Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek neki? Nem kap...

Hogyan segítsek neki? Nem kap levegőt az orrán egyáltalán

Figyelt kérdés

5 hónapos babám fogzik vagy nem tudom miért de köhög és úgy bedugult az orra hogy képtelen aludni két napja. Csak percekre alszik el mert mindíg megébred arra hogy nem kap levegőt. Adtam neki fenistil cseppet, orrcseppet, bekentem a hátát gyógynövényes balzsammal, semmi nem használ a száján veszi a levegőt és szenved, a kialvatlanságtól meg sír.

Ha rajtam alszik akkor jobb a helyzet de nem tehetem meg hogy rajtam fekszik folyamatosan mert akkor én nem tudok aludni és a 3 évesemet ellátni... mit csináljak?


2012. nov. 21. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A fogzás miatt 1000% hogy nem köhöghet.Inkább kicsit meghűlt,elkapott valamit a tesótól,stb.

Használj tengervizes orrsprét,majd szívd le neki orrszívóval.Ha szükséges,akkor gyakrabban.Nálunk csak ez használt.

Viszont ha nagyon köhög,akkor lehet orvos kellene hogy megnézze.

2012. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Folyik a nózija? Nekünk sóoldatot írt fel az orvos. Csepegtetni kell az orrába, majd 5 perc múlva orrszi-porszizni. Majdnem 2 hétig kínlódtunk, láza nem volt, csak orrdugulás/folyás. Orvoshoz vitted már?
2012. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én azzal egészíteném csak ki (nekem ez újdonság volt, de lehet Te már eleve így csinálod): a tengervizes sprét nem előbb kell befújni és aztán leszívni, hanem először leszívod amennyi jön, utána befújod és aztán újra leszívod. A gyerekorvosunk külön kiemelte, hogy így csináljuk, különben mindig csak a takony (bocs) tetejére jut a spréből. Ha viszont először leszívod, ami jön, akkor sokkal nagyobb területen el tud terülni és hatásosabb.

Az ágy fejrészét megemelted? (mi egy-egy szótárt rakunk alá) A köhögésre nem tudok semmit, az enyém még (kopp-kopp) nem köhögött eddig.

2012. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De az a gond hogy hiába szívom le, nem dugul ki, egyszerűen totál be van duzzadva neki belül úgylátom. Azért gondolom, hogy fogzás inkább mert senki más nem beteg a családban... de persze lehett meg is fázott, csak a nyála nagyon folyik...

Alápárnáztam már a matracot de nem volt jobb tőle :(

Éjszaka is folyton vergődik és megébred arra hogy nem kap levegőt, én is 10 percenként megébredek rá mert mellettem alszik, nem tudom mit lehet adni még hogy nyugodtan tudjunk pihenni...

2012. nov. 21. 21:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze viszem dokihoz is, de még túl kell élnünk az éjszakát...
2012. nov. 21. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk! Én elvittem orvoshoz, azért ha lehet Te is nyilván elviszed!A mi tapasztalatunk, és az orvos véleménye! A fogzás miatt, gyengül az immunrendszer, és ebben az őszies időben fogékonyabb lehet egy megfázásra! Köhöghet a fogzástól, mert nyilván a "cucc" le is csoroghat, és irritálhatja a torkát! Mi amit kaptunk, Ca-Kid, ez egy kalcium szirup, Cebion, ez csak egy c-vitamin, Tantum Verde spray, ez egy fújás egy nap a torok fertőtlenítésére, valamint a taknyolásra, a tengervizes orsparay, és bébi nasivin!A tengervizest befújtuk, 10 percet vártunk, majd orrszi-porszi,és végül bébi nasivin! A gyógynövényes balzsamra rákérdeznék, hogy az milyen tipusú?
2012. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a Sterimarra szavazok, orrszívással. Mást nem tudsz csinálni:(
2012. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2012. nov. 22. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!