Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veri valaki a gyermekét?...

Miért veri valaki a gyermekét? Mit gondol azzal mit ér el? Én ha ilyet hallok mélységesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én apám veri a féltesómat, mindenkinek tagadja, de tudom. Ő valószínű azért teszi, mert nem boldog, ill. semmilyen téren nem sikeres és így vezeti le a feszültséget. Alig van munkája, lakása nincsen, a gyerek anyján élősködik, egy csődtömeg. A nőt sem szereti a lakás miatt van csak vele. Szóval, aki boldog, kiegyensúlyozott az szerintem nem verekszik.
2009. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

melyik verésre gondolsz? mikor aktívan terrorizálja és mondjuk szíjjal üti?Met az valóban undorító, ezek az emberek így élik ki a komplexusaikat, hogy egy nála gyengébb emberen ( mondjuk nőkön vagy gyerekeken) töltik ki,

Vagy mikor leken neki egy pofont? mert a mai kisgyereket és tinik számára én még többet is lekennék. A szülő meg minden helyzetben hagyja visítania kisgyereket, ordítani meg egyebek. A szülőnek is ilyenkor egy jó nagy kijárna.

2009. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Mert már az idegeit cincálja az anyukának a gyerek viselkedése!
2009. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
17.21 eske! neked is kijárna egy jó nagy...amikor más szülőket ócsárolsz.egyszóval nekd tuti nincs gyereked, de ha lesz előre sajnálom, mert törvény tiltja a gyerekverést.Szerintem ha lekeversz a gyermekednek egy nagy pofont mert például hisztizik, azzal semmit nem érsz el.Ráadásul remélem következménye is lesz az ilyen eseteknek, mert nincs joga egy védtelen gyermeket megütni egy szülőnek sem, hisz gyengébb és nem tud védekezni.Egyébként ha megütöd a gyereket, akkor előbb utóbb felnőtt korában ő üt le téged remélem! Szóval aki nem bírja egy gyerek sírását, meg hisztizését, az ne is vállaljon gyereket, hanem vegyen egy boxzsákot, és azt üsse.Azt semmilyen törvény nem tiltja!Erről ez a véleményem.
2009. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Öszinte leszek ,lehet lepontoztok,nem baj:

É néha kiborulok a hisztitöl,söt,legszivesebben viläggà futnék.

Sajnos tudom könnyen eljàrna a kezem,ezért eddig ha ideges voltam felkaptam a gyereket ös lementem a szomszédba,hogy ott lehiggadjak,és idegenek tàrsasàgàba nem teszek semmi rosszat.

Màr jelentkeztem csalàd teràpiàra emiatt,jövö honapban kezdödik el.

Sajnos nem mindenkinek erösek az idegei,én a babàmat nagyon akartam,söt,imàdom,de a hétköznapi teher,stressz stb(nem részletezem)néha kihozza belölem az ideget.

Nem bàntottam gyerekemet soha egy ujjal,szerencsére ilyen téren még reàlisan gondolkodok,és keresem a kiutat.

Sajnos ezt sok szülö nem teszi meg.

Ha valaki olvassa ezt,és hasonlo cipöben jàr,annak is azt ajànlom,ha épp ideges ne a keze jàrjon el,menjen azonnal ki a tàrsasàgba.

Egy gyerek ha hisztizik,stb,az nem tehet rola,és szegény védtelen.

Nekem borzaszto büntudatom van màr attol,hogy képes vagyok magamat felidegesiteni gyerekem jelenlétében is.

