Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények? Ki adatja be és...

Vélemények? Ki adatja be és ki nem az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
Párom nagynénje gyerekorvos mellett aszisztens és ő azt mondja felesleges :/ Mert ez csak egy fajta ellen véd a többi 99 ellen meg nem..... Na mondom jó. Az anyai ösztön azt súgja adassam be, de amikor ilyeneket mondanak nem tudom mi legyen... melyik a jobb.
2012. okt. 29. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
SEMMI ESETRE SEM !!!
2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Még magamnak sem adatom be,kislányomnak pláne nem.
2012. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp.
2012. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hű, mindjárt lesz itt háború az oltás pártiak és az oltás ellenesek között.


Én nem vagyok oltás-ellenes, a kötelezőket szerintem jó ha beadatjuk, de az influenza ellenit nekem sem ajánlotta orvos, sem a gyógyszertárban dolgozó rokonom. Ő gyerekkórház patikájában dolgozik, állítólag sem ők, sem sok orvos és nővér nem oltatja magát.

De persze találsz olyan orvost is, aki meg ajánlja.


Döntsd el te, mert erre nincs egyértelműen igen vagy nem válasz. Nálunk apukám oltatja magát, de ő 70 felett van, neki egy 40 fokos láz károsabb, mint egy lehetséges mellékhatás. Barátnőm is oltatja a gyerekét, de neki már volt lázgörcse. Én kb 12 éve nem oltatom be magam, nem kaptam el azóta egyszer sem, míg egy évben az oltás ellenére elkaptam.

2012. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hm..... lehet van benne igazság hogy nem kell beadatni...
2012. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Jégtánc ***** válasza:
Nem adatom be én sem
2012. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én beoltatom mind a 2 gyermekemet. Ma írattam meg pont a receptet a nagyobbiknak.

A kicsi csak 1,5 éves. Mivel asztmás, a gyermekorvosunk és a védőnő is ajánlotta az oltást, mivel a felső légúti vírusok, fertőzések nála nagyon veszélyesek lehetnek. Így is szteroidos gyulladáscsökkentő pipát használunk naponta 2x, nem hiányzik még egy olyan nyavalya, amit oltással elkerülhetünk.

A nagyfiam 4 éves, és mivel a kicsi ilyen és oltva lesz, inkább Őt is beoltatom nehogy az oviban bekapja és hazahozza. Őt már tavaly is oltattam, nem volt semmi mellékhatása az oltásnak, és beteg sem volt. Hogy nélküle mi lett volna, az örök titok marad. :)


Én azt gondolom, hogy mindenkinek saját magának kell a dolgokat mérlegelnie és eldöntenie, hogy oltatja-e a kisgyermekét vagy sem. Mivel minden gyerkőc esete, körülményei, háttere, immunrendszere más és más, ezért csakis olyan ember tanácsát kérd ki, aki ismeri a Te gyermekedet.

2012. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jól mondja a párod nagynénje!Teljesen felesleges, ráadásul most hallottam a rádióban,hogy az unióban már 4fajtát betiltottak mert az oltóanyagban ugyanis „fehér részecskéket" találtak, amelyek nem kívánt mellékhatásokkal járhatnak. !olaszország,ausztria és németország már levette a polcairól de a magyar ántsz még gondolkodik hogy mi legyen...

Én nem terhelem a picim szervezetét ilyenekkel hanem inkább vitaminokkal igyekszem erősíteni az immunrendszerét!

2012. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mellékhatások sem feltétlen most jelentkeznek....

Nálunk a nagyi oltatta be magát tavaly,ilyen beteg még sosem volt...Hozzáteszem amikor madárinfluenza járvány volt elkapta és ugyan pozitív lett a tesztje de nem volt semmi komolyabb tünete,köztünk volt mert akkor egy légtérben éltünk és senki nem kapta el !!!

2012. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én oltás párti vagyok, pedig nem betegesek a gyerekek. Ilyen kicsiknél még egy komolyabb láz is megviseli a szerveztet, minek kitenni őt ennek?
2012. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!