Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a fiam a...

Le van maradva a fiam a hasonló korúakhoz képest?

Figyelt kérdés

19 hónapos és még nem szobatiszta, sőt, nem is hajlandó pelenka nélkül a bilire vagy a wc-re ülni; nem eszik önállóan, csak kézzel falatkákat, kanállal és villával is próbálkozik, de még sokszor több megy mellé mint a szájába; nem beszél, csak egy-két szót mond; a játékai sem nagyon érdeklik, viszont mindene a mese, a mondóka és az éneklés, szóval ha idebent vagyunk, akkor ezeket kell nekem csinálni és ő ül az ölemben és hallgatja, vagy táncol rá. Nem akar formabedobózni, építőkockázni, néha rajzol a mágneses rajztábláján, vagy kisautózik, de ezek sem kötik le huzamosabb ideig. Amit még szeret, az a motorozás, de semmi fejlesztő játék nem érdekli, csak a tanuló kutyusát szereti hallgatni. Fogalmam sincs, hogy mit kezdjek vele, néha kevésnek érzem ezt, mert más anyukák folyton azzal dicsekednek, hogy már biliznek, egyedül eszik a gyerek, milyen játékokkal játszik, stb... hogy fejlesszem vagy vegyem rá egyáltalán ezekre a dolgokra?

Amúgy a világon mindent megért, sőt! Már ha virágnyelven beszélünk előtte azzal is vigyázni kell, mert kifigyeli, hogy mi mit jelent, és legközelebb már tudja, hogy mire gondoltunk a célzásokkal is! Szóval értelmes kisgyerek nagyon.


2012. okt. 27. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy baj van, hogy mások gyerekekhez hasonlítod őt, meg hallgatsz más anyukák dicsekvéseire.

Ugyan már! Nincs lemaradva a gyerkőcöd.

Szépen mindent meg fog tanulni, egyszerűen erőszak és erőltetés nélkül is. Mert mit csinál? Ellesi tőled! Mindent.

Persze ebben-abban ösztönözni kell, helyes irányt mutatni, de ne akarjuk már, hogy 19 hónaposan önállóan elvezessen egy céget, és reggel meg is borotválkozzon.

Nyugi!

2012. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem akarlak bántani, de az ilyen kérdéseken kicsit felhúzom magam... Te is pontosan tudod, hogy a 19 hónaposok 99 százaléka NEM SZOBATISZTA!!!! Attól, hogy esetleg olyan nyugodt, hogy ébredés után rá lehet ültetni a bilire, és rajta marad egy percig, amíg pisil, még nem szobatiszta! De nem hiszem el, hogy Te ezt nem tudod.

Az ennyi idősek ritkán esznek egyedül evőeszközzel, nem mindegyiküket érdekli a formabedobó, sem a fejlesztő játékok.

Csak halkan jegyzem meg: az én kisfiam 2,5 éves, 2 éves kora óta bilizik ugyan, de a szobatisztasága finoman szólva sem megbízható, szeret formabedobózni, viszont gyűlöli a mondókákat. Nem szereti az állatokat, viszont odavan az autókért. Nem lehet, nem szabad egymáshoz hasonlítani őket, mert akkor biztos, hogy valamiben a Tied húzza a rövidebbet, ezzel pedig nagyon súlyos károkat okozhatsz a kettőtök kapcsolatában éppúgy, mint a kisfiad önbecsülésében. Ha nem akarsz egy lelki nyomorékot, fejezd be ezt a hozzáállást!

2012. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, lehet levan maradva de ha azt mondod hogy a fiad rengeteg mindent megért akkor nyilván nem egy buta gyerek, ő nála ez a megfigyelés az ami sokban fejlődik, és lehet majd egyszer amikor nem gondolsz rá akkor olyat fog majd csinálni amit eddig nem, ezeket nem szabad erőltetni egyszerűen mutass meg neki dolgokat, próbáld szolidan játékosan rávenni és ennyi, majd ha ő úgy látja fogja csinálni. Én lányom is kicsit levolt maradva, nem nagyon akart megtanulni járni de egyszer amikor a férjem volt itthon vele és éppen mesét néztek egyszer csak úgy felpattant és két lábon egyedül segítség nélkül ment oda az apjához. A férjem egyből telefonált is hogy mitörtént fel sem fogta ezt a hirtelen fejlődést:) Ne aggódj minden rendben lesz majd idővel:)
2012. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, igen. 19 hónaposan még rá sem nézett a lányom a bilire, aztán 21 hónaposan szobatiszta lett nappalra...

