Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű? Nálatok mikor volt?

Törvényszerű? Nálatok mikor volt?

Figyelt kérdés

Törvényszerű hogy egy baba:

Egyedül fogja a cumisüveget

6 hónaposan felálljon a kiságyba (felhúzza magát)

7 hónaposan kússzon-másszon

8 hónaposan már üljön egyedül?

Stb.

Lányom már a 6 hónapot betöltötte, néha fogja egyedül a cumisüveget, de úgy vettem észre hogy lustul a drága :) ma mondta egy anyuka, hogy a majdnem 6 hós lánya már lépeget, felül egyedül (amit nem igen hiszek el, szeret nagyokat mondani). Ne értsetek félre nem akarok semmit se siettetni, csak kíváncsi vagyok, hogy másnál hogy voltak ezek a dolgok. Pl 6 hónaposan még nincs foga a kicsimnek, bár szerintem nem nagy baj. :) előbb utóbb úgyis kibújik :)

Szép napot nektek :)


2012. okt. 31. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan már 6 foga volt a kisfiamnak, egyedül ült, és pont mikor betöltötte a 6. hónapot, felállt a fürdőkádban!!

Nemsokra rá mászni kezdett.

Most 8 és fél hónapos, és stabilan ül, mászik, áll, és lépeget.Persze tudom, h nem ez a standard, ő is, és más babák is más ütemben fejlődnek.

Ő pl. nagyon mozgékony baba, nem az a nyugis, ölbe baba. Mindig jön megy, mozog. Babakocsizni útál, mert ott ülni kell:)

2012. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű,minden baba más,minden baba másképp fejlődik:)Majd eljön a te babád ideje is mindenben:)


Neked is szép napot:)

2012. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 4 hónaposan fordult mind2 irányba, és 4,5 hósan kúszott is, most 5 hónapos, de most lusti, nem akar semmit se csinálni, csak néha kúszik egy kicsit és lefekszik inkább :D


Egy szó, mint száz, minden baba fejlődési tempója más és ez így van jól!! :-)

2012. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam 6 hónaposan lépegetett és igen felült egyedül, nagyon hamar elkezdett mászni , menni, a cumisüveget fogta majdnem végig de hát tipikus fiú és a pocak a miden :D

Viszont foga jó sokára jött ki (anno azt mondta az orvos olyanról még nem halott hogy fogatlan maradjon valaki:)) és beszélni is nagyon sokára kezdett (3 évesen) de szinte rögtön mondatok dőltek belőle és tisztán kimondta őket

2012. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
6 hónaposan még csak forgolódott ,volt 6 foga,most már 8 foga van .Kúszik ,felhúzza magát térdre a nagyszoba bútornál.Nem ül stabilan,még csak most próbálkozik az üléssel.Mászni sem mászik.Majd eljön az az idő is amikor az én lányom is megteszi azokat a dolgokat:)) 9 hónapos most.
2012. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is fogta 6 hónaposan a cumisüveget, aztán szépen leszokott róla. Rájött, hogy nem is olyan jó móka, ha ő tartja. Így utána jó ideig kiszolgáltatta magát. De olyan 8 hónapos kora körül már ivott egyedül. Barátnőm kislánya meg elmúlt 1 éves, mire megtanult egyedül inni üvegből, és utána sokáig csak fekve tudott. Lefeküdt a szőnyegre, és úgy ivott. :)

7 hónaposan az én kincsem nem kúszott, hanem gurult ide-oda. Talán 2-3 alkalommal láttam szabályosan kúszni, de mivel az lassú volt, így inkább gurult.

8 hónaposan aztán felült, felállt, elkezdett kapaszkodva lépegetni, és még nem volt 9 hónapos, amikor mászni is. Viszont alig mászott. Neki jobban tetszett, hogy lépegethet. 10,5 hónaposan indult el, a mai napig (20 hónapos) nem tud szépen mászni. Ez az egyensúly érzékén is látszik.

