Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már mászni és állni tudó...

Már mászni és állni tudó babátok mellett hogyan végzitek el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Lányom 7 hónapos és már egyre kevesebbet alszik.Egyszer már csak egy nap.Ha ébren van akkor meg nem hagyhatom egyedül a szobában ha mondjuk a konyhában van dolgom.Van egy hatalmas hálós járókánk amit addig szeretett míg nem tudott felállni.Beleteszem és alig hogy a feneke éri az alját már áll fel és ordít.Egyszerűen utálja.:( Nagy ritkán el van benne, de alig, hogy meglát rögtön ki akar jönni.Mit tegyek?
2012. okt. 30. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Én ekkor kapcsoltam be a bebe tv-t minden elvem ellenére,hogy legalább a minimum házimunkát el tudjam végezni.A saját játékait hamar megunta,így adtam a járókába neki egy habverőt,edényt fedővel,és azzal csörgött,játszott míg én sittysutty megfőztem elmosogattam.
2012. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Konyhában: elkülönítettem neki egy pakolós részt a szekrényben, így mellettem játszott. Panel konyha, de így is jól megoldottuk.

Ha felkéretőzött, a hátamra kötöttem és együtt főztünk, mosogattunk, teregettünk.

2012. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
ajtórács a szobájára és nem jön ki.ennyi az egész
2012. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
én nem vagyok a híve annak h mindenhol gyerek legyen. a gyerekszoba a gyereké és kész. még h magamra kössem ?? jesszus! a gyerek tanulja meg h van amikor anyukának dolga van. ajtórács jó megoldás. amúgy meg ha kicsit sír akkor mi van? semmi.
2012. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Denisa W. ***** válasza:
56%
Jön velem mindenhova, nekem nem gond. Ha főzök, akkor is ott van, adok a kezébe egy-két veszélytelen de érdekes konyhai eszközt. Ha feláll, hát feláll, figyelek rá. Ha teregetek, birizgálja a szárítót, ez sem zavar. Ha porszívózok, akkor beleteszem a kompjába, és azzal követ mindenfelé (ennél többet nem is használjuk a kompot). Felmosni vagy fürdőt takarítani viszont akkor szoktam, amikor alszik.
2012. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
én meg pihenek amikor alszik.
2012. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is pihenek mikor alszik, mert a házimunkát megoldom úgy, hogy mellettem vagy rajtam van:).

Nem, a gyereknek szerintem nem a szobában a helye. Nem attól tanulja meg, hogy anyának dolga van ha berakom és elvonulok. Attól azt tanulja meg, hogy anya néha eltűnik, ki tudja mit csinál, engem meg itthagy mint eb a szaharát. Azt, hogy neki semmi köze a házimunkához, a lakás rendbentartásához. Aztán majd lehet szoktatni a rendrakásra, a helyett, hogy kezdettől fogva részt venne benne...Attól tanulja meg, ha ott van, látja, hogy mik a teendőim, és nem a manók pakolnak/mosnak/főznek/takarítanak. Ebbe nő bele, tudja, mi az élet folyása.

2012. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hű milyen le és fel pontozások történtek..Nem én voltam előre mondom!

Szóval én nem merném egyedül hagyni a szobájában hiába van ajtórács! Feláll a bútorokba kapaszkodva tök mindegy mi az stabil vagy éppen egy szék ami eldűlhet.Erre sajnos már volt példa:S. Ezzel az erővel az ajtót is bezárhatom és akkor sem tud kijönni.Nem azzal van a bajom, hogy kijön hanem hogy nem látom ha a konyhában vagyok.Pici a konyhánk, már az ahol főzök és csak útban lenne.Na de megpróbálom, mert más lehetőség nem igazán van.Etetőszék sem jó ötlet, mert nem egy megülős gyerek.Kimászna belőle rögtön.Gondoltam a babykompra, mert abban nem tudná magát megütni.Tudna vele közlekedni is a szobában és nem lenne veszélyben.Mivel már elég stabilan áll (néha nem is kapaszkodik) nem lenne olyan káros ha pár órát elöltene benne naponta.Nem?Bár lehet, hogy ebből is megpróbálna kimászni mivel a hintájába sem lehet egyedül hagyni, mert kifele kandikál.

2012. okt. 30. 13:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nalam egy 2.5 eves es egy 10 honapos van, plusz felidos terhes vagyok. Majdnem minden megy, csak 3szor annyi ido :-) Csak akkor csukom ki oket, ha a konyhaban veszelyes dolgot csinalok (suto nyitogatas, teszta leszures, stb.). Illetve amit alig lehet melletuk csinalni, az a felmosas es a porszivozas. Nehez volt megszoknom, hogy mindennel lassan haladok igy, neha meg felhuzom magam rajta, hogy ugy elmegy a nap, hogy alig csinaltam valamit, aminek lathato is az eredmenye.
2012. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

a gyerek nem attól lesz rendszerető ha magamra kötöm és cipelem mint egy majom a kölykét. attól csak kismajom lesz aki anya nélkül levegőt sem tud majd venni. ez hol az érdeke? az az érdeke h egyedül is lekösse magát. nyilván nem órákra van ott,de fél órára simán bemehet. egyik gyerekem sem lógattam magamra,mégis rendszerető,ügyes,jófej gyerekek akik szépen rendben tartják a szobájukat. sosem hisztiztek,mert kicsi kortól megértették h most picit foglalják el magukat mert anyának dolga van vagy meginna nyugodtan egy kávét.ha pedig már akkora egy gyerek akkor persze,jöhet segíteni,de egy pici babát kenguruba vagy kendőbe szuszakolni órákra amig anyuka házimunkázik,na az a kínzás nem az h a s biztonságos kis kuckójában legyen.


később lesz neki igazán rossz amikor éjjel nappal halálra unja majd magát és anyuka nélkül sehol sem állja majd meg a helyét mert nem tanulta meg h egyedül h boldoguljon

2012. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!