Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, tápszer problém...

Hozzátáplálás, tápszer probléma. Tápszer tej, tejpép, és egyéb gondok?

Figyelt kérdés

A babám 5 hós, és elkezdtem a hozzátáplálást (a doki sinlacot írt fel, és mondta, hogy kezdhetek próbálkozni, alma, őszi, tök volt meg, az alma-tök a favorit).

A dokim most szabadságon van, a babám viszont nem eszi a tápszert, vagy csak nagyon kínkeservesen! Látszik rajta, hogy éhes, próbáltam gyümölcslével készített tápszert, vízzel készített tápszert, kétfajtát, melegebben, langyosabban, stb, de semmi. Végül gondoltam akkor jöjön a szilárd kaja, pedig azt csak egyszer kaphat, az a mosoly, ami az arcára ült, amikor meglátta a tányért, tátotta hatalmasra a száját, jól be is kajált.

Lementünk a pótdokihoz, aki írt fel tejpépet (így most 4 zacsi figyel a konyhában: sinlac, milupa ha prev, aptamil, meg milupa ha tejpép), és még az örök favorit alma-tök (ja, hihetetlen csalódottság ül ki az arcára amikor "csak" sinlacot kap, és nem alma tököt)


Eddig 4x evett 200at tápszert, most 3x200+1 adag sinlac, a legujabb pedig 2x200 táp + 1 alma-tök +1 tejpép (vagy sinlac jobb?? melyik legyen?) remélve, hogy bele tudok legalabb 2x imádkozni tápszer.


A kérdéseim:

- jó a reggeli tápszer, tizorai almatök, uzsi tejpép/sinlac, vacsi tápszer?

- ha valasztani kell tejpép vagy sinlac? (milupa ha-pép, vaniliás)

- mit csináljak, ha egyáltalán nem fog tápszert enni???

- volt már vki hasonló helyzetben?


Ja, egyébként 5 hós korára szerintem tobb mint 8 kiló és 70 centi, szóval nem kicsi baba (arányos, bár a sinlac óta mintha visszajött volna a tokája, mintha gömbölyödne.)


2009. aug. 11. 08:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ma kihagytam a tapszerbol az almat :) Es megette!!! Nagyon orulok neki...igy majd szepen emelem az adagot.
2009. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
No látod! :) Lehet, hogy egyszerűen csak volt pár rossz napja a kicsinek! Esznek ők, ha igazán éhesek! : )Még lesz majd ilyen a fogzásnál, de sajna ez is természetes.
2009. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Fogzik a kis draga :) 3 foga no epp. De ugy latom, hogy a napokban nem nyugoskodik hogy fajna...de az ejszakat nem nagyon alussza at. Felebred, iszik picit es visszaalszik (de ezt kb 3 orankent). Azt mondta a gyerekorvos, hogy ehes. Ennek volt az oka hogy bevezettuk a tapszert....de cici melle megeszik kb az 5 eloirt kanal helyett 3-at..es megis kel. Ma sikerult kicsit tobbet megennie cici melle....nagyon kivancsi leszek :)
2009. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!