Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazgatnátok a 8 hetes babával...

Utazgatnátok a 8 hetes babával családot látogatni?

Figyelt kérdés

A családtagok eleinte nagyon lelkesek voltak, aztán mostanában egyre többet mondogatják, hogy miért nem megyünk mi hozzájuk. Azzal a szöveggel jönnek, hogy nem kell a gyereket burokban tartani és mozduljunk ki otthonról.

Már többször elmondtuk nekik, hogy a babánk 1,5-2 óránként szopizik, hasfájós, max. 15-20 percet marad meg sírás nélkül az autóban. Ráadásul 30 fok van...

Ja, és mi szülők is iszonyatosan fáradtak vagyunk. A férjem hétköznap reggeltől estig dolgozik, a hétvége van arra, hogy pihenjen és együtt legyünk hármasban.

Velem van baj, hogy így gondolkodok vagy ez természetes lenne, hogy a 8 hetes gyereket ide-oda hurcoljuk hétvégenként?


2009. aug. 16. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináljátok úgy, ahogy nektek jó.

Én hurcolásztam az enyémet és nálunk is átjáróház volt, de az enyémek 1 hómaposan már végigaludták az éjszakát és nem voltak hasfájósak.

Ha nektek ez megterhelés, akkor nyugodtan mondjatok nemet. Az a fontos, hogy nektek jó legyen.

2009. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne utazgass a babával,ha a rokonok kiváncsiak rá,majd elmenek és meglátogatnak.Egy felnőtt szervezetet is megvisel az utazás ilyen melegben,nehogy egy ilyen kicsi babát.(az én lányom 4 éves,de ha nem muszály nem viszem sehova)
2009. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hűha! de kedves rokonok!!


én nem tartottam burokban.. de az elsőt télen szültem.. és ha lehetettmegmondtam nekik hogy maradjanak otthon..

1. kell nekd hogy te ugrálj másokhoz?

2. a babásnak nincsen napirendje?

3. ebben a hülye influenzás külföldre futkozós bárkitől megfertőződhetsz időben akarsz rokonokat látogatni?

4. a rokonok figyelembe veszik mi is kell a 8 hetes gyereknek? biztosítanak neki egy szobát ahol pihenhet amíg ott vagytok, vagy lerakják arra az ágyra ahova fű fa virág lecsücsül és onnan kapkodják fel?

szerintem ha otthon vagy akkor is csak a fürdőszoba érintésével a saját környezetében nézzék meg a babucit.


biztosan szereted őket de szerintem nem kellene most busójárást rendezni..

szerintem aki kíváncsi rátok kérjen időpontot mikor is tudsz rá időt szakítani. szopi, pelenkázás esetleg tejcifejés és emellett pihenés hogy legyen tejcid..


én nem voltam nyűgös gyerekágyas kismama, fősulira jártam éppen és 3 hetesen már vizsgázni jártam, de azért a gyerkőc napirendje volt az első.. 3-4 hónapos koráig nem tudod elrontani bárki kapkodja fel, de utána simán megszokja..egy hónapig fájt a pocakja gyakorlatilag a kezemben volt éjjel nappal.. utána kellett egy hónap hogy visszaszokjon az ágyába.

maradjon csak az ágyikójában és a napi séták meg a kevés ébren töltött idő amit veled él meg éppen elegek számára:)


remélem nem ítélsz el a soraim miatt, két gyermekem van.most várom a harmadikat..

Ha most kialakítasz egy biztonságos napirendet akkor olyan könnyű dolgod lesz mint nekem!

a rokonok meg várjanak vagy jöjjenek amikor NEKTEK megfelel!


nagyon boldog bapokat kívánok nektek!

2009. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utsó vagyok.. nagy hévben mellégépeltem jópárszor, de úgy érzem hasonlóan gondolkodunk és így is megértetted amit írni akartam!

ha bármiben segíteni tudok szívesen teszem, akár pocakfájás akár más ügyben:)

2009. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi Győrben lakunk, szüleim Pécsen. 6 hetesen mentünk először, azóta havonta járunk. Most 14 hós a lányom.

Vele így nem volt baj-és nekünk is jó volt, bár nem mindig vol kedvünk pakolászni, hurcolkodni...

De a te helyzeted más. Nyilván nem kell a lakásba burkolózni, de ha nem laknak messze a roknok, mehettek akár hétköznap is. Akár néha apa nélkül is, a babával, a babát látják, megnyugodnak.

A rokonok értsék meg a te álláspontod, hogy fáradtak vagytok, és főleg, hogy szeretnétek kicsit együtt lenni! A kicsinek sem kényelmes, ha hasfájással cibáljátok mindehova.

Ha meg nem értik meg, úgy kell nekik! De azért néha menjetek, de ne minden hétvégén!

2009. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok választ és tanácsokat.

Igen, valóban fontosnak tartom, hogy meg legyen a babánk napirendje, ami még csak most alakulgat. És igaz, hogy máshol nem feltétlenül adottak azok a körülmények, amik például itthon.

A szoptatás is fárasztó még nekem és az éjszakák is nagyon igénybe vesznek, emiatt a kialvatlanságtól nem lenne erőm vendégségben "jópofizni".

Persze fontosnak tartom, hogy a családtagokkal, rokonokkal jó viszonyt tartsunk fenn, de még egyenlőre korainak tartanám az utazgatást.


Köszönöm mégegyszer a segítségeteket és a hozzászólásokat!

2009. aug. 16. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!