Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is bele szól anyósotok...

Nektek is bele szól anyósotok abba hogy mit hogy csináljatok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem, mivel az 5 hónapos unokáját eddig egyszer látta és talán kétszer érdeklődött telefonon.
2012. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

nem is beleszólásnak mondanám

annyi, hogy ha együtt vagyunk és sír a gyerek, akkor ő mindig olyan nagyon jól tudja, hogy miért sír. S biztos nem azért amiért én mondom.


Vagy a babám evés közben nyűglődik és akkor mondja, hogy biztos nem szereti ezt, de mondom, hogy dehogy nem. Ó akkor csak most nem szereti.

Néha idegesítő, mert nyilván én jobban tudom mi baja a gyerekemnek.

2012. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

na az én anyósom ilyen téren brutális.ő mindig mindent jobban tud!ezt igy csináld ezt ugy csináld!!!kivagyok tőle!!ugyan is ő 10 gyereket nevelt fel és szerinte senki nem tudja jobban mint ő!!!de a párom is tőle kéér tanácsot dolgokba ettől is kivagyok!!

nem akarom bántani mert egy nagyon jó asszony de akkor is!!

ugy is ugy csinálom ahogy én gondolom :)

2012. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem a volt anyósom volt kibirhatatlan beleszolt mindenbe tanacsokat osztogatott javaslatokat örzött mint valami börtönben az ör. A gyermek látogatást se vitte tulzásba ki nem állhatuk egymást persze nem vágtuk egymás szemébe, az első 1 hónapban örzött éjszaka ott alutt nappal egyedül voltam semmi nyugtom nem volt pedig külön faluban éltünk egymástol.Tanácsokat osztogatott pedig tapasztalata semmi nem volt mivel soha nem volt sajat gyermeke a volt paromat is csak örökbe fogatta 5 éves korában mikor már semmi gond nem volt a nevelésével, a mostani anyósom nem szól bele semmibe ha látja is hogy nem úgy kéne akkor megvarja mig rájövök hogy mit hogyan bár a gyermekem már 3 éves múlt.
2012. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom anyós pajtás erre járt és pontozgatott :-DDD

egészségedre :-)

2012. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Nekem még két hetem van a szülésig, eddig nem szólt bele semmibe:) beszéltünk egyszer a szoptatásról, én azt mondtam, hogy minél tovább szeretném, mert abban minden benne van, ami csak kell a babának,nem is fogok fél évig semmi más adni neki, és milyen jó lesz, amikor majd a hozzátáplálást el "kell" kezdenem olyan fél éves korban, addigra pont nyár lesz, friss gyümölcsök, zöldségek, nem az import, génkezelt stb....a lényeg, hogy azt mondta, hogy már előbb el kell kezdeni mást is adni a gyereknek... De hál Istennek, ő Miskolcon lakik, mi Budapesten...

De még attól félek, hogy ha majd le kell mennünk meglátogatni a családot, akkor teljesen el fogja rontani a gyerek étkezési szokásait, mert a férjeméknél nagy hangsúly van az egészségtelen dolgokon, töménytelen süti, pogácsa stb. Ebéd előtt már 5 féle sós dolog ki van rakva, én nem vagyok annak a híve, hogy kaja előtt nasi legyen, ebéd után meg a sok habos-babos süti, az ebéd sem a legegészségesebb, kevés zöldség, inkább szénhidrátdús kaják.

Na szóval egy felnőtt önuralmat tud gyakorolni, de majd modjam a gyerekemnek, amikor látja, hogy az unokatesója zabálja a pogácsákat, hogy kicsikém,te nem ehetsz...

Amúgy semmi bajom az anyósommal, támogat minket, ahogy tud, csak annyi mindenben vannak különböző szokásaink, hogy a tisztaságról és a higiéniáról ne is beszéljek!

2012. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
nem én pontoztalak le titeket!köszönöm hogy válaszoltatok!az én anyósom is mindent jobban tud mint én!pl a babámnak már nem elég az én tejem holott 1 hónap alatt 800 grammot hízott!4,5 hónapos!meg hogy mi az hogy nem adok még neki sem almát sem semmi mást!szóval én is a rosszabb fajtát fogtam ki!:D
2012. nov. 13. 20:40
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen,ráadásul együtt is élünk vele...
2012. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 VSM ***** válasza:

Nekem is mondja, illetve leginkább csak visszahallom, hogy miért nem etetem már normális kajával a lassan 6 hónapos kislányomat.. Vett neki egy üveg bébiételt, és látványosan kint volt napokig náluk a szekrény tetején, majd vasárnapi ebéd alkalmával még látványosabb helyre tette, tehát "enyhe célzás" volt részéről, hogy ő mit szeretne :D Aztán a férjem leállította, anyósom meg beszól, hogy más gyereke örülne ha ilyet kapna.. Nem akartam vitát, úgyhogy nem szóltam be neki, de rettenetesen bosszant..

Azóta nem tűröm a beleszólást semmibe, amikor a legelején hallgattam rá abban, hogy tápszerezzem a gyerekemet, mert biztosan nincs elég tejem. Ugyanis tapasztalatlanként nem is gondoltam volna, hogy van olyan csecsemő, aki aluszékony, és kislányom az volt... Állandóan bealudt cicin, alig evett, és mivel alig evett, mindig éhes volt. A cickóim meg tele voltak, csomós volt mindkét mellem.. Én hülye meg azt hittem, hogy nincs elég tejem.. Na a vége az lett, hogy fejnem kellett 5 hónapig, mellette tápszert is kapott a kislányom.. Később próbálkoztam én a szopival, de folytonos bealvás lett csak, nem evett eleget..

Ebben az egyben is rá hallgattam, meg is szívtam rendesen.. Úgyhogy azóta nagyon nagyon alaposan mérlegelem ha mond is valamit, hogy úgy csináljam vagy ne.

2014. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 VSM ***** válasza:
Ja meg az elején attól kaptam frászt, amikor bement a szobába, ahol a kislányommal próbálkoztunk a szopival, és vizslatta közelről, hogy hogy van a mellemen a baba, hogy szopik stb... Pfff mondom, ez se tudja magát hova tenni...
2014. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!