Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok-e a rota-vírus...

Beadattátok-e a rota-vírus elleni anyagot?

Figyelt kérdés

Akik már túl vannak rajta vagy csak a döntésen...Miért döntöttetek úgy,h. beadatjátok, illetve úgy,h. nem?

A mi védőnőnk kézzel-lábbal tuszkolja ránk,h. mindenképpen!

Na de ha annyira veszélyes a rota-vírus, ahogy mondja, akkor miért nem kötelező és ingyenes? Akkor miért csak az a baba kaphatja meg, akinek a szülei ki tudják fizetni azt a 40 ezer forintot?


2009. aug. 16. 11:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

igen.

nem halalos es hudedurva, csak baromi kellemetlen rossz a babanak, en sem ertem miert ilyen draga, 30 ezer forint mert ugye 2 kell, de ez van.

amugy a dokim nem hive a felesleges oltasoknak, de o is javasolta a rotat, es nem o a kirendelt doki, en ot valasztottam mert o jo, es bizok a szavaban

2009. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:02-es!

Az "egészségügyis " vagyok. Nem veszem magamra a válaszod, bár nekem szántad. Nem hiszem, hogy reálisan tudnád minősíteni a munkám néhány sor (a véleményem) alapján, amit ráadásul meg sem értettél. Éppen azt ecseteltem, hogy azok a gyerekek halnak meg kiszáradásban akiket nem visznek időben orvoshoz. Mivel te szerető, és gondoskodó anya vagy, időben mentél a kicsiddel kórházba! Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid vannak az egészségügyben. Nem szívtelenség amit írtam, csak a véleményem közöltem.

Nem kell nagyon túllihegni a rota vírust. Aki teheti, inkább a valóban halált okozó fertőző betegségek elleni védőoltásokat szerezze be (pneumococcus)!

2009. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is beadattuk a lányunknak mert úgy vagyunk vele,hogy igaz,hogy azt mondják,hogy túl lehet élni, és más miatt is kerülhet fosás-hányással kórházba de ha egyszer ki lehet védeni legalább ezt akkor miért ne?Mert persze,hogy nem halálos de igazi szenvedés egy picinek és egy kb10 kg-s gyerek akár 3-4 kg-ot is fogyhat a betegség alatt ami náluk komolyabb következményekkel jár mint ha egy felnőtt fogyna így le.A másik,hogy ne legyünk már ÁL-naívak!A magyar eü-i rendszer sajnos nem mindig észszerűen és logikusan működik.Persze az lenne a logikus,h ha ez ilyen fontos akkor ingyenes ill. kötelező legyen.És ezzel megnyugtatjuk magunkat és nem kételkedünk,ellenben ha mondjuk egy orvosi vagy kórházi eljárás logikátlannak tűnik előszeretettel ítélkezünk és elsőkörben hozzánemértőnek vagy hibásan eljárónak tituláljuk az illetőt.

És még egy gondolat ami miatt az igen mellett döntöttem,hogy ha hagyom magam lebeszélni ilyen ál-érvekkel és anyagiak miatt és netán pont az én gyerekem lesz az 1% aki elkapja,akkor a kórházi ágyánál ülve, nézve a rosszulléteit és a súlyos fogyását(ami jól visszaveti a fejlődésben) soha nem tudnám megbocsátani magamnak,hogy nem a gyerek érdekeit tartottam előrébbvalónak az anyagiaknál.

2009. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"egészségügyis" válaszoló :-)


-hát lehet hogy félreértettelek..de nagyon rossz tapasztalataim vannak a kórházakkal sajnos a fiammal sokszor voltunk ezen felül még kétszer meg is műtötték,és azok az állapotok amik a kórházakban uralkodnak egyszerűen borzasztó..pedig minden nővérnek "megköszöntem a segítségét" zsebre vágta,és 10 perc múlva újra bunkó volt,de emberére akadt mert elég nagy pofám van főleg ha a gyermekeimről van szó..de tisztelet a kivételnek meg kell említenem hogy olyan nővérke is volt aki nem fogadta el,sőt egyenesen visszautasította,és olyan volt velünk mint egy angyal..sajnos kevés az ilyen őnzetlen ember.remélem te is ilyen vagy,és sajnálom ha megbántottalak,mert félreértetelek.

Én csak leírtam nekem miért volt fontos, minden pénzt megér,még ha ezért sok mindenről le is kellett mondanunk,és persze én minden létező oltás beadatok,a prevenárt is mekapta a fiam pedig akkor még fizetős volt,a bárányhímlőt stb...

igaz hogy egy a sok közül de ha ettől az egytől megvédhetem őket már boldog vagyok :-)

igen valószínül elértettelek,és magamra vettem :-)

én tényleg nagyon oda figyelek a gyerekeimre és az első jelnél hívom a dokinőnket :-)


:-) látom egy pár IQ bajnok már neki állt lepontozgatni minket :-)

2009. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 18. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!