Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 3 hetes babával,...

Avaril kérdése:

S. O. S.! 3 hetes babával, főbérlő kikapcsolta a cirkót, villannyal fűtűnk és most megfenyegetett, hogy azt is kikapcsolja. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

több szemétsége kiderült. mi fizettük a wc mosdó vizét és a villany egy részét. utána még ő mondott fel nekünk mert nem tetszett neki hogy lebukott. 19.-én mondott fel és 15 napunk van a szerződés szerint. az októberi rezsivel jönnénk neki mert irreálisnak találtuk a 31000ft-os gáz számlát félhavi fűtésre úgy hogy nem is volt mindig bekapcsolva. 2 napja lekapcsolta a cirkót azóta kis

villanysugárzóval fűtöm fel a szobát ma feljött hogy mitől pörög úgy az óra és megfenyegett hogy ha nem fizetjük ki az októberi rezsit akkor lekapcsolja a villanyt IS!! Ha kifizetjük nem lenne pénzünk a költözésre és amúgy is indokolatlannak tartom..Ti mit lépnétek?



2012. nov. 22. 18:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

tigáz. köszönöm a segítő szándékot

mindenkinek. kb 1 órája ránk kapcsolta a villanyt párom bedühödött és kihívta a rendőröket akik lehülyézték és vissza kapcsoltatták vele:) és hogy amíg költözünk bírja ki. igen fizettünk akciót 100 ezret és az októberben a lakbért is megkapta tehát szava nem lehetne.

2012. nov. 22. 21:04
 12/19 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a kaukciót nem fogja vissza adni ha nem fizetitek ki neki....
2012. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A kauciót így se, meg úgy se fogjátok vissza kapni, ha ekkora paraszt az ember, arról le is mondhattok. Szerintem itt most az a fő gond, hogy megint megteremteni a kauciót, mert ugye azt mindenhol kérnek, a lakás gond szerintem nem akkora gond, mert elég sok kiadó van, Éden legalábbis tudom, hogy jó pár van. Szerintem ne fizessetek neki, keressetek egy másik lakást, és amikor nincs otthon, költözzetek el. A kauciót úgy sem fogja vissza adni, és így legalább "több pénzetekbe se kerül".
2012. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A bérbeadó felmondása esetén a felmondási idő nem lehet rövidebb három hónapnál. Az ezzel ellentétes megállapodás érvénytelen. Ha a bérbeadó erőszakosan lép fel, önhatalmúlag megpróbál kilakoltatni, zárat cserél, vagy lekapcsol(tat)ja a közműveket, akkor birtokvédelemért a jegyzőhöz illetve a rendőrséghez fordulhattok. Számoltassátok el a közüzemi díjakkal és a jogos követelését (de csak azt) fizessétek meg.
2012. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha a bérleti szerződésbe mást írtak, akkor nem kell 3 hónap!

Lényeges,hogy mi van benne!

2012. nov. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 Három hónapnál rövidebb felmondási időt a bérbeadó részére kikötni törvénytelen, ezért semmis:


"(5) A bérbeadó a határozatlan időre szóló szerződést - ha a felek másképpen nem állapodtak meg - írásban, cserelakás és a 24. § (1) bekezdésének a)-d) pontjaiban meghatározott okok fennállása nélkül is felmondhatja a hónap utolsó napjára; a felmondási idő azonban nem lehet rövidebb három hónapnál."


[link]

2012. nov. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

3 hónapnál nem lehet rövidebb! Ügyvéd az ex anyósom és váláskor kiadtuk a közös lakást és ő írt hozzá szerződést. A magyar törvények szerint senkit nem lehet csak úgy az utcára tenni, még ha jogos lenne, akkor sem. Tök nagy macera. 2 hónapig nem fizettek a bérlőim, és a zárat is kicserélték. Rendőrségi macera volt, mire ki lettek rakva én meg futhatok a pénzem után.

Még ha nem is kell mennetek mostmár, én akkor is elmennék egy ilyen helyről! Kitartás!

2012. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,nem akarok kötekedni, de azt írod,hogy az októberi lakbért is megkapta. De most már november vége van. Ebben a hónapban nem fizetettek lakbért? Azért,ha igy van,akkor érthető ám,hogy kirak bennetek. Az más dolog,hogy szívtelen cselekedett egy 3hetes babánál kikapcsolni a fűtést,de gondolom ez már nála is az utolsó csepp lehetett. Vagy Ti minden hónapban rendesen,pontosan fizettétek a lakbért,rezsit? Mert akkor nincs igaza.
2012. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

utolsó: de, kötekedni

akarsz, de nem gond és én sem fogalmaztam pontosan.

a lakbért ugye előre kell fizetni azt megkapta szeptemberben az októberi rezsit is megkapta mert 60.000 kapott tehát csak a novemberi rezsivel meg a bérletivel jönnénk neki.. amire ott van a kaució.. csak azt nem tudom hogy felmondási időre is számolhat e rezsit..

mi mindenképp költözünk mert ezt a gáz számlát mi nem tudjuk megfizetni. azzal a feltétellel jöttünk ide hogy kazán lesz amit ő mondott, és nem lett betartva.

igen mindig rendesen fizettünk. hogy őszinte legyek egy alkesznál elég hamar lesz utolsó csepp a pohárba ha nem tudja kifizetni mert teszem azt a kauciót már felélte.

nem szimplán szívtelen dolog!!..

2012. nov. 24. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!