De mondjuk, ha később lett volna szobatiszta az sem zavart volna, mert pont nem érdekel, hogy a szomszéd gyereke milyen ütemben fejlődik, nem ezt figyelem, hanem hagyom, hogy saját tempóban fejlődjön.

Nem kell neked sem kétségbeesett anyukának lenned. Csak légy büszke rá, támogasd és ennyi.

2012. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazatok van, de az bánt a legjobban, amikor még a védőnő és a gyerekorvos is ezeket várja el tőle és csodálkoznak, amikor a válaszom az, hogy ezeket még nem tudja. Sosem vártam el tőle extra dolgokat és nem is erőltettem semmit sem, mert én is úgy hittem, hogy ezekkel még bőven ráér, hiszen még csak másfél éves! De amikor állítólagos szakemberek is elvárnák ezeket a dolgokat egy másfél évestől, akkor nem jogos egy kicsit az elbizonytalanodásom?
2012. okt. 27. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam is 19 hónapos. Nem szobatiszta, és nem eszik kanállal önállóan. Sőőőt nem mászik fel sehová. A motorozás sem a kedvence. Tök béna ilyenekben.


Van más terület amiben ügyesebb/vagy értelmesebb. Már 2-3 szót egymás mellé tesz + pár napja elkezdte a ragozásokat is. Minden gyerek másra koncentrál az adott időben. Lehet, hogy éppen a szavak tanulásával van elfoglalva, vagy jön több foga - és az köti le. Majd hirtelen beindulnak ezek a dolgok.


Vedd elő naponta a formabedobót + az építőkockát, és játssz vele ott előtte! 1-2 hét múlva már te nézed őt :)

2012. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyukák nagy része vetít azzal kapcsolatban, hogy milyen problémái vannak a gyerekeivel. A szobatisztasággal semmi gond, ha nem beszél, arra jó megoldás, ha egy kicsit viszed gyerekközösségbe (játszóház, családi napközi stb.) ez az étkezésen is segíthet, heti pár órára. A védőnőknek meg a dokiknak általában fogalmuk sincs, de kérdezz vissza, hogy miért gondolják úgy, amit mondtak. Hátha azért van jó tanácsuk is.
2012. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom 20 hónapos. A bilizés olyan szinten hidegen hagyja, hogy csak na. Egy időben szólt, ha bekakilt, most már azt sem. A keresztanyám zaklatott a múltkor, hogy jaj, az ő gyerekei ennyi idősen rég szobatiszták voltak. A gyerekorvos meg mondta, hogy teljes mértékben ráérünk ezzel jövő nyáron foglalkozni. Vagyis bőven 2 éves kora után. Én is úgy gondolom, hogy attól, hogy egy gyerek ráül a bilire, és véletlenül pisil is, attól még nem szobatiszta. Persze van ismerősöm, akinek a kislánya 19 hónaposan 4 nap alatt lett nappalra szobatiszta. De ez nem általános, ő a kivétel.

A lányom épp 18 hónaposan kezdett el egyedül enni, addig hiába volt kanala, nem érdekelte, meg sem próbálta. Aztán egyik ebédnél bekanalazta az összes főzeléket. Én meg csak pislogtam. :)

Régebben sokáig elvolt magában, eljátszott egyedül is. Most? Fél percig maximum, aztán jön, és nyúz.

De tényleg nincs 2 egyforma gyerek. Barátnőm kislánya 22 hónapos, szöges ellentétei egymásnak a lányommal. Az én lányom nem ügyes a mozgásos dolgokban, de beszél, néha már 2-3 szavas mondatokat is mond. A másik kislány alig beszél, de simán rohan, felmászik mindenhová, ugrál, szóval nagyon ügyes.

A lényeg az, hogy soha ne hasonlítsd más gyerekéhez. Ki ebben ügyes, ki abban. Nem véletlenül van a védőnőnél a státusz vizsgálat, majd ott észreveszik, ha véletlenül valamiben lemarad. Ne aggódj! :)

2012. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!