Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Az mennyire baj hogy...

Anyukák! Az mennyire baj hogy 4 hónapos babám 1X alszik napközben de akkor olyan 2-3 órát?

Figyelt kérdés
a védőnő szerint 2X kellene legalább aludnia!tényleg kevés ez az alvás neki?
2012. nov. 2. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem olvasta azt a könyvet,amelyiket a védőnő.Ha neki így jó,akkor ne zavard össze a napirendjét.Neked is jó,ha van pár szabad órád,amikor mást csinálhatsz.Szerintem ne aggódj ezen!A védőnőnek meg azt kell mondani,amit hallani szeretne:)
2012. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg tényleg kétszer kéne neki ennyit aludni, tehát alkalmanként 2-3 órát, de ha nem akar, mit csinálsz vele? Kisfiam ennyi idősen nappal gyakran egyáltalán nem aludt, az éjjelt viszont átaludta, ez sem volt egészséges, de nem tudtam vele mit csinálni. Kislányom most 7 hónapos, ő rendesen kétszer alszik napközben, de az előírt 1,5-2 óra helyett csak 30-45 percet alkalmanként. Mivel egyébként vidám, nyugodt, nem idegesítem magam rajta. Ha a Te babádnak is látszólag megfelel ez, akkor minden oké, de ha napközben sokat nyűgösködik, akkor lehet, hogy érdemes lenne kicsit alakítani a napirendjén.
2012. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb ez a verzió, mintha 3-szor aludna fél órát. Nálunk a nagylány ennyi idősen ezt csinálta. Elaltattam, letettem aludni, beindítottam a mosógépet, ittam egy kávét és kb. már kelt is fel. A kicsi az 3-szor 1-1,5 órákat alszik, délelőtt akár 2-t is. Az éjszakát pedig átalussza. (2,5 hónapos)
2012. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát éjjel fél 2 körül szokott fel kelni enni(anyatejes)de egyből vissza is alszik aztán csak olyan 5-6 körül kel!különben vidám,jó kedélyű baba,sokat mosolyog.este fél 7-től szokott nyűgös lenni fürdésig de szerintem az normális!
2012. nov. 2. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:

tényleg 2x kéne aludnia olyan 1.5órát,de nem lehet neki erőltetni.Ha látszólag boldog,kiegyensúlyozott,rendesen eszik,figyel rád,szépen fejlődik,akkor semmi baj sincs,ha nem a sztenderd előírt alvást hozza.

Én is védőnő leszek hamarosan.Nem szeretném,ha a hozzám járó anyukák azt mondanák amit "hallani szeretnék".Én az igazat szeretném hallani...Szóval azért ha lehet ne buzdítsuk ilyenre az anyukákat..:SA védőnő csak mond valamit,nem kötelező betartani,csak elmondja,mi lenne a kb.normális menete a fejlődésnek,napi rendszerességnek,átlagban mi hogy szokott menni,és mire érdemes odafigyelni a baba SAJÁT egészsége miatt.És azért persze nem kell minden elhinni,néhány védőnéni szeret fontoskodni és túlozni:)...

2012. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!