2009. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan érzek, mint az utolsó válaszoló. Én is hamar fel tudom magam sajnos húzni, pedig akartam a fiamat, és mindennél, mindenkinél jobban szeretem. Utólag borzasztó lelkiismeretfurdalásom van, már attól is, hogy kiabáltam vele. Soha nem bántottam, nem ütöttem, nem ráztam meg, de néha egy hajszál választ el tőle. Ilyenkor kimegyek pár percre míg lehiggadok. Engem soha nem bántottak, és én is elítélem, ha a gyerekén tölti ki a dühét. Múltkor a Balatonon láttam egy ffi egy olyan két éves forma gyerekkel volt. A kislány valamiért hisztizett, a pasi meg ráhúzott jópárat a popsijára, ettől meg csak mégjobban üvőltött a kislány, szóval semmit nem ért el vele. De senkinek nincsenek kötélből az idegei,másrészt van különbség aközött, hogy valaki ráver a gyermeke popsijára, és a között, hogy üti-veri.
2009. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés.Engem és a tesómat is rendszeresen vert az apám:(Szerencsére már nincsenek együtt anyuval,de még igy 29 évesen is tisztán emlékszem azokra az évekre /napokra amikor megvert, tudom milyen rossz volt nekünk és nem akarom ezt a lányomnak!Én is ki szoktam borulni(volt amikor túlzottan is ideges voltam) de nem bántottam.Ha már éreztem hogy elszakadna a cérna nálam a hisztitől inkább felvittem a kiságyába elmagyaráztam miért van ott és becsuktam az ajtót magam mögött.Tudom nem a legjobb megoldás de viszont hasznos.1.Én baromira lenyugodtam és nem tettem olyat amit nem akartam.2. a gyerek a hisztiről elég hamar leszokott.

Szóval sztem ez a verés idegi dolog, de undoritó és mélységesen elitélem!!De bizom benne hogy ezek az emberek vissza fogják ezt kapni az élettől!

2009. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért pontoztátok le a 17:21-est,én egyet értek vele,gondolom a pofonnál o sem egy pici gyerekre gondolt,hanem egy kicsit nagyobbra,aki már tényleg tud hisztizni.Én már nem egy példát láttam,hogy a szulo hagyja a gyereket bután viselkedni,olyankor tényleg kijár a pofon,ha a szép szó nem segit.Persze az igazi veréseket én is elítélem!
2009. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

A verés mindig a tehetetlenség jelképe. Azzal sem érsz el semmit, hogy ha a gyerekednek adsz egy pofont, én ennél megalázóbbat el sem tudok képzelni...:( Ha nem ért a szép szóból, akkor újra elmondom neki, mert lehet, hogy az előző magyarázat nem volt számára érthető. Ez ugyan olyan, mint a kisbabáknál, mikor a kezére versz, ha valami olyat csinál, amit te nem szeretnél. Ő sem érti, akkor verjem a kezét pirosra?

Ha megütöd a gyereked, akkor ezzel példát mutatsz neki az agresszióra, hiszen ő a szülőt veszi mintának.

2009. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Megmondom őszintén, nekem is elszakad néha a cérna, de tudok uralkodni magamon, és soha nem ütném meg a gyerekem.Nem tudnék többé a szemébe nézni.Már ha hangosabban rá kell szólnom attól lelkiismeretfurdalásom van,de néha muszáj, mert nem érti meg a szép szót.De én nagyon elítélem a pofozkodókat is, mert hát elég sok ilyet láttam már ismerősöknél, és egyáltalán nem használt, hanem inkább még jobban üvöltött a gyerek attól, hogy lepofozták.Ez szerintem ez a pofozkodás, meg odacsapás a gyerekre, szerintem ez undorító, és egyáltalán nem nevezném nevelésnek, hogy félelemben tartja erőfitogtatással a gyerekét.A gyerek lelkileg sérül, ezt felfoghatnák már a kedves idegbeteg szülők, akik nem bírnak az idegeikkel.Ha nagyon nem bírják a gyerekneveléssel járó megpróbáltatásokat, akkor meg szedjenek inkább enyhe nyugtatót, vagy forduljanak pszichiáterhez, mert ha ea gyereken csattan az ostor, annak előb utóbb felnőttkori szorongásos következményei lesznek.Nem azt momndom, hogy mindent hagyjanak rá a gyerekre, de többet ésszel mint erővel ez egy jó mondás.
2009. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!