Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 7,5 hónapos még nem...

Babám 7,5 hónapos még nem mászik és nem is kúszik. Segítsek neki valahogy vagy hagyjam hogy ő jöjjön rá? Nincs elkésve egy picit?

Figyelt kérdés

ja és még ülni sem tud egyedül, ez normális?

pedig sok játékot teszek köré, hogy kicsit másszon utána de kis ideig próbálkozik majd jön a hiszti (szinte egész nap a földön van)


2009. aug. 16. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nincs elkésve semmiről. Sok baba már tényleg kúszik, mászik ilyenkor, de van néhány anyuka, aki szereti korábbra tenni "szuper" babája elindulását. Az én babám pont a 9. hós szülinapján kezdett el kúszni, egy hete. Azóta egyre ügyesebb. A védőnőm és a doki sem siettetett, azt mondták, majd ha úgy gondolja, elindul. Babám még nem ül, és nem áll, de annak is eljön az ideje.
2009. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, nincs elkésve, az én fiam is kb mostanában kezdett el kúszni, ő 8hós. Nálunk úgy történt, hogy rokonlátogatóban