Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányos anyukák! Ti minden...

Kislányos anyukák! Ti minden pelenkázáskor ki törlitek a nagy és kisajkak közül a popsikrémet, váladékot stb? Mivel kenitek a nagyajkakat?

Figyelt kérdés
Mi sudocremmel kenjünk, popsija szép is, de a nagyajkak pirosak. Lehet semmi krémet nem kellene oda használni?
2012. okt. 27. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom neked azt, amit a gyerekorvosunk mondott:

kislányoknál nem szabad törölgetni OTT semmit, max. kakiláskor, nagyon finoman, fentről lefelé, sosem fordítva.

Nem szabad semmivel sem kenni, pici hintőpor mehet a környékére.

2012. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne kend sudoval a punciját, meg egyébként semmivel, de ez a lehető legrosszabb mert erős hámosító, nem szabad! ha mégis belemenne akkor persze, töröld ki, egyébként ha már túl vagytok a minden evés után kakilásos korszakon akkor csak este és kaki után kend, gyógyszertárival, a sudot meg akkor vedd elő ha piros a feneke :)
2012. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak úgy kenem, hogy a popsit alaposan, és ami az ujjaimon marad, azzal egy kicsit "megpaskolom" a nuniját, nem kenem konkrétan. Így nem is megy bele nagyon. Talán minden 2. pelenkázásnál áttörlöm.

Mivel ezek hámosító kenőcsök, ezért fontos, hogy ne menjen a kisajkakra, hüvelybe.

De ha belemegy a trotty, akkor kénytelen vagyok alaposan kitörölni a nunit, mert én eddig képtelen voltam vízzel kimosni. (pedig már a második csajomat pelusozom)

2012. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy piros a nunija? Csak azért mert nekünk úgy volt hogy a nagy ajkakon meg jelent két erőteljes piros sáv.... Doktornéni ajánlott rá nizoral kenőcsöt. vékonyan kívülre kell kenni nem bele semmi :) Lehet nektek is csak ilyesmi van.
2012. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 timike26 ***** válasza:
èn csak reggel torlom meg a kisajkaknàl/egèsz èjjel 1 pelus utàn szerintem szuksèges/utàna nem torolgetem neki/persze ha kaki van akkor igen/ csak furdèsnèl szàrazra.eddig nem volt se piros,se semmi baja.5 hos kislàny.
2012. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a kakinál szoktam megtörölni a nuniját, mert sokszor kakis lesz. A pirosságra meg javaslom, hogy tegyél kamillateát a fürdővizébe, és az le fogja vinni a gyulladást. Nekem mindig segített.
2012. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tisztítani kell rendesen, belül is ki kell finoman törölni. Én kívül Neogranormonnal próbálkoznék, ha piros.
2012. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én megtörlöm rendesen reggelente. Bekenni viszont csak a külső részeket kenem be. hajlat, kívül a cunkója és a feneke. Én a posilyukat is bekenem mert különben kipirosodik neki. Erre nyáron jöttünk rá amikor a meleg miatt nagyon piros volt neki és többször visszajött, majd miután folyton kentem megszűnt. Ha krém vagy kaki megy neki oda ahová nem kéne akkor megtörlöm és az érzéken részeknél egy nedves fülpiszkálót használok, úgy könebb. Eyébként sodocreamet én nem használok csak ha akkor próbálkoztunk vele amikor nyáron kipirosodott. Helyette a Babé popsikrémét használjuk. Nagyon sokáig elé 1 tubus (kb fél év) és a gyermekorvosok és védőnőnk szerint is a legjobb, habár a többihez képest ,,drágább". Fél évre viszont elég, így már bőven megéri.
2012. nov. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!