Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes? Ha hagyom, hogy...

Mi a helyes? Ha hagyom, hogy a családtagok órákon át cipeljék és babusgassák a bealudt babát vagy tegyék le a kiságyba?

Figyelt kérdés

Valószínű, hogy "megszokta" a kézben alvást és a kiságyában egyre nehezebben alszik el. Most 7 hetes a kicsikém.

A családtagok persze nagyon lelkesek amikor jönnek látogatni, órákon át babusgatják. Csak hát amikor egyedül vagyok én ugyanezt nem tudom megtenni. El lehet így rontani a babákat?


2009. aug. 12. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem azt, ha elalszik a babám és ölbe fogják vagy ringatják. Mondjuk ez kizárólag anyósom szokása. Nem érte mért nem lehet szegényt nyugodtan hagyni alvás közben? Én szoktam neki mondani, hogy ha elaludt, tegye be a kiságyba. 2 hónapban egyszer jön megnézni, akkor meg úgy tesz, mintha ő lenne a leggondoskodóbb nagyszülő, le se tenné egy percre se.
2009. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El! Tapasztalatból beszélek! Most már túl vannak az első örömökön, szerintem vigyél rendszert a baba életébe. Ha együtt élsz a nagyszülökkel, akkor nem irigyellek mert kemény meccs lesz, de az egyik első lépés a felnötté válás és az anyaság felé.
2009. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt turizmus az elsö hetekben,de én nem engedtem és most sem engedem,hogy tul sokat legyen kézben,mert amikor egyedül vagyok és dolgom van,nincs aki kézben tartsa!Szoval,ha megsértödnek,ha nem szerintem tegyél rendet!Ö a te picikéd és ugy kell nevelned,ahogy te látod jonak!!!!!Könnyü ugy,hogy csak egy pár orát töltenek ott és amikor sirás van,akkor átpasszolják!Szoval ne engedd ringatni,arrol nem is beszélve,hogy a kicsi gerincének egyenesen jo lenni!

2009. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!!!


Szerencsére külön lakunk a családtól. De amikor jönnek látogatni, felváltva babusgatják órákon át a gyereket. És én ezt nem tudom megtenni amikor egyedül vagyok. A minap már én is majd összeestem estére a fáradtságtól, a szó szoros értelmében összeakadtak a lábaim, majdnem elestem a gyerekkel.


Arra gondoltam, hogy az állandó babusgatás helyett jobb lenne, ha letennék a gyereket és inkább beszélnének hozzá, énekelnének stb... Szerintem ez jobb lenne...

Ezt meg kell értetnem velük valahogy, mert nem fogom bírni egyedül.

2009. aug. 12. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
De bizony ám, hogy el lehet rontani, nem is akárhogy. Úgyhogy minnél hamarabb szoktasd le róla őket, mert csak a magad dolgát nehezíted. És igazad van lehet vele úgy játszani, beszélgetni, hogy nincs ölben. Még most szokasd le őket, mert később nagyon nehéz lesz és szenvedés lesz mindketőtöknek.
2009. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a tanácsot!

2009. aug. 12. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!