Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hónapos babám nem akar...

Atroposz kérdése:

A 8 hónapos babám nem akar elfogadni semmit cicin kívül?

Figyelt kérdés
Kiváltottam 3 étkezést evett gyümölcsöket és főzelékeket.3 napja ellöki a kanalat ,kiborítja az előtte lévő tányért ,kanalat. Már utálok szoptatni is .Kész kudarcként élem meg az összes étkezést.Az egész 8 hónap arról szólt evett -e eleget a lányom. Többször felakartam adni az egész szoptatást, de soha nem fogadta el a tápszert és nem volt szívem a saját önzésem miatt abbahagyni. Mikor végre elkezdett enni gyümölcsöt és főzelékeket akkor azt a tanácsot kaptam,hogy hagyjam ,hogy próbálkozzon egyedül enni ,hogy fogja a kanalat és turkáljon az ételben ,hogy érezze.Azóta csak túrja az ételt ,a kanalat fordítva teszi a szájába és rágja amit én adnék kanállal a szájába kiköpi még a kedvenceit is.Nagyon mérges vagyok és 10-ig kell számolnom ,hogy ezt ne éreztessem a kislányommal.Úgy érzem megbuktam mint anya.
2012. nov. 3. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Atroposz, nem buktál el:)! Annyi minden más van az evésen kívül, ami Téged tesz a kislányod lehető legjobb anyukájává!

Első körben azt javaslom, kicsit teljesen hanyagold az evés ügyet, ne görcsöl rá. Pár napig hadd szopizzon, max. mikor együtt ültök asztalhoz, kínáld meg, de ha nem kér, hagyd is a csudába:) Tudod, egészséges gyerek nem "hal éhen" ha van előtte ennivaló:).

A másik tippem, ami nekünk teljesen jól működött, és soksok más esetben is, hasonló helyzetben:

próbáld ki a BLW(baby led weaning, azaz gyerek által "irányított"/hozzá/táplálás) módszert:). Ne kanállal próbáld belé diktálni az ennivalót, hanem ugyanazt, amit lepüréznél neki, párold nagyon puhára, és kicsi falatokban tedd elé a tányérra. Sok baba szivesebben eszi a guszta színes falatokat, mint a csúnya "trutyi"kat.

Sokáig szopó babáknál, miután az anyatejjel jól tudnak lakni, sokszor célravezetőbb az érzékszerveire is ható ennivalót "megetetni":). Gondolj bele, magunk felnőttek is szivesebben eszünk ha szépen van tálalva az étel:).

Linkelek Neked erről olvasnivalót:

[link]

[link]

[link]

[link]

Mi is így tápláltuk a kislányunkat(miután kanalazgattunk pár napig, aztán jött a három napos láz és csak anyatejet fogadott el pár napig, majd godnolom, összekötötte a kanalat a rosszulléttel, és nem fogadta el. Akkor akadtam rá erre a "módszerre" és megoldódott az evés- "probléma".) MOost 2 éves, mindent eszik, egyedül kanalazza másfél éves kora óta a levest is, szóval nem vált hátrányára.

2012. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehet, hogy esetleg jön valamelyik fogacskája és ezért nem akar kanállal enni?

Én még eddig nem adtam a lányomnak a kezébe a kanalat és nem is áll szándékomban.7 hónapos.Ennyi idősen csak játszana a kajával.Megenni kell az ételt nem játszani vele.Ezt nem tartom jónak.Na,de ez az én véleményem :)

2012. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom őket.Ma délután evett párfalatot cicin kívül is.Két fogacskája van már,de nem látom ,hogy jönne már másik.Amugy nagyon mozgékony 6 hónaposan már mászott és felállt ,és olyan kis soványka.
2012. nov. 3. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:
A tapasztalás, érzés, akár több érzékszerven keresztül, nem játék. Mer' akkor mi miért nem eszünk összekavirnyált trutymókat, köretet a hússal összedarálva...hiszen úgyis "csak" meg kell enni...
2012. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!