Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós kérdés! Nem az utálkozós...

Anyós kérdés! Nem az utálkozós. Jogos?

Figyelt kérdés

Az anyósommal 90km-re lakunk egymástól. Van a férjemmel egy 9hónapos kisfiunk. Kb. 2 hetente látja az unokáját, mert mi odautazunk. A múlthét közepén anyósom felhívta a férjemet, hogy ő vasárnap ráér, és lejönne hozzánk. Én erre azt mondta, hogy nekünk most nem alkalmas, majd máskor. (kis pihit szerettem volna, amikor nem kell menni sehova, pihenünk, együtt vagyunk 3-an, mivel a férjem este 7ig dolgozik) Erre azt mondta azt anyósom a férjemnek, hogy ideje lesz már hogy elbeszélgessen velem....

Kérdem én: nekem "ugranom" kellene, ha anyós kitalálja, hogy pont ráér?! Most komolyan? Kicsit dühös vagyok!


2012. nov. 19. 13:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
A férjed mit mondott rá?Veled értett egyet?Én megértelek!!!Mi is állandóan megyünk hozzájuk,majdnem minden hétvégén.Én is vágynék már rá,hogy normálisan csak mi 4-en.Én mondtam is,hogy ritkítani fogjuk a látogatásokat,mert nem ez a normális családi élet.
2012. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy kell! Ti egy család vagytok, hárman, kell családi életet élnetek!


Bizony ideje a beszélgetésnek, anyóska ne üzengessen dedós módjára a férjeddel, hanem álljon eléd, ha baja van.

2012. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%

Ő legalább előre jelezte mikor jönne.

Az én anyósom az egy hetes újszülötthöz felugrott hívás nélkül, csengetnek és ott áll az ajtóban, utazott 150 kmet és közben "elfelejtett" telefonálni. Férjemmel megbeszéltük, hogy állítsa le anyukát, azóta legalább szól, hogy jönne és vagy jó nekünk vagy nem. Amikor nem, akkor max duzzog, de nem sokáig. (Az, hogy mondjuk talán az én szüleimhez is szeretnénk menni, nem számít.)


Nem kell ugranod, felnőtt ember vagy, nem a fenekéből ránott ki, Te sem így ugrasz le hozzá amikor pont jól jönne a társasága, ha mennétek de nem ér rá, nem sértődtök meg gondolom. (mert az, hogy pihenni szeretnél, az is azt jelenti, hogy nem érsz rá, még ha nincs színházjegyed vagy programod arra a napra, a tervezett pihenés is program)


Ettől függetlenül tudd, hogy még így is egész jó a helyzeted, vannak szarabb anyósok is, akik még mindig nem vágták el a fiuktól a köldökzsinórt... :)

2012. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem kell ugranod és teljesen megértelek!! Mi is megyünk hetente vagy két hetente 7 hónapos lányunkkal anyósékhoz, és már kicsit kezdem unni én is! Már mondtam a páromnak, hogy ők könnyebben utaznának, mint mi a gyerekkel. Egyébként miért ne lehetnétek kicsit hármasban is!?
2012. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

Uccsó vagyok

mi mondjuk az elején kialakítottuk az incidens után,hogy havi egy nekik, havi egy az én szüleimnél, havi egyen tuti dolgozik a férjem, egy meg nekünk is kell hármasban

Anyósom eleinte állandóan kavart az időpontottakl, hogy havi kettőre jöjjön ki, aztán elmagyarázta neki a férjem, hogy mi is tudunk számolni:)

Ki kell alakítani a rendet és akkor utána nincs sértődés, mert mindenki tudja mire számíthat és a rendből nem engedni csak vész-vész-vészhelyzet esetén

2012. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
24%
Férjedre légy dühös, ő adta át az üzenetet finomitás nélkül. Anyukáját csak ismeri annyira hogyan kell neki nemet mondani úgy hogy ne legyen sértődés. Pl. magára vállalhatta volna a döntést és nem keni rád, akkor biztosan nincs harag.
2012. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Én abszolút megértem a te szemszögedet.Jogos,amit mondasz.Nem kell ugrani,ha kér valamit.DE!Gondolj anyós helyzetébe is egy kicsit.Te mit éreznél fordított esetben?Nem látja naponta a gyereket,még szereti is,nem kéne megharagudnia,de nekem is rosszul esne.Mellesleg az lebegjen a szemed előtt,hogy neked legalább normális anyósod van,aki szereti a gyereket,törődik vele.Az én anyósom eljött hozzánk,mikor megszültem,parancsolgatott,dirigált,majd azt mondta"szégyen,hogy nem tudtad világra hozni,rendesen a gyereket" (császár)! Azóta 2 éves a lányom,nem látta,nem is akarja.
2012. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a helyzet: mind a kettőnk szülei elváltak, ami azt jelenti hogy 4 helyre kéne futkosni. Kb 6 hónapig csináltam, aztán megmondtam hogy:

1. Mindenki tudja a címünket, lehet jönni

2. Havonta 1 hétvégén nem megyünk senkihez, 3asban vagyunk.


A férjem mellettem áll. Eleinte volt gond főleg anyósom részéről hogy milyen már, hogy csak 2 hetente látja az unokát, de azóta lehiggadt és jön hétközben ("mellesleg óvónő, vagy délre megy vagy 2ig dolgozik, ráér átjönni).

2012. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

sajnos a férjem nagyon "anyás". 29éves, de még mindig néha úgy érzem egymáson csüngnek. Pl. ez az eset is. Azt mondta a férjem, hogy sajnálja most az anyját. Kérdeztem, h miért? Erre ő: mert csak az unokáját szerette volna látni...

Szóval sajnos gáz ez a helyzet.

Vagy ha pl. mondok valamit a férjemnek, és valami baja van, akkor úgy reagál, hogy - köszi, de nem kértem most tanácsot! Ha az anyja ad KÉRETLEN TANÁCSOKAT- "kisfiam, ha leteszed a gyereket aludni, cserélj pelenkát, vagy ha kiviszed az udvarra adj rá sapkát, stb" - akkor a férjem- állítása szerint, nem hallja meg ezeket, vagy még azt mondj,a h egyik fülén be, másikon ki. Erre bepöccentem, hogy ha rólam van szó, akkor velem "veszekszik" h nem kell a tanács, ha az anyjáról, akkor rá sem hederít???

2012. nov. 19. 13:37
 10/35 anonim ***** válasza:
20%

Persze megértelek,viszont akkor hívd fel az anyóst mond el neki,hogy szeretnétek 3asban tölteni,szerintem megfogja érteni.

A másik válaszolónak,azért már ne haragudj oké nem szólt,de miért probléma hogy elutazott 150kmt,hogy láthassa a saját unokáját,gondolom meg akart titeket lepni.

2012. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!