Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám megszerettetni...

Hogy tudnám megszerettetni vele a fürdést? Ötleteket szeretnék kérni. Ti mit csináltatok?

Figyelt kérdés
A babám már elmult 2 honapos de még a mai napig nem szeret fürödni.Olyan nagy sírást lerendez.
2009. aug. 9. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleg meleg-e a furdoviz, esetleg nem tul forro?

Nalunk a hidegsegevel volt gond, amikor melegebb vizet engedtem, mar nem volt semmi baj. ;)

2009. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy esetleg énekelj neki, kis színes játékokhoz még pici, nem?
2009. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ének vagy valami kis zene, nekünk is bejött, arra emlékszem. Próbáltad a babamasszázst, fürdés után, krémezéshez kötve? Azt általában nagyon szeretik, és akkor egy jó élmény kapcsolódna a fürdéshez. :)
2009. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az én babóm is utálta a fürdést mikor hazajöttünk a kórházból. Gondolom rossz emlékei voltak, ki tudja hogy zajlik ott egy fürdetés. Nekem ugyan nem sírt, de nagyon fancsali képet vágott fürdéskor, egyértelmű volt hogy nem tetszik neki. Eleinte mindig csak addig volt vízben amig meg mostam mindenét, de szépen locsolgattam, sokat mosolyogtam hozzá, meg persze a párom is közben mosolyogva beszélt, meg motyogott neki. Vhogy szép lassan kialakult, most már csak kiejtem a számon hogy "megyünk pancsi" már fülig ér a szája, nagyon szereti már, ficánkol közben, visitozik örömében (4 hós). Nekem sikerült, kitartás nekem is eltartott pár hétig. Mindig mosolyogva fürdesd, türelmesen... ha van vmi vizi játék mondjuk vmi fürdőkacsa, vesd be, játszani kell neki.
2009. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, etetés előtt fürdettek? Mert nekünk akkor volt óriási bőgés amikor etetés előtt akartam fürdetni. Egy darabig kb.2 hétig úgy csináltam hogy szopizott, aztán fürdött, akkor megszerette annyira hogy kibírta evés nélkül is. Mostmár szinte várja a fürdést, mégha éhes is, akkor se sír.

Üdv: 11 hetes baba anyukája

2009. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom eleinte úgy ordított mikor fürdettük mintha valami nagyon fájdalmasat akartunk volna vele csinálni. Aztán szépen lassan kezdte megszokni. Most már néha nevet is fürdés közben:))
2009. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk azért ordított kb. 2 hónaposan, mert az apja fürdette, meg ő engedte neki a vizet is. Lehet hogy nem jó neki a hőmérséklet. Próbálj melegebbet, vagy hidegebbet. Én sose mértem a hőfokot, a könyökömre engedtem a vizet, és olyan meleget, amilyenben én is fürdenék. Nálam sosem sírt. Amióta én fürdetem, azóta tetszik neki.
2009. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!