Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek csak úgy keresztelték meg a gyerekét, ha járt előtte anyuka, apuka beszélgetésre a paphoz több alkalommal? Mert nem jártak templomba.

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 11:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%
Na ja meg vannak olyanok is akik 5 évre visszamenőleg és 5 évre előre kérik a egyházadót.....
2012. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%

Jól is teszik, egy közösségbe akarok tartozni akkor annak nem csak a jó oldalát kell vállalni.

Különben pedig elsőáldozáskor, bérmálkozáskor, esküvő,és halálkor is visszamenőleg ki kell fizetni az egyházi adót ha nem fizeted minden évben.

2012. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

10. válaszoló. szerintem aközött, hogy valaki jár templomba és aközött, hogy keresztény szellemben neveli a gyerekét, hatalmas különbség van.

mi se járunk templomba, nálunk egyébként úgy van megoldva, hogy a gyerekesek egy kis szobából hallgathatják a misét, én ezt értelmetlennek látom.

na mindegy, szóval mi esténként imádkozunk, a gyerekem 4 évesen kezdi a hittant és olvasunk neki a gyermek bibliából :)

szerintem nem szabad a templomba járáshoz kötni a vallást. írta is a kérdező, hogy 18 éves koráig járt, miért ne adhatná meg ezt ő is a gyerekének? aztán meg majd eldönti ha felnő, hogy folytatja-e.

nem látok ebben semmi rosszat :)


persze, amikor arról van szó, hogy anya, apa, nem hisz és a gyereket se akarják ezzel "fárasztani" akkor valóban elég furcsa a megkeresztelés, de itt most nem erről van szó, nem is ez volt a kérdés!

2012. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Na jó utolsó de akkor mi olyan nagy ügy ebben, hogy párszor eljár egy beszélgetésre?
2012. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
És most jövök én, az abszolút ateista. Sosem kaptam vallási nevelést, de a párom szülei katolikusok, mondanom sem kell, hogy családi botrány lenne, ha ellenkeznék a keresztelővel kapcsolatban. Még nincs baba, de már azon gondolkodom, hogyan úszhatnám meg a szertartást. Engem nem érdekel, hogy megkereszteljük vagy sem, az a fő, hogy egészséges legyen, és ha ez a legfőbb kívánságok a nagyszülőknek, hát legyen.
2012. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A nagyszülők döntik el a gyereked keresztelését?

És ha azt mondod nekik, hogy ő már Krisna-hívő?

2012. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van. Nekünk is vannak ismerőseink, akiknek egyházilag is össze kellett házasodni ahhoz, hogy a gyermekeiket megkereszteljék. Igen, nálunk is ez a szokás, ha betéved vki az utcáról, hogy meg akarja a gyermekeit kereszteltetni, annak bizonyos kötelezettslégeknek eleget kell tennie/ük.


Mondjuk olyat még nem hallottam, hogy "egyházi adót" fizettetttek volna meg valakivel (ami azért nm akkora összeg ám...) általában a templom fűtési, világítási, bérleti, a templomszolga, pap, orgonista úgynevezett stólapénzét szokták elkérni ilyen alkalmakkor.


( én, mint hívő és templomba járó RK, ezt természetesnek tartom. )

2012. okt. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Mindketten római katolikusok vagyunk a párommal, nem is volt kérdés, hogy megkereszteltetjük-e a fiúnkat.

Viszont nem járunk templomba, de attól vallásosak vagyunk. Nem a templom a vallás. Nekünk nem kellett járni semmilyen oktatásra, beszélgetésre, sőt a keresztszülőktől nem is kértek semmit (tőlünk sem, csak megnéztek a nagykönyvbe, ahol be vagyunk jegyezve és minden keresztény "tettünk" (áldozás, bérmálkozás)).

Keresztény hitben neveljük a gyermekünket, 3 éves, 5 éves kortól van felénk hittan az oviban, addig itthon "neveljük".

2012. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki hozzászólását

egyébként én nem látom sehol, hogy hol írtam, hogy gond

csak megkérdeztem, hogy másnak is volt e ilyen

azzal nincs gond, hogy beszél, és elmond dolgokat, csak nekem ne kelljen beszélnem, mert nem szeretek szerepelni,

ezért is kérdeztem

2012. okt. 23. 15:13
 20/26 anonim ***** válasza:

13: Persze, nekem azzal nincs semmi gondom, ha az akar keresztelőt, aki amúgy (templommal vagy anélkül) keresztény hitben neveli a gyereket. Na de az ne is csináljon belőle problémát, ha párszor el kell járni a paphoz előtte beszélgetésre.


Nekem csak az nem tetszik, hogy sokan azért akarnak templomi esküvőt vagy keresztelőt, mert az olyan szép, meg trendi meg szebb háttér, nagyobb buli.

2012. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!