Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen rossz anyja vagyok...

Teljesen rossz anyja vagyok 21 hónapos kisfiamnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges vagyok mostanában, apa egyfolytában dolgozik, én türelmetlen lettem kisfiammal! Sokszor felemelem a hangom! Nem akarom hogy megutáljon! Szeretnék a régi lenni! Mit tegyek hogy ne huzzam fel magam mindenen?
2011. dec. 8. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak hullámvölgyei. De ha inkább ideges vagy, ne kiabálj vele, mert az neki sem jó és neked is csak lelki ismeret furdalásod lesz. Pihenj kicsit, mikor a kisfiad is. Én akkor vagyok ilyen, ha azt érzem, összetornyosultak az intézni valók, amik mind rám várnak. De ilyenkor eszembe jut, hogy mindjárt megy bölcsibe a kislányom, alig van idő a közös játékra, sétára.Meg amúgy is, nem ő rá haragszom, csak rajta csattan az ostor.
2011. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejben kell eldőlnie annak, hogy változtatni akarsz. de ne úgy, mint a fogyókúránál szokták, hogy majd holnaptól:)

Mély levegő, számolj 3-ig.

Talán segít, ha egy darabig kicsit hanyagolod a háztartást, így jobban lesz időt, nem lihegnek a nyakadba a feladatok. Az is segít, ha teremtesz magadnak időnként egy kis saját időt, traccsolásra, olvasásra, sétára.

A kimozdulás is jó lehet, mert mindkettőtöket új ingerek érik, és nem zápulsz be.

De mint írtam, ez főként fejben dől el.

2011. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a magne b6-ot ajánlották ilyen esetre. Még nem próbáltam így személyes tapasztalatot nem tudok írni, de hátha neked beválik.
2011. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy amíg az apa dlgozik nem fogsz tdni elszabadulni otthon egy kicsit kikapcsolódni. én ilyenkor szoktam játszóházba menni és kinti programokat találni. házimunkát tényleg engedd el magad mellett,most az a legkevésbé fontos. net helyett aludj!

Tapasztalat, én is hasonló cipőben jártam nemrég.

sedatif pc vagy magneb6 is segíthet, de a legfontosabb, hogy neked is meglegyenek a napi örömök.

2011. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó a MAgne B6,nekem segít! Kevésbé vagyok ideges, és jobban tűnöm a gyerek "eszetlenkedését" :)
2011. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
MagneB6 vagy más magnézium tartalmú tabletta egy kicsit oldja a stresszt. Mikor a lányom szülinapi bulija volt, bevettem én is, mert sok volt a 10 gyerek... :)
2011. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken felül javaslom, hogy mondd ki az érzelmeidet a kisgyermeked előtt, persze azt, amit lehet és olyan formában , ahogyan lehet. A kisgyermek amúgy is érzi, mi zajlik mások lelkében, legfeljebb olykor nem érti. Viszont ha ki is mondod, ami nyomaszt, megkönnyebbülsz, és a gyermeken se fog "csattani az ostor".
2011. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van család, vagy barát, aki tud segíteni, ne szégyelld megkérni őket, hogy maradjanak a kicsivel kicsit míg leszaladsz a boltba (hogy szerény legyek) , vagy fodrászhoz valamit csinálni amit szeretsz. De csak egyedül boltba menni is felüdülés tud lenni.

Én is volt egy időszak amikor nagyon hamar elszakadt a cérnám. Emlékszek mikor végre egyszer egyedül tudtam menni, és az utcán elnevettem magam az érzéstől, hogy 4 éve nem csináltam ezt, és tényleg mennyire kell, és jó, és utána türelmesebb voltam. Az ember mikor mélyen van el sem hiszi egy kis idő gyerekmentesség micsoda felüdüléssel jár. Próbáld kihasználni, ha van lehetőséged !

2011. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És még egy apró gondolat a többieké mellett: nem vagy egyedül a problémáddal, rengetegen ilyen helyzetben vagyunk, vagy inkább úgy írom, mindannyian, akik "egyedül" nevelünk gyermeket és vezetünk háztartást éveken keresztül elszigetelődve picit a világtól.

És ettől függetlenül is az anyaság része a lelkifurdalás, a nem vagyok elég jó anya érzése, hiszen az elképzelt ideális anyát nem tudjuk mindig kihozni magunkból. Hiszen a személyiségünk, temperamentumunk és anyáink tanításai mind-mind beleszólnak a nevelésbe, ami nem feltétlenül egyezik azzal a képpel, amit mi sokszor szeretnénk látni magunkról.

2011. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem az segített megfékezni ezeket a kiakadásokat mikor a kislányom is hasonlóképp próbálta elérni a célját.A tükör.....Akkor megígértem magamnak is és neki is hogy nem fogok kiabálni.
2011. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!