Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » LAssan 6hetes a babám. Szerint...

LAssan 6hetes a babám. Szerintetek érdemes felkelteni most 6körül, hogy megfürdessem?

Figyelt kérdés
Eddig eléggé össze vissza aludt.6-kor fürdettük általában,vagy fél7 körül.Ha 7kor teszem le aludni,akkor alszik hajnal 3-fél4ig,viszont ha 8kor vagy később teszem le,akkor már éjfélkor vagy 2kor ébren van.De nem csak ha felkeltem,hanem ha felkel magától mondjuk 5kor és nem alszik 8-9ig,akkor is felkel éjfél vagy 2 kor.Mielőtt leteszem,mindig kap még kicsit enni tehát nem 2-3óra ébrenlét és evéskihagyás után megy.Tápszeres a kicsi és nagyon nehezen alszik amúgy.Napközben kész szenvedés aludnia neki.
2012. nov. 12. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát mióta alszik? Ha felkelted, mikor tudod újra letenni kb?

És ha nem kelted fel, akkor meddig alszik vajon? :)


Igazából 6 hetesen még bőven nem kell, hogy a napirendje kialakuljon. Nálunk előfordult, hogy 1-1 fürdés kimaradt és semmi baj nem lett belőle :) pici még, nem csúszik-mászik, és mivel nincs 40 fog sem, így nem is izzad le.....

2012. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fok, na! :) csak most már 2 éves a lányom és az ölemben ül és lökdösi a kezem :D
2012. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3óta alszik.Tegnap sem fürdött,mert rokonok voltak itt és egész nap nem tudott aludni a kicsi.Hát én fürdés után megetetem és teszem is vissza általában.
2012. nov. 12. 18:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Értettem,ne aggódj :) Szóval egyik nap is később fürdettem,mondván hogy had aludjon és igy talán el tudjuk tolni az alvását,mert alszik már 8 órát éjjel,de letettem fél9kor és csak előbb kelt fel,mint ha 7kor teszem le.Amikor 8kor tettem le,akkor is előbb felkelt,mintha 7kor ment volna.
2012. nov. 12. 18:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Félre ne értsd,nem baj amúgy ha felébred éjjel,mert kicsi még,csak ha már úgyis ilyen ügyesen alszik,hogy kihagy egy étkezést,akkor miért ne lehetne már neki úgy,hogy ne 7től 3ig,hanem 9től 5ig aludjon?!:)
2012. nov. 12. 18:16
 6/12 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Nekem az első 2 hónap nagyon nehéz volt, össze-vissza aludt, evett stb.. Aztán jött egy rokon doktornéni aki azt tanácsolta, hogy tartsak szigorú napirendet az etetésben. Ez a következő: 6-9-12-15-18-21. Másnap kipróbáltam, azóta minden rendben. Eleinte éjszaka felébredt hajnal fele, de csak vizet adtam neki. Mindennap van 2 óra séta és csak kétnaponta fürdés. Most 6 hónapos és nagyon jól alszik. Próbáld ki hátha bejön, de minden baba más és az enyém is néha korábban vagy később ébred 10-20 perccel, de ez már igazán semmiség a 2 hónapig tartó alváshiány után.
2012. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor én megpróbálnám szépen finoman :) hátha egy kicsit el is nézelődik, meg lehet puszilgatni stb.

Az én lányom viszont nem aludt ennyit.

Újszülött korában is kb 1 órákat aludt :)

2012. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is tartom a rendjét nagyából.Szóval általában mindig este 7körül megy aludni.De ő nem eszik 3 óránként csak 4 általában.Napi 5x.De ha rossz napja van és nem alszik semmit szinte,akkor van hogy 1-2óránként is kap,de csak 40ml-t mig egy rendes étkezése 140ml viz+táppal 160ml.
2012. nov. 12. 18:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi idős babánál még nagyon nem szabad elvárni, hogy napirendje legyen. Ne ébreszd fel, majd megfürdeted, amikor magától ébred.

Amikor a mi babánk volt ennyi idős, össze-vissza volt a fürdetés, volt, hogy éjfél körül fürdettük. Aztán szépen beállt magától a napirend pár hónap múlva.

2012. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb.egyidősek a babáink (okt.7.a miénk). Nagyon irigyellek, hogy ilyen sokat alszik éjszaka a tiéd. Borzasztó napunk volt, főleg a tegnapi és mostani éjszaka után (lehet, a front miatt nem aludt semmit napközben?). Nekünk is tápszeres, 120-at eszik porral együtt, de éjszaka is 3 óránként, peluscserével 1 órát vagyunk fenn, már nagyon kifáradtunk.

A fürdés nálunk is néha ki szokott maradni, de megnyugszik a meleg víztől, előtte pedig babamasszázs van, amit nagyon szeret. Igazából nem koszos, de én látom, mikor bukja le magát (bele a badiba), és a hátközépig koszos pelusról ne is beszéljünk, azért jó ha napi 1x rendesen le van csutakolva, de ezért nem kelteném fel.

2012. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!