Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora 10 hónapos babátok,...

Mekkora 10 hónapos babátok, miket tud és milyen a napirendetek illetve az alvással hogy álltok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos 71cm és 8kg.Mászik, feláll és lépeget a bútorok mellett,de magától még nem tud felülni.Reggel 6-kor kel akkor eszik tápszert, játszunk még az ágyban és kb.7-kor elmegy aludni félórát.Felkelt akkor játszunk 9-9.30 körül tízórai,aztán kimegyünk.10.30 körül elmegy aludni kb 11.30-ig.Játszunk aztán 12.30körül ebéd és játék.14.00 körül kimegyünk és 15.00 körül alszik úgy 16.00-ig.Kb.16.15-kor uzsi és játék.19.00-kor fürdés,tápszer és 19.40-körül elalszik reggelig.Általában 23.00 körül felébred mindig,de hamar visszaalszik egy kis simi után.Jókedvű, barátságos, de a fogzás megkínozza szegénykémet.Nálatok hogy telnek a napok?
2012. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

10380 g, 74 cm, kislány. Mászik, felül, feláll, kapaszkodás nélkül is. 2-3 bizonytalan lépést megtesz már. Tapsol, integet, puszit dob. Sokat beszél, rengeteg mindent mond (anya, apa, baba, ott, az, add, szia, hess, nem, hinta, lámpa, gyere...stb. Ilyen kis egyszerűbb szavak, de ezeket teljesen tisztán érthetően mondja. De van két nővére, szerintem a gyerekektől gyorsabban tanul, és ezért beszél már ennyit :)


Napirend: 7-kor kelünk, még anyatejes, úgyhogy szopizik. 8 kor visszük az 5 évest oviba. Ilyenkor délelőtt sétálunk is egyet, akkor szokott aludni, kb 1 órát. Itthon játszunk, játszanak a 2 kicsi, közben ugye főznöm is kell. Ebédet úgy főzök, hogy ő is ehessen belőle. 7 foga van csak, de szépen eszi a darabosat. 1-től alszik kb 1,5 órát. Kicsit játszunk ha kel, meg uzsizik gyümölcsöt. Délután is egy kisebb séta, közben oviból elhozzuk a nagyot.

7-kor vacsi, fél8 kor fürdik, és utána alszik. Az éjjeli alvás sajnos nem az erőssége, kb éjfélig alszik jól, utána többször is kel, 2-3x biztos. De szerencsére hamar visszaalszik cicin.

2012. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi kedves kérdező, hogy nem a kérdésedre válaszolok.

Utolsó válaszoló! Mikor állt fel a kislányod először?Csak azért kérdem hogy már ilyen ügyesen 2-3 lépést tesz? Nem gúnyolódásból félre ne értsd, nagyon ügyes a babód :)

