Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. havi szinten mennyi...

Kb. havi szinten mennyi penzbe van egy ujszulott baboca?

Figyelt kérdés

Rugik,bady,pelus,torlokendo,kremek,cumi,cumisuves..stb.

Elore is koszi a valaszokat!:-)


2012. nov. 6. 19:13
1 2
 1/14 Jubilee ***** válasza:

A ruhák ára függ attól, hogy hol szerzed be őket. Számolj azzal, hogy kezdetben kb 6 hetente új ruhatár kell a kicsinek.

A pelenka ára is nagyon változó, de egy újszülött babát még elég sokszor pelenkázunk: napi 8-10 db pelussal számolj. Átlagban számolhatsz 50ft/pelussal.

A törlőkendőkből több fogy, ha kakilt a baba, kevesebb, ha csak pisit kell törölnöd. Egy csomag törlőkendő ára is változó: 300-800ft körül.

Én Sudocremet használtam, az is mennyiségtől függ, hogy mennyibe kerül. Egy 250g-os tégely azért elég 2-3 hónapig. :)

Cumi, cumisüveg nem szükséges, ha tudod szoptatni. :)

2012. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod, akkor csak a pelenkázás kerül pénzbe, havi 15.000 Ft.

Ha tápszer kell, az havi 10-20 ezer Ft.

Ha hasznàlt ruhákat veszel, 2 havonta 5-10. Ezer ft

2012. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha diszkontban veszed a pellust nem kerül 15 ezrbe sem. Én az összes márkást kipróbáltam és végül a diszkontos vált be. Hiába megtudnánk venni a márkásat is, semmivel nem jobb, sőt. Amíg pici addig használt ruhákat is nagyon szépeket lehet venni. Ha nem kella nagy flanc, akkor kevés pénzböl is ki lehet jönni, főleg ha van tejed. Ahhoz viszont én rengeteget ettem és jó kajákat, hogy legyen sok tejem. Mondjuk éhes is voltam állandóan.
2012. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha szoptatott baba akkor 50ezer körül kijön egy hónap.
2012. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, penteken tesztelek:-):-) es kiderul hogy lesz-szukseg ezekre:-).
2012. nov. 6. 20:06
 6/14 A kérdező kommentje:
*lesz-e..bocsanat:-)
2012. nov. 6. 20:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak az előzőek, de kiegészíteném, egy alternatívával. Mosható pelenka. Vannak, nagyon cukik, pl. elefántosak, meg macisak is :) Néztem egy honlapon összesen egy 2 évre elég adag 38 ezer forintba kerülne kb.


Ezen kívül, ha nem akarsz vegyszeres, környezetszennyező törlőkendőt használni, akkor veszel textilpelenkát, szétvágod 10x10 centis darabokra, és langyos, levendulaolajos vízbe áztatva törlöd le a babát. A kakis/pisis törlőket oda teszed, ahova a pelenkákat (kb 2-3 naponta kell mosni)


Mosószer helyett, pedig használj mosószódát, én 25 kilót láttam 5350-ért, és ha veszel 8 nap alatt vízben lebomló kakifogót, amit a mosható pelusba teszel, akkor azza a wc-be tudod dobni a matériát és nem lesz full kaki a pelus, így könnyebb mosni is :)


Bocs, hogy ide pofátlankodtam a környezetvédelmemmel, de gondoltam hátha érdekel téged :)

2012. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen termeszetesen erdekel minden hiszen ha nem lesz sok penz akkor ez a variacio lesz a leg megfelelobb:-)
2012. nov. 6. 20:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Mosható pelenkával, szoptatva, használt ruhákat véve minimális összeg.

Ha eldobható pelust vesztek, tápszeres lesz, új ruhákat vesztek neki és nincs semmi segítség akkor alaphangon is 20-30 ezer Ft elmegy, de lehet, hogy még több is. (Nekünk pl. még fejleszt ő tornára is kellett járni, de reméljük nektek nem kell majd)

2012. nov. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* én törlőkendőnek fölvágott polár anyagdarabokat használok, mert: nem kellett körbeszegni és nagyon könnyen ki jön belőle a kaki, míg a pamutba azért bele tud ragadni. Ugyanezt használom kakifogónak is a textilpelusra rátéve.
2012. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!