Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam folyamatosan...

3 hetes kisfiam folyamatosan kipisil a pelenkából. Miért van ez? Tapasztalatok hasonlót? Lehet, hogy nem jó pelenkát választottunk?

Figyelt kérdés
Próbáltunk már több félét, arra gondoltam, hogy lehet hogy nem húzom meg elég erősen a tépőzárat. De olyan nagy pocija van, nem akarom, hogy szorítsa őt. Ha nem fér be 2-3 ujjam a pelusba a pocinál akkor mindig lazítok rajta. Nem tűnik nagynak rá a pelus, sőt. Minden nap legalább 6 rugit összepisil, az egész háta tiszta pisi és félek, hogy meg fog fázni ha alvás közben bepisil. Próbáltunk már egy csomó fél pelust most a Libero new born-t használjuk.
2009. aug. 13. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Pelenkázásnál figyeled a kukiját? Mert nálunk is volt ilyen és volt, hogy szalutált a kukaca, azért pisilt ki, meg az én kisfiamnak enyhén jobbra dől a kukaca, így arrafelé kifolyt mindig a pisi.
2009. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy laza. 2-3 ujj? Elejével én még egymásra is ragasztottam a 2 pántot, és ha nagyobbra cserélek, néha még most is kell. 3 hós anyuka
2009. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl lazára hagyod, én annyira szorítom meg hogy a két ragasztócsík egymáshoz érjen. Nagyon ritkán folyik ki a pisi.
2009. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, de veled van a gond, nem a pelusokkal :-)) Ne vedd zokon.

Evés előtt pelenkázz, akkor a legkisebb a hasa és akkor biztosan nem lesz annál kisebb, nem lesz nagy rés. Nem kell 2-3 ujjnyi hely. Én egy ujjnyit se hagyok, esküszöm, minden gyerekem rendben felnőtt, 3 van belőle pedig.

Fiúknál figyelni kell a kuki "irányát". Legjobb tán, ha lefelé "hajtod", irányítod. ott tuti nem lesz baj, ha felfelé vagy oldalra áll, akkor rögtön kifolyhat, mielőtt szegény pelus bármit tudna tenni...

Esetleg kérj meg rutinos ismerős anyukát vagy a védőnőt, hogy nézze meg, hogyan csinálod, segítsen. Senki nem fog kinevetni, hidd el, inkább kérj segítséget, mint hogy megfázzon a picid!

2009. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szenvedtem ezzel, aztán rájöttem, hogy én nem adtam rá jól a pelust, én azt olvastam egyébként, hogy egy ujjnyi helyet kell hagyni a pocinál.


Üdv 3,5 hós kisfiú anyukája

2009. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Nekünk a kórházban a csecsemős nővérek tanították a pelenkázást ők mondták, hogy 2 ujjnyi helyet kell hagyni. Mikor hazajöttünk kijött a védőnőm és ő is azt mondta, hogy jól csinálom. De ezek szerint biztos valamit rosszat csinálok. Szerintem az lehet a baj, hogy felfelé néz neki a kukija és azért pisil ki a pelusból. Eddig erre nem is gondoltam... Ezentúl mindig meg fogom neki igazítani :)

2009. aug. 13. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!