6 hónaposan neki sem volt foga, 9,5 hónaposan bújt ki az alsó kettő. Aztán 15 hónaposan jött a következő. Addig az a két foga volt. :)

Nincs két egyforma gyerek, mindegyikük teljesen másképp fejlődik, más ütemben.

A barátnőm kislánya 2 hónappal idősebb az én lányomnál. Ég és föld a két gyerek. A másik kislány fut, rohan, ugrál, mindenhova felmászik, le mászik, bemászik, nagyon ügyesen motorozik, de alig beszél. Az én lányom nem fut, csak siet, nem tud ugrálni, nehezen mászik fel dolgokra, motorozni is csak lassan tud, de be nem áll a szája, annyit beszél. És egyre szebben és tisztábban. Ki ebben jó, ki abban. :)

2012. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden baba más és más! Elképzelhető, h az ő babája, már ezeket tudja... Az én lányom pl. 4hós korától fogja a cumisüveget és 5 hóstól rendesen magától tud enni/inni is belőle. Kúszik 5hóstól és 6,5hóstól négykézlábra állt, de 7hóstól kezdte igazán, most 8hós és csak hátrafele mászik, előre még nem tud. ill, most 1 hete, sikerült felülnie, de nem az igazi, mert még támaszkodik, majd menni fog anélkül is hamarosan... Felállni nem tud, nem is baj, nincs még készen rá... Nincs foga még az én lányomnak sem, már várom, h kibújjon, de nem tudom irányítani, ami nem is baj! :) pápát néha tud inteni, de ennyi... érdeklődő, a kanalát is megfogja és nyomja a szájába.. néha rázza a fejét, h nem (ezt 7hóstól), persze nem mindíg,. de csinálja... eltolja az arcom, megfogja a szám, ha puszit adok, de ő nem akarja... Néha én is meglepődök, h hasonló korú babák, mennyi mindent csinálnak már... de ez normális, a felnőttek sem egyformák... De a végeredmény úgy is 1 lesz... normális gyerekek, felnőttek lesznek belőlük. Szerintem sokan túlgondolják ezt a fejlődés dolgot, h ő előbb, vagy később csinálja... Amíg rendesen fejlődik és nem szól a doki/védőnő, addig oké. :)

2012. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 gabszem ***** válasza:
100%

Semmi se törvényszerű, máshogy fejlődnek.

Lányomnak 4 hónaposan már volt 2 foga. Most 8 hónapos és van 8 foga.

5 hónaposan felült egyedül a babakocsiban

7 hónaposan egyedül ült, kúszott, mászott

8 hónaposan felállt

2012. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

A nagy átlag a tankönyvek szerint így csinálja, de ez nem törvény szerü.


4 hósan fordul hátról hasra,

5 hósan hasról hátra

7 hósan kúszik

8 hósan feltérdel, mászik és ül (ez a 3 folyamat egyetlen egy dolgot követel hogy az agy térdelö helyzetbe lökje a babát)

9 hósan feláll

13 hósan egyedül megy


sokszor azért térnek el mert anyukák eröltetik az ülést, mert huzogatjak a kezüknél fogva stb...


lányom teljesen az átlag szerint fejlödött és én nagyon büszke voltam rá.

most 2 éves és semmiben sem látom hogy elörébb lenne, és azt sem hogy lelenne maradva.


ha egy gyermek valamiben elöre van akkor késöbb fejlödik más dolga. ha valamiben nagyon kirívoan elöre van akkor akár az autizmus egyik jele is lehet az, ha a többi dolog nem fejlödik nála.

2012. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam meg hét hónaposan fordult meg először, 10 hónaposan ült stabilan magától, 17 hónaposan indult e magától.


Most három éves, sokszor hallom a játszótéren, hogy mennyire ügyes,jó mozgású, sokkal ügyesebb és bátrabb a mászókákon, mint a kortársai.


A lányom meg kilenc hónapos és nincs egy foga sem.

2012. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!