Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok ilyen rossz...

Miért vagyok ilyen rossz anya? Hogy lehetnék jó anyja a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Borzasztó anya vagyok,az már biztos. 4 hetes a kislányom,egy gyönyörű,tündéri kisbaba. Ennek ellenére mégis borzasztóan érzem magam. Egész nap csak sírok,sokszor még szoptatás közben is,és türelmetlen is vagyok. Tegnap este már tápszert is adtam neki,20ml-t meg is evett,pedig megmondták nekem,hogy amíg egy kicsi tejem is van ne adjak neki,de annyira sírt,és a cicimet folyton kiköpte,de amikor kiköpte utána idegesen kereste,én visszatettem és ez ment két órán keresztül. Fejni nem tudtam,így hát bekevertem a tápszert. Tudom,hogy borzasztó,miközben adtam neki,akkor is sírtam,hogy más anyuka meg szoptatja,és én is tudnám,de nem vagyok elég türelmes. Végül mégis cicin aludt el,de rettegek saját magamtól,sokszor vagyok ideges mikor órákig sír,szegény hasfájós,pedig igyekszem odafigyelni,hogy mit eszek,de ebben is biztos én vagyok a hibás. Már megfordult a fejemben,hogy a picinek jobb lenne,ha meghalnék,vagy ha belehaltam volna a szülésbe,mert akkor nem lenne ilyen pocsék anyja. Aztán persze bűntudatom van,hogy hogyan gondolhatok ilyet,mert hát szüksége van rám,és én is imádom őt nagyon szeretem,de félek,hogy én csak értok neki azzal,hogy ilyen rossz anya vagyok,nem látom őt jól el,nem tudom miért vagyok ilyen rossz anya..Mit tegyek,hogy jó anyukája legyek? Borzasztóan érzem magam =(
2012. okt. 26. 07:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok,kicsit felreerthetoen fogalmaztam,persze nem csak az jo anya akiben felmerulnek ilyen gondolatok,de az sem rossz anya aki ilyeneken gondolkozik:)5 es fel hos kislany anyuja:)
2012. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Húúha... ez annyira kísérteties ahogy olvastam, mintha rólunk írnál... Én pont ilyen voltam mint amit magadról leírtál, így éreztem miután megszületett a babám és ez ment még jó pár hónapig sajnos. A férjem nekem is olyan volt mint a tiéd. Ő tök jó fej volt, nem zavarta ha sír a baba, olyan jól kezelte a helyzeteket és olyan laza volt. Míg én egy ideggubanc, aki egész nap szenved... Az én babám is hasfájós volt, rengeteget sírt az első hónapokban, szinte egész nap és ez nagyon kiborító volt...türelmetlen voltam, szinte remegtem az idegességtől... Minden nap sírva vártam férjemet... nem élveztem a babázást egyáltalán pedig úgy vártam... De hogy felvidítsalak később minden jól alakult. Most 8 hónapos a kislányunk és olyan 4-5 hónapos kora után változott meg minden. Mosolygós lett, vidám, elmúlt a sok sírás és így én is sokkal kiegyensúlyozottabb lettem. Most már minden tökéletes és mindenki boldog! Hidd el, ha nálatok is az a helyzet mint nálunk volt akkor el fog múlni ez az időszak, csak addig bírd ki! Tudom nagyon nehéz... nekem is mondták hogy biztos szülés utáni depresszióm van meg ilyenek, hát nem tudom... Én úgy éreztem hogy ha nem lenne sírós a babám akkor minden "happy" lenne és így is lett, mert amint elmúlt a sírós-hasfájós időszak én is rendbe jöttem. Én nagyon együtt érzek veled! Nem vagy rossz anya egyáltalán! Vannak akik nehezebben veszik az ilyen akadályokat mint mi, de ne félj, majd minden jó lesz! Ha gondolod, írj privit szívesen segítek bármiben! Ja és igyál citromfű teát, az ellazít egy kicsit! Én sokszor el is menekültem otthonról, az is sokat segített. A férjem szívesen elvolt a lányunkkal még ha üvöltött is.
2012. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sajnos en is beleestem a szules utani depresszioba... Egyaltalan nem elveztem a babazast, az az igazsag... Hasfajos volt a kislanyom nagyon es 4, 5 honapig minden nap csak sirt. Kizarolag ringatva aludt el, maszkaltam vele naponta orakat, mert nappal meg csak ugy aludt. Igy fel ala setaltam vele napi szinten 4-5 orat.... Volt, hogy este 1 orat maszkaltam, leraktam, azonnal felkelt es kezdhettem elolrol.. Remalom volt azaz idoszak, ami masoknak a legnagyobb boldogsagot jelentette... Total kikeszultem. Mikor vegre aludt, csak sirtam, hogy legyen mar ennek vege! Nekem a kimozdulas segitett... Igazabol jo csak olyan 10 honapos kora korul lett, akkor mar nem elvezte a ringatast, cici utan ledolt az agyra... Na innentol kezdett jobban aludni es miutan kipihentebb lettem a depresszio is elmult... Ma mar 17 hos a kislanyom es imadom :) Kitartas, sokan vagyunk vagy voltunk igy... Nekem meg apuka sem volt mellettem, mert kulon eltunk, de egyszer minden jo lesz, hidd el!!!!
2012. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!