Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a tápszeres babák...

Miért kell a tápszeres babák hozzátáplálását korábban kezdeni, mint az anyatejesekét? Vagy nem kell, csak lehet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, de lehet. Még anno az én védőnőm azt mondta, hogy a tápszeres babáknak fejlettebb az emésztésük, ezért is lehet korábban kezdeni. Na meg az én kisfiam nem hízott olyan sokat már csak a tápszertől, sajnos csak 1 hónapos koráig tudtam szoptatni. Ezért is kellett már korábban elkezdjem a hozzátáplálást.
2012. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan "változatos" a tápszer összetétele mint az anyatejé, mert ugye az attól függ mit eszik az anya. Így a tápszeres babák később találkoznak a különböző összetevőkkel és nehezebben szokhatják meg.
2012. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem az lehet benne, hogy a tápszerben eleve van valamilyen probiotikum ami megtámogatja a beleit gyorsabban is tudja ezéltal feldolgozni az újdonságot. Ha elhagyjátok és átálltok a rendes ételekre akkor érdemes hozzáadni sinlacot vagy tápszert aztán ha teljesen elmaradnak akkor is meg kell nézni hoyg milyen tejpépet adsz (van amelyik cukros) és érdemes továbbra is adni valamilyen probiotikumot ami babának való pl por állagú mint a restore, amit meg tud inni. Nem volt egyébként hasfájós? Mert ha nem érzékeny akkor tutira jól veszi majd a külöféle gyümi zöldség akadályokat. Én egyet anno kicist elrontottam, hogy nem csináltam elég folyósra az elő főzelékeket és ezért nem szerette meg olyan könnyen.
2012. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A babám egy kicsit hasfájós még mindig (most múlt 3 hónapos), emellett elég bukós. A sűrűbb tápszer miatt pedig eléggé székrekedéses.

Eléggé aggódom a hozzátáplálás miatt és gyötrődök, hogy mikor, mivel kezdjem, mert én cukorbeteg vagyok és egy csomó mindenre allergiás, ételekre is. Szeretném a lehető legjobbat neki, hogy minél kisebb legyen a betegségek esélye nála.

2012. nov. 16. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak lehet:).

Nyugodtan várj ilyen anamnézissel fél éves koráig a ht.- sal.

2012. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!