Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk szól bele mindenbe...

Csak nálunk szól bele mindenbe az anyós a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Már kikészít idegileg, semmi nem jó amit csinálok. Bármibe belekezdek, kiveszi a kezemből, mondván hogy nem így kell. Elegem van már, sajnos a közelben laknak és itt van ha kell ha nem.
2009. aug. 12. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hehe! Ez szívás, de az enyém is közel lakik.

Beleszólni nem mer semmibe, csak célozgat a drága!

Csúnya ilyet mondani, de én utálom az enyémet!

2009. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem tartozik a kedvenceim közé, föleg amióta megszületett a fiam (9 hónapos) állandóan itt okoskodik. Képzeljétek valamelyik nap etettem a gyereket, és kikapta kaja közben a gyereket a kezemből, hogy nem jól tartom a cumisüveget majd ő megmutatja hogy kell. Nagyon-nagyon tele a hócipőm kiváncsi vagyok mikor pattan nálam a húr.
2009. aug. 12. 10:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kiveszi a kezedből, akkor te szépen nyugodtan visszaveszed és azt mondod, hogy "Hát, sajnálom, hogy nem így tetszik gondolni, de szerintem ez így jó, ahogy én szeretném, ezért így lesz, ahogy én szeretném." És ennyi. Szépen, veszekedés nélkül, de egyértelműen éreztetve, hogy a te gyereked, te meg pont úgy fogod csinálni, ahogy jónak látod.

Másik, amit az ottlét ellen javasolni szoktam: mikor jön, akkkor RÖGTÖN fogod a gyereket és elmentek otthonról, futólag annyit szólsz vissza, hogy "sajnos nem tudtam, hogy jönni tetszik, mert nem szólt előre, most meg sajnos mennünk kell, dolgunk van." Szerencséd van, mert ilyen időben azonnal a hónod alá lehet kapni a gyereket, nem kell fél óra öltöztetés. És szépen elmész és eszel egy fagyit. Nagyi nyugodtan álljon döbbenten az ajtóban. A 3. ilyen eset után garantáltan jelezni fogja, mikor szeretne jönni. Addig meg csak nem árt meg napi 8 gombóc fagyi, ugyanis minden esetben rögtön menj el otthonról, akár naponta ötször, ha kell. Ha épp eszel, akkor is, otthagysz mindent, úgy, ahogy van. Ha alszik a gyerek, majd tovább alszik a babakocsiban, az se gond.

Ilyen és ehhez hasonló módszerekkel lehet értetlen és kezelhetetlen anyósokat veszekedés nélkül helyre tenni...

Csak ügyesen. Mindig maradj nyugodt és udvarias, de ne hagyd magad. Veszekedni nem kell, jól jön majd a segítsége később ám!

2009. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem csak te vagy így, az enyém is ilyen, de hala az enyém ritkán jön, de az is böven elég:).
2009. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Regényt tudnék írni róla, az enyém is azóta hülye, amióta fiam megszületett.

Nálam zárva az ajtó, állandóan csak akkor jöhet be ha én engedem.

Jó taktika, ha megelőzöd és te viszed a babát, így akkor jössz el, amikor akarsz.

Ez az oda vissza úttal kb. 15 perc. Én mindig akkor megyek, amikor a gyereknek épp enni kell, vagy aludni, így hamar fordulunk!

2009. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj,te szegény!Nekem arany anyosom van,ritkán jön,akkor is rövid ideig!:)Na jo,nem ezért jo,hanem mert mindent elismer,amit én teszek a gyermekemért!Nem akarok semmit szitani,de ha elfogadsz egy tanácsot,mond meg neki,hogy neked ez igy nem jo!Ha drasztikus akarsz lenni,mond meg neki,hogy ez a gyerek belöled jött,ö meg foglalkozzon a sajátjával!!!:)
2009. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekm csak próbálkozik néha,de én nem hagyom!Amúgy én szeretem az anyósomat,de az én gyerekem az én gyerekem.És senkinek nem hagyom,hogy beleszóljon a nevelésébe (természetesen az apukáján kívül).Még anyunak sem.Meghallgatom amit mondanak,és ami tetszik nekem azt betartom,ami nem azt nem.És ezen,hála istennek a családban senki nem sértődik meg. :-)Szerintem ne hagyd magad te sem.

2009. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, a gyereknevelésbe nem, de minden másba igen. Kíváncsi vagyok, ebbe mikor akar majd beleszólni...

7,5 hós kiskrapek anyukája

2009. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

hááát az enyém sem kutya. vagyis nagyon is az:))))

de az enyém azért csinálja, mert utál, és ki akar csinálni. én rövidre zártam: kitiltottam innen. én meg nem viszem oda a fiamat. most kicsit lazult a dolog, és persze megint kezdi... apró kicsi szúrkálódásokkal. tegnap pl. indultunk volna haza, mondtam, h vacsoráznia kell a fiamnak, erre előkapott 1 csomag babapiskótát, és jól megtömte a fiamat, h véleltenül se egyen főtt kaját. mert hát minek a zöldség??? ő sem eszi meg... ilyen és ehhez hasonlók, minden nap, mikor odamegyünk, v ő jön. tehát: megint jön a bekeményítés. sajna máshogy nem lehet vele, mert bunkó, gonosz, makacs és önfejű.

2009. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld leépíteni. Írtó nehéz. Szerencsére az enyém jó sértődős, úgyhogy pár nagyon udvarisnak tűnő, de nagyon is undok beszólással leépítettem. Pl. ma már ez nem divat, az rég volt, azóta vannak kutatások... ő nem tudhatja, mert lehet már nem emlékszik, ez az én gyerekem, nekem van ösztönöm hozzá. Szerencsére megsértődött :) De vigyázz, mert mégis a férjed anyja, nehogy a férjedet megbántsd!
2009. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!