztelje meg a gyerekét! elég furcsa nézet az, hogy a templomban van a vallás!

én azt tanácsolom, hogy az nektek nyűg, nézzetek el másik templomban, minden pap másképp csinálja, vannak lazábbak is akik azt se veszik figyelembe, hogy a szülők meg vannak-e keresztelve, sőt olyanról is hallottam, hogy a keresztszülőknél se kérnek :)

2012. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"egyébként nem értem miért hápognak itt az anyukák, hogy ha nem jár valaki templomba ne is keresztelje meg a gyerekét! "


Én pl. azért, mert az én családom is ilyen díszkeresztény, legyen meg a flanc meg a műsor, de az hogy valaki imádkozna vagy bármit megtartana a hitből az semmi. Nemcsak templomba nem jár senki, hanem konkrétan SEMMIT nem is hisz az egészből. Ki is voltak akadva, hogy nem engedtem megkeresztelni a gyerekeket, a férjemmel ebben nagyon is egyetértettünk. Ha nem akarom hívőnek nevelni, akkor nem is fogok ott villogni a templomban, mert az olyan trendi.

2012. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!