Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt mát itt valaki...

Használt mát itt valaki mosható pelenkát? Miben jobb és miben rosszabb az eldobható pelustól? ( ár, mosópor )

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

3-4 db az nem nagyon kevés? Mennyi idős a babád?

Akárhogy számolom, egy pelenkában 6-8 órát tölt el a pici. Az rettenetesen sok. Ha nagy már a gyerkőc, akkor bocsi.

2012. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

Liberot használunk, 21 hós. Reggel csere, ekkor kakil is. Délelőtt 1db, amikor felébred 15körül kapja a 2. pelenkát, msjd esti fürdésnél a 3-at.

Miért kevés?

Ha 1x van kaki, akkor bőven elég, gyönyörű a bőre, soha nem volt fertőzése semmilyen.

Eleve 12 órát is kibírna. Nem büdös, nem folyik ki, baleset sincs.

Fiam sem használt többet anno.

2012. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
35%
Pisilni már bilibe szokott?
2012. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%
Nem, pelenkába. Napi bő 1 liter folyadékot iszik a lányom. A veséje is jó és a pelenkánk minősége is:D
2012. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen aranyosak vagytok hogy engem is megkérdeztek hogy hány pelus fogyik...:D napi 4 biztos reggel mikor felkelünk az esti terményt cserélem délelőtt 11 felé később délután 3 felé aztán este mikor az estit adom rá olyan 6 óra körül.
2012. nov. 17. 17:30
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Én most valóban úgy fogok válaszolni, hogy használjuk is, tehát nem csak elméleti elképzeléseim vannak. Igyekszem reálisan:


miben jobb:

- egészségesebb (kevesebb allergiás reakció)

- esztétikusabb

- olcsóbb (vannak gyártók akik horrorisztikus áron árulnak, de még a legvégletesebb esetben is olcsóbb a mosható. A mi készletünk kb. 20 ezer Ft-ba kerül a mosással járó költségek még az ezer Ft-ot se érik el havi szinten. Azt hiszem ezzel együtt belátható, hogy gyorsan behozta az árát)

- környezettudatos


Rosszabb:

- ki kell mosni, szárítani. ezzel érelemszerűen van egy kis foglalkozni való. Szerintem nem vészes. Nálunk kb a mosásaink harmadát teszi ki, olyan mintha ennyivel több lenne a mosnivalónk. Tárolást nem bonyolítom túl: kakit elöblítem, pisis csak egyszerűen megy a zárt!(ez fontos :)) tárolóedénybe

- ha elmegy az ember otthonról nem lehet egyből kihajítani a kukába, hanem zacskóba kell tenni és vinni magunkkal, ez egy kicsit macerásabb, mint eldobhatóval (Ha hosszabb útra megyünk és tudom, hogy nem lesz lehetőség a pelus öblögetésére, akkor még szoktunk eldobhatót használni)

- Mosópor: ha nem használsz nagyon spéci anyagot, mint pl. a bambusz, akkor nyugodtan lehet használni a megszokott mosószert. Amin mindenképp változtatni kell az az öblítő, mert tömíti a pórusokat az anyagban, ez helyettesíthető ecettel. (vagy akár el is hagyható)


Én csak támogatni tudlak. Nekünk nagyon is bevált :)

2012. nov. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
jaj, 3-4 darabot én is rettentő kevésnek tartom :(
2012. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen, a 3-4 szerintem is kevés. Nem akartam írni, mert nem szeretnék kötekedni, de akármilyen jó minőségű egy pelus, azért nem szabadna a gyereknek órákat tölteni a pisiben. De ez tényleg magánügy mindenkinél.
2012. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
55%
Még a 4-re azt mondom, hogy talán OK, de 3 már biztos nem egészséges a babának. Tudom, értem, eldobhatóban akár több adag pisi is mehet egymásra. Moshatóban viszont minden egyes pisinél cserél az ember, ez nálunk napi 5-6 darab. Ehhez képest majdnem, hogy a felét használjátok, tehát mindenképp állott pisiben van a babád. Ez akkor is egészségtelen neki (baktériumok elszaporodása miatt), ha száraznak érzi is magát közben.
2012. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!