Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, tápszer problém...

Hozzátáplálás, tápszer probléma. Tápszer tej, tejpép, és egyéb gondok?

Figyelt kérdés

A babám 5 hós, és elkezdtem a hozzátáplálást (a doki sinlacot írt fel, és mondta, hogy kezdhetek próbálkozni, alma, őszi, tök volt meg, az alma-tök a favorit).

A dokim most szabadságon van, a babám viszont nem eszi a tápszert, vagy csak nagyon kínkeservesen! Látszik rajta, hogy éhes, próbáltam gyümölcslével készített tápszert, vízzel készített tápszert, kétfajtát, melegebben, langyosabban, stb, de semmi. Végül gondoltam akkor jöjön a szilárd kaja, pedig azt csak egyszer kaphat, az a mosoly, ami az arcára ült, amikor meglátta a tányért, tátotta hatalmasra a száját, jól be is kajált.

Lementünk a pótdokihoz, aki írt fel tejpépet (így most 4 zacsi figyel a konyhában: sinlac, milupa ha prev, aptamil, meg milupa ha tejpép), és még az örök favorit alma-tök (ja, hihetetlen csalódottság ül ki az arcára amikor "csak" sinlacot kap, és nem alma tököt)


Eddig 4x evett 200at tápszert, most 3x200+1 adag sinlac, a legujabb pedig 2x200 táp + 1 alma-tök +1 tejpép (vagy sinlac jobb?? melyik legyen?) remélve, hogy bele tudok legalabb 2x imádkozni tápszer.


A kérdéseim:

- jó a reggeli tápszer, tizorai almatök, uzsi tejpép/sinlac, vacsi tápszer?

- ha valasztani kell tejpép vagy sinlac? (milupa ha-pép, vaniliás)

- mit csináljak, ha egyáltalán nem fog tápszert enni???

- volt már vki hasonló helyzetben?


Ja, egyébként 5 hós korára szerintem tobb mint 8 kiló és 70 centi, szóval nem kicsi baba (arányos, bár a sinlac óta mintha visszajött volna a tokája, mintha gömbölyödne.)


2009. aug. 11. 08:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

koszi, meg egy het mire visszajon a doki, de akkor nem aggodok!

atalussza az ejszakakat, es nem tunik ehesnek.

2009. aug. 11. 15:04
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Elsö válaszoló, ne haragudj, nem akartalak bántani. Csak nagyon sok tápszeres anyukáról hallottam az utóbbi idöben, akik veled ellentétben ok nélkül adják a cuccot. Mert igy alkoholizálhatnak es cigizhetnek. Azert reagáltam zsigerbol. Ne haragudj. :(


Szerintem a babád jól fejlödik, és amíg nyugodtan alszik, nem is kell aggódnod. Ha éhes lenne, sirdogálna.

Ilyenkor nyáron kevesebbet esznek a babák, föleg akkor, ha meg a foguk is jön.

Nagyon jót tehet egy kis tea, az a forralt viz miatt védettebb is bacilusoktól.

Késöbb meg már úgyis adhatsz kis zöldsegleves-lét, meg húsleves-lét, csak ez az átmeneti idöszak nehézkes.:)

2009. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

köszi. én is bocs, hogy túlreagáltam, kb a harmadik hónapra azt hittem, hogy túljutottam rajta, de azért még mindig fáj. hibaba mondja a ferjem (is), hogy nem attol vagyok jó anya, hogy szoptatok..megis mindenki elso kerdese, hogy van e tej, szopik e, stb. nagyon rossz.

amugy se nem dohanyzok, se nem iszok :)

és amig fejtem addig 4 liter tejszaporito teat ittam, és vigyaztam, hogy mit ettem (amugy be is gyulladt, majdnem talyogos lett, mert nem tudtam lefejni mind, mert ödémás lett, és nem volt segitseg, es amikor elapadt, fel voltak haborodva a szoptatasi ambulencian, hogy milyen dolog, hogycsak négyszer fejek, el fogok apadni, stb, de en annak a negy alkalomnak is nagyon orultem.. namindegy

azert mindig eszembe jut, es meg mindig magam hibaztatom, es tudom nem kene igy reagalnom, de bant :((

2009. aug. 12. 20:38
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Az ambulancián nem komplettek!

Ismerek egy anyukát, akinek szintén begyulladt a melle, (mellesleg az Én anyukámnak is egyszer,) és azt mondták mindketten annyira fájdalmas, hogy a szülési fájdalom eltörpül mellette. A barátnőmnek a nővérek mondták, hogy ne is próbálkozzon tovább a szoptatással.

Nem ez számít. A lényeg, hogy a babád érzi, hogy ő a legfontosabb Neked!

2009. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szisztok,


Sajnos esténként elkellett kezdenünk tápszert adni az 5 hónapos kisfiamnak (Sinlac). Olyan iszonyatos orditás volt hogy az csak na :)

Ez természetes hogy igy reagál elsőnek? Vagy nem szereti? Van/volt valakinek ilyen problémája?

2009. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia. A Sinlac az nem igazi tápszer! Tejmentes. Szentjánoskenyérmag és még valami gabonából készül. Inkább tejallergiás babáknak adják, vagy nekünk 3 hétig azt kellett enni tápszer helyett, mert 8 hónaposan súlyos bakteriális fertőzése lett a babámnak. Amolyan "gyógytápszer" féle. Miért nem rendes tejalapú tápszert adsz neki inkább?
2009. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi ezt kaptuk a gyerekorvostol...Van tejem, csak estere fogy el vagy nem eleg jo a minosege.... vagy mi
2009. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, miért Sinlacot írt. Az gyógytápszer. Miért nem "rendes", tejalapú tápszert?
2009. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tegnap a tapszerbe megprobaltam kicsi almat keverni...es ugy nez ki igy minden ok lett, bar nem evett meg annyit amennyit kellene de azt hiszem minden okes lesz. Szinte vegigaludta az ejszakat hal istennek :)
2009. okt. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ennek örülök! :) Akkor lehet, hogy csak egy kis ízváltozás kellett neki! :) Egészségére a kis Drágának! :)
2009. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!