Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki az 1 alatti fiánál...

Van aki az 1 alatti fiánál fürdetésnél nem csinál semmit a fütyivel, csak simán megmossa kivülről?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak nagyon szűk a fitymája, semennyire sem lehet hátra húzni a bőrt. Mozogni mozog, tehát nincs neki letapadva, de valószínű szűkülete van, ezért nem is piszkálom neki. Kicsit megmozgatom, megmosom és ennyi. Sugárban pisil, úgyhogy nincs gond. Doki azt mondta hogy két éves kor alatt ezzel nem foglalkoznak.
2012. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi hátrahúzzuk neki és sima vízzel lelocsoljuk.


Egyébként a kórházban azzal jöttek, hogy nem kell bántani, majd 2 éves korára vagy megoldódik vagy sem. A védőnőnk kb. 2-3 hónapos korában ránk szólt, hogy miért nem húzogatjuk, akkor kezdtük el nagyon óvatosan, csak ameddig sikerült (1 hónapig semeddig szinte), párszor reggel, párszor este. Mire egy éves lett, derítettem ki, hogy kenőcsöt is lehet kapni a letapadásra a gyerekorvostól (akinek többször említettük előtte), onnantól kentük is. Kb. másfél éves korára oldódott meg, gyanítom, ha rögtön húzogattuk volna, hamarabb rendbe jön.

2012. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 alatt nem ajánlott,a védőnőm fű alatt 1 et mondott szóval én a 8 hósomnak,csak megmosom és kész.
2012. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 éves korig nem szabad piszkálni.
2012. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az összes ilyen kérdést elolvasod, akkor azt fogod tapasztalni, hogy rengetegen ezt írják: 2 éves korig nem szabad hozzányúlni.

Meg azt is tapasztalhatod, hogy ezek az anyukák aztán szépen 2 éves korban vihetik a gyereket a dokihoz, aki felrántja, feltépi a bőrt, vagy még rosszabb esetben meg is kell műteni a gyerkőcöt. Ezzel csak a gyereket szívatják meg így, szegénynek fáj, bereped, vérzik, még pisilni sem mer - barátnőmék pont így jártak nemrég. Most már ő is bánja, hogy hallgatott a dokijukra, és egyáltalán nem húzogatták kisfiának (nemrég volt 3 éves a kisfia, és a doki egy kenőcskúra után feltépte neki a bőrt).

Na kérdem én: ez így mennyire jó???

Mi 4 hónapos korától húzogattuk kisfiamnak, 2 hét alatt teljesen fel is jött a bőr - természetesen csak amennyire engedte, soha nem rángattuk, nem repedt be, nem tapadt le, soha nem fájt neki. 3 éves, és gyönyörűen feljön a bőr a kukijáról.

2012. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!