Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez az új őrület a Vigantol...

Mi ez az új őrület a Vigantol adásával kapcsolatban? Lehet, hogy csak nálunk kezdték el?

Figyelt kérdés

Két héten belül két védőnő/doktornő is minden kapcsolódó kérdés, beszélgetés nélkül megkérdezte, hogy hogy adom a vigantolt a babámnak. 2 hónapos státuszon már kijöttünk, csak receptet hozott ki a védőnő (aki nem a mi védőnőnk) és csak úgy rákérdezett, hogy kanállal adom e, vagy a szájába. Majd az ortopédián is megkérdezte a doktornő, miután elmondta, hogy minden rendben. Mondtam, hogy miután korább megtudtam, már próbálom a szájába csöppenteni egyből, de addig kanálban lefejt tejjel adtam.

Eddig ez miért nem volt kérdés. A 3 éves fiamnál senkit nem érdekelt, hogy hogy adom. Most meg hirtelen mindenhol ezt a felvilágosítást kapom. Valami betegség miatt elvárás lett, hogy mindenkit tájékoztassanak, hogy csöppenteni kell a szájba? Ti nem tapasztaltatok hasonlót?


2012. nov. 7. 12:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont azt mondták, hogy tegyem lefejt tejbe, kiskanálba, mert zsírban oldódó vitamin. Amióta tápszeres a lányom, abba cseppentem.
2012. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Kiki01 ***** válasza:
Amíg kisebb volt, kénytelen voltam a cicire cseppenteni, mert csak úgy volt tutti hogy meg is eszi. Mostmár megy egyből a szájába is, még tetszik is neki. Ezekkel a módszerekkel viszont az a baj, hogy nem lehet az 1 cseppet belőni, mindig több sikeredik.
2012. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Este elalvás előtt az alvócumijára cseppentem, és zsupsz a szájába. :))
2012. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor csak nekem tűnt fel ez, máshol nem kérdezgetik. 3 éve nekem is azt mondták, hogy kanálba tejbe és azzal együtt adhatom. A fiamnak végig így adtam. Most a lányomnak is így kezdtem: igen, én is láttam, hogy kicsapódik, hiszen olaj, de jól lenyalta a kanalat, na meg néha két csepp is sikeredett, úgyhogy abból tuti jut egy csepp....
2012. nov. 7. 22:22
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták, hogy lehetőleg ne kanállal, és ne is keverjem semmivel, mert akkor nem biztos, hogy az összeset lenyeli. Amikor az elején még nem nagyon sikerült a szájába cseppenteni, a cumijára cseppentettem és úgy adtam neki oda. De pár hónapos korától magától kinyitotta a száját, ha meglátta az üveget.

Az igaz, hogy zsírban oldódó vitamin, de az nem jelenti azt, hogy tejjel kell beadni.

2012. nov. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én valahol tényleg lemaradhattam... télen mióta nem süt a Nap?! Süt, max. hideg van hozzá.
2012. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha a melledre cseppented, akkor a te szervezeted szívja fel, legalábbis nekem ezt mondta a védőnő.
2012. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Erdekes, hogy Angliaban, ahol joval kevesebbet sut a nap fogalmuk sincs mi az a vigantol es hogy minek kell ezt adni :)))
2012. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon okos a kedves utolsó , arra nem gondolt hogy miért hívják pont angol kórnak, a D vitamin okozta csontfejlődési betegséget - ? :))) Mert nem ismerik a D vitamin pótlást :D Jobb lett volna ha hallgattál volna ...
2012. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon okos a kedves utolsó is, mert Magyarországon viszont szerencsére minden évszakban sok napsütésnek örvendhetünk, szóval ha valaki nem zárja be a 4 fal közé a gyermekét, akkor minek ilyen kitudjamiket cseppentgetni neki? Sokan nem tudják elképzelni az életet rejtélyes eredetű porok, cseppek és tabletták nélkül. :) Nem bántásból írom, így igyekeznek nevelni a társadalmat.
2012. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!