Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van 3 gyermekem, a nagyfiam...

Van 3 gyermekem, a nagyfiam 13 éves, kislányaim 3 éves és 7 hónapos, jön az az influenza időszak, eddig nem oltattam mert nem járt oviba a nagy, de most nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi tavaly az ovist nem oltattuk, de a nagyokat igen. Ők akkor 12 és 8 évesek voltak. Idén szerintem mindenkinek kérjük, a férjem már meg is kapta, mi megyünk jövő héten. A legkisebb 4 éves.
2012. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én be nem oltatnám, ugyanis, ha nem az influenzát hozza haza, akkor a fülgyulladást,rotát, meg a nátha ezerféle variánsát.

Ha szoptatod a picit, az anyatejjel kap immunanyagot is, felesleges lenne megterhelni a szervezetét egy legyengitett virussal. Az oltóanyag szezonális, az influenzavirus meg folyamatosan mutálódik.

Döntsd el, mit szeretnél, de azt tudd, hogy az oltás nem fogja 100% megvédeni a picit (nem szerzett immunitása lesz).

Nálunk sosem lett beoltva a gyerek (2 van, 4 éves és egy 6 hónapos), pedig a bátyus hoz mindenfélét az oviból és nem volt belőle komoly gond. Szokják csak a virusokat, úgy lesznek később egészségesebb és talán allergiamentesebb felnőttek.

2012. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!