Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós, tápszeres babám nem...

5 hós, tápszeres babám nem hajlandó egyetlen falatot sem kóstolni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ahogyan betöltötte a 4. hónapot utána pár nappal kezdtem kóstoltatni, kb. 2 hétig almát készitettem neki 1-2 nap kihagyással, de jó ha összesen lement neki 3 falat. aztán próbáltam répát, majd következő héten krumplit, de semmi! öklendezik és egyfolytában kinyomja a nyelvével. igy az 1 hónap alatt max. 10 falat jó ha lement neki. Nem tudom mit tehetnék, ő a 2. babám, de az elsővel nem volt ilyen gondom! még csak ki sem nyitja a száját... várjak még vele. a baj, csak az, hogy már 3 hósan mondta drnő és a védőnő, hogy kezdjek hozzátáplálni, mert rengeteget eszik és a súlyán is meglátszik, mert 4 hósan volt 8 kg és 70 cm, igyekezzek kiváltani étkezést neki, de igy nem lehet. Esetleg próbálkozzam később?


Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 24. 11:32
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Várj vele,lehet hogy még nem érett meg rá
2012. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A babák nem egyformák. Van, amelyiknek több időre van szüksége.

Amúgy is 6 hónaptól ajánlott, tehát lemaradva semmiről nem vagytok...


Amúgy meg lehet, hogy nem szereti az almát egyelőre. Próbálhatod majd a sütőtököt, vagy céklát, krumplit, körtét stb.

2012. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tápszeresnél négy hótól ..mi is akkor keztük, doki és védőnő tanácsára, de épp azért ,hogy elkerüljük az öklendezést kanállal napi pár kanál gyümilével kezdtünk, ez ment egy hónapig, majd jött a főzelék, nagyon hígan darabok nélkül péppé turmixolva, először talán két pici kanál ment le azt is mindig kitolta a nyelvével,én meg visszakanalaztam, majd kapta a tápit, ez eltartott hetekig, hogy ezt játszottuk.. tudod a babáknak meg kell tanulni enni, hidd el fog az menni, türelem kell és ennyi.Minden babának meg van a saját ritmusa .A lányom most nyolc hós, nyolc kiló. Nem tudom, hogy a tápit milyet és mennyit adsz neki, hány óránként???
2012. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Kedves 2.!


A babám tápszeres, ezért 4. hónaptól lehet hozzátáplálni, főleg, ha jó súlyban van. 1,5 hós kora óta 240 ml-eket eszik napi 5-6-szor, ezért is javasolták, hogy már 3 hósan kezdjem a kóstoltatást. a körtét, és céklát még hagynám egy kicsit, viszont a sütőtök lesz a következő.

2012. okt. 24. 11:42
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!


Én is lével kezdtem, kb. 3 napig, aztán próbáltam a falatot, de a baj az, hogy még a lé sem ment le neki, mert fintorgott rá és kitolta a nyelvével, az alma édes volt, mindent szitán átpaszirozok, hogy véletlenül se legyen darabos.

2012. okt. 24. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem, az én lányom útálta az almát és mai napig nem eszi és nem issza meg. Viszont a meggylét imádta. Mást sajnos nem tudok tanácsolni csak a próbálgatást és a türelmet!A banánt általában nagyon szeretik a gyerekek, lehet azt kellene próbálgatni.
2012. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milupa vaníliás pép HA. Nálunk az bejött. Kicsit sűrűbb a tápnál,simán kanalazható:D
2012. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam utálta az almát, a répát, meg a krumplit is (én is ezekkel akartam kezdeni a hozzátáplálást). Aztán kipróbáltuk az őszibarackot, azt ette valamennyire, de nálunk is leginkább a vaniliás tejpép vált be. Ha a tejpéphez keverek almát, úgy már megeszi. Szerintem megér egy próbát.
2012. okt. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!