2012. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ma vagyunk 10 hósak, kislány. Jövő héten megyünk méricskézni, így méreteket nem írok. Kb reggel 8-kor kel, cicizik, játék, 10 körül eszik az én tízóraimból, ami vajas kenyér. 10:30-körül séta kb. 12-ig, ha nagyon fáradt akkor alszik közben fél órát. Kb. 12:30-13-ig ebéd, sok mindent eszik már, általában főzit eszik husival, sajttal vagy főtt tojás sárgával. Utána játék. Kb 14:30-16:30-ig alvás, cicin alszik el. Felkelés után uzsonna, ami gyümölcs 7gabonás péppel keverve. Utána játék, majd ha nincs rossz idő 18-19-ig köös séta 3-asban apával. Utána hazajövünk, játék, 20:15 fürcsi. 20:45 vacsora tejpéppel, majd utána eszem én is és még abból is kunyizik, vajas kenyeret adok neki, a szalámimból nem. 22-kor elalvás cicin. Éjjel még 3-szor legalább megébred, de ha jön a foga, akkor többet is. Amúgy nagyon kiegyensúlyozott, okos kislány, sírni nem igazán szokott. Mászik, ül, feláll, kapaszkodva lépeget, a bútor melett és kézenfogva is. Egyedül lemászik a franciaágyról, nagyon ügyes, de azért mindig ott vagyok mögötte. Integet. Sokat beszélget. És ti kedves kérdező?
2012. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. 7 hót épp betöltötte, mikor felállt. Viszonylag gyors volt a mozgásfejlődése, az utóbbi 2 hónapban nem is hozott nagyon újat. Pár hete kezdett egyedül felállni a szoba közepén, és pár lépést megtenni. A másik két lányom is járt már 11 hósan.
2012. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most a napokban múlt 10 hónapos. Szépen ül, fel áll bútorok mellett és kézen fogva szépen sétál mikor meg feletkezik magáról és valami játék van a kezében akkor kapaszkodás nélkül is áll,integet ,puszit küld, mondja hogy nem, dádá ,ilyesmi! A napirendünk a fogzás óta sajnos kicsit labilissá vált ! Általában reggel 6:00 körül kel akkor cici és alszik tovább úgy 7:30 ig .Utána reggeli valami kis egyszerű sajtkrémes vagy vajas kenyér paradicsommal ubival vagy bármilyen zöldséggel,ezután játék neki anyának házimunka :) (szerencsére már kezd elleni egyedül is egy kicsit ez nagy segítség nekem mert teljesen egyedül vagyok szinte egész nap vele,apa csak este ér haza) aztán 10 kor tízórai gyümölcs túróval, gabonával vagy éppen csak egymagában attól függ milyen kedve van , ezután sok-sok játék hogy kicsit le fáradjon mert nagyon pörög :) Ebéd valamilyen főzelék husival vagy sajttal illetve most kezdi megszeretni a tojást úgy 12:30 13:00 között aztán cici és alvás ( sajnos csak cicin alszik el ) alszik egy órát és felébred Ébredés után kimegyünk az udvarra kint eltöltünk egy kis időt aztán bejövünk meg uzsonnázunk ,15:30-16:00 körül ez szintén gyümölcs szokott lenni igazából nem tudom miért ezt szokta meg .Aztán kap még egy kis cicit és alszik egy fél órát . Miután felébredt játszunk, közben apa is haza ér így még izgibb . 19:00 kor vacsora általában ez is főzelék szokott lenni aztán 19:30 körül fürdés cici és alvás és itt jönnek a gondok számtalanszor fel ébredt sajnos már ott tartunk hogy köztünk alszik így könnyebb nekem nem kell fel kelnem az ágyból illetve apa nem ébred fel így kipihenten tud menni dolgozni . Igazából nem tudom miért kel fel pár perc cici és vissza is alszik.A súlya 9020 gramm és 70 cm amivel nem nagyon vagyok megelégedve . Viszont amit tudnotok kell hogy kora szülött volt 2400 grammal és 50 cm-rel született. Szerintetek én csinálok valamit rosszul? Jó ez a súlyfejlődés??Egyébként egy nagyon izgága mindíg jó kedvű és mosolygós kisbaba senkitől sem fél és nagyon barátkozós :) Köszönöm mindenkinek a válaszokat !!!
2012. nov. 14. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Sajnos vagy nem sajnos nekünk is mellettünk alszik a gyermekünk, mert fél évesen kicsit megbetegedett én meg odavettem magunk mellé, azóta ottragadt, de tény, hogy így könnyebb és apa is kipiheni magát. Súlyt nem írtam, de egy hónapja volt 7700g, szerintem most olyan 8kg körül lehet. Szerintem nincs ezzel semmi probléma, sokat eszik, gyors az emásztése, és még így is vannnak itt ott kis hurkák. Ilyenek a gének. Szerintem nem csinálsz semmit se rosszul. Olyan édes a babám, tegnap elkezdett tapsikolni, most egyfolytában azt csinálja:-)
2012. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Kicsit meg nyugodtam! Ja igen azt ki hagytam hogy a "pogácsasütésben" a leg ügyesebb , mikor mondom neki hogy gyorsan "süss" apának pogácsát akkor olyan kis édes :)
2012. nov. 14. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Nekem a középső lányom 3630 g-al született, de 1 évesen 8,5 kiló volt. Ilyen alkat, most is picurka. A 9 kiló szerintem teljesen rendben van, nem csinálsz semmit rosszul!

Az én babám nagy, (10,4 kiló volt 2 hete) de ő 4 kilóval is született.


Együttalvás van nálunk is. Már a kezdetektől, mer így vagyok én is elég kipihent, hogy nem kell felkelnem éjjel. Muszáj az energia a nagyokhoz is :P De minket nem zavar, már a középső is velünk aludt. 1,5 évesen, mikor már nem szopizott, kapott rendes leesésgátlós ágyat, gond nélkül átszokott.

2012. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!