Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ez most nagyon...

Anyukák! Ez most nagyon komolyan érdekelne! Van köztetek olyan, akinek kimondottan "rossz" a kisgyermeke? Bővebben lent részletezem!

Figyelt kérdés

A "rossz" alatt értem,hogy:

- rettentően hisztis és akaratos

- nincs el egyáltalán magában

- kínszenvedés megetetni,mert akkor is hisztizik,csapkod,belenyúl az ételbe

- keveseket alszik,akkor is altatni kell ölben és nincs átaludt éjszaka még hírből se

Mert sajnos ránk ez jellemző.11 hónapos múlt a kisfiam.

Idegileg már K.O. vagyok sajnos,pedig nagyon igyekszem...

Szeretem,imádom a gyermekem,tanítgatom,nevelni próbálom,de a viselkedése embert próbáló:-(

Aki hasonló cipőben jár velem,az mégis hogyan oldja meg az alapvető dolgait (mosás,főzés,takarítás stb.),mert még ezt is nehéz,tehát arról,hogy nekem valaha is valami szabadidő...na azt inkább ne ragozzuk.

KIOKTATÁS,BESZÓLOGATÁS NEM ÉRDEKEL!!!!!

Aki nem tud érdemben segíteni,az inkább ne is válaszoljon!

Első gyermekes Anyuka!


2012. okt. 26. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Az én kisfiam ilyen,de ő már 2,5 éves:(Nagyon nehéz vele.
2012. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből csak a hisztis-akartos jelző, amit alá tudnék húzni a lányomnál. Elvan magában egy darabig, etetni is lehet, mikor épp éhes, igaz, naponta már csak egyszer alszik, és keveset, de ezt nem bánom, éjjel viszont átalussza az egészet, ez kárpótol.

A hisztihez tudok így csak írni... mindig vissza kell fognom magam, és előszedni a már nem is létező idegszálaim, hogy ne tépjem ki a hajam, mikor rástartol a tilos-tárgyakra, és sikít, földhöz vágja magát, mikor nem engedek neki. Kitartás, tudom, milyen, ha nem is annyira rossz a gyerekem, de rátesz az is, hogy félidős vagyok a tesóval, és engem is dobálnak a hormonok. Este, mikor alszik, próbálj erőt gyűjteni :(

Mosás-főzés nálunk mindig alvásidőben van, vagy úgy, hogy közben szaladok a gyerek után, egyik kezemben a fakanál (főzés céljából, nem a gyereket kergetem vele) másikkal épp megmentem az aktuális tárgyat, amit tönkre óhajt tenni.

2012. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak sajnos nekem este sem óhajt rendesen aludni és már napközben sem,így nem nagyon haladok semmivel...

Meg igazság szerint,már estére én olyan hulla vagyok,hogy örülök ha egy picit vízszintesbe tudom magam tenni...

De azért köszönöm a válaszaitokat!

2012. okt. 26. 13:09
 4/13 Golan Trevize ***** válasza:
89%

Veled sem alszik rendesen, ha egy ágyban vagyok?

Mi gyermekeink mostmár elég jól átalusszák az éjszakát, de időnként van olyan, hogy üvöltenek. Ilyenkor velünk egy ágyban elalaszanak, utána vosszavisszük őket a saját ágyukba, és nyugi van.

2012. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányomra ez volt jellemző: már picinek is alig aludt napközben. Míg a vele egyidősek napközben is többször több órát, az enyém3x20-25 percet. Közben meg állandóan nyűgös volt. És hasfájós. Folyton toltam a babakocsival, mert abban legalább aludt. Közben meg én olyan fáradt volta, hogy világomról nem tudtam. Éjszakám nem volt, főleg mikor már a foga is gyötörte: éjféltől óránként cicizett, az nyugtatta meg. Az evészet később is rémálom volt: válogatós. Később mire vált a gyerekem: mára (néhány hónap múlva 3 éves) a bölcsis csoport legokosabbja, 1,5 évesen 100 nál több szót használt tudatosan. Annak, hogy mindig több foglalkozást igényelt, meg lett az eredménye. Viszont én hónapokig zombi voltam. Segítségem alig volt, nem szivesen vállalták át tőlem, mert másnál folyton ordított.

Kitartás: valamit valamiért!

2012. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
JA eszembe jutott még vmi: sajnos viszonylag későn találtam rá az Adamo hintára. Abban napközben többet tudott pihenni, én közben el tudtam végezni az itthoni teendők egy részével. A többi pedig váratott magára. HA alkalom adódott rá (iszonyú ritkán), akkor gyorsba takarítás és akkoris csak a legfontosabbak..
2012. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét receptem nincs, csak néhány ötlet, hátha...

Vidd magaddal a lakásban oda, ahol épp dolgod van. Pl. főzéshez konyhába.

Adj neki is tennivalót. Pl. egy kislábos és egy fakanál, amíg főzöl, "főzzön" ő is. Vagy, beülteted az etetőszékbe amíg konyházol, hadd rágcsáljon valamit.

Teregetéshez adj neki zoknikat.

Vagy, dobálja be ő a mosnivalót a gépbe. Esetleg nyomhassa meg az indító gombot.

Takarításhoz kaphat egy (tiszta, száraz) szivacsot.

Hinta: vesztek a TESCO-ban egy műanyag hintát, apa felfúr két kampót, és mehet a menet. Én porszívózás vagy felmosás alatt beleraktam őket, imádták. (Izgágább gyerekemet sállal rögzítettem, nehogy kiugorjon)


Nálunk ennyi idősen még bőven ment a járókázás, de ha eddig nem volt benne, akkor most már nem kezdeném el én sem, viszont karámmal talán elkülöníthető a lakás egy olyan szegmense (egy egész szoba?), ahol szabadon garázdálkodhat kicsit elzárva.


Én lehet hogy hagynám már egyedül enni.

Kitenném egy tálkába az ételét, adnék kanalat. Én mindig együtt ettem a gyerekeimmel, így aközben, hogy ő próbálkozott, néha becsempésztem egy kanálnyit a szájukba (nálam is volt egy kis kanál).

Nem adnék főzeléket, csak "darabosat", azt kicsit kevésbé lehet "szétdzsuvázni". Pl. párolt vagy sült zöldség, főtt tészta, husikockák, ilyesmi. Levesből is csak a sűrűje menjen az ő tányérjába. A levéből Te kanalazol a sajátodból egy-egy próbálkozása közben.

Ha csak "kísérletezik az étellel, vagyis azért nyom szét pl. egy borsó szemet, hogy megnézze milyen is az, az rendben van, de ha hajigálni kezd, azonnal ki a székből, és megtiltani, közölni, hogy akkor vége az ebédnek. Ha kell, egészen elvinni kezet mosni. Ha sír, hogy éhes, akkor megvigasztalod, megmondod neki, hogy oké, lehet ebédelni, de rosszalkodás nincs. És mehet tovább az ebéd, ha kell, a fenti ügymenetet lehet ismételni.

Ha napi 5x kap enni, és közben nem, akkor villám gyorsan meg fogja tanulni, mi a rend. Ha következetes vagy, akkor hamar és ügyesen megtanul egyedül enni, ráadásul etetni sem kell.


az alváshoz csak annyi tipp, hogy délelőtt jól le kell fárasztani, hogy ebéd után aludjon is, de én is hallottam már olyan gyerekről, akinél ez nem ment.

Talán fontos lehet a napirend tartása ebben a kérdésben, és az is, hogy ne legyen "túl fáradt", mert egy felpörgött gyerek sem tud elaludni.


Sok találékonyság kell, és kitartás a nehezebb napokon!


3 gyerekes anyuka

2012. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Húúú,fantasztikusak vagytok Anyukák!

Nem győzöm szemezgetni a jó ötleteket.

Még egy kis életerő is szállt belém.

Köszönöm Nektek,és várom még a továbbiakat is!

2012. okt. 26. 13:47
 9/13 sumergo ***** válasza:
100%

A hinta tényleg nagyon jó. A lányom ma is elaludt benne, miközben főztem! :-) A Tigrissel (plüss a Micimackó meséből) kitámasztom, úgy h az ölébe ültetem a lányomnak, így hintázás közben nem koppan a fejecskéje, ha bealszik! :-)

Vagy beleteszem az etetősékbe, és adok neki "olvasnivalót", apró darabokra olvassa, és jót tesz a kézügyességének is, persze így rajta kell tartani a szemem, de akár fél órát is elvan vele.

Amit még szeret, az a tejfölös poharak. Párat elmostam neki. Egymásba rakosgatja, összeütögeti őket, vagy épp csak egyesével leszórja, de mivel van belőle jó pár, az is sokáig tart!

2012. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Az en kisfiam 5 honapos mult es ugyan ez a mese,meg egy ataludt ejszakank sem volt.Nappal a dogom ugy vegzem hogy a hordozoval viszem magam utan mindenhova,egy ideig elvan de ez kb 20 perc aztan johet a hiszti,neha nagyon ki vagyok,de bizom benne hogy elmulik,kitartast:)Tanacsot nem tudok adni mert kimeritettem az osszeset:)
2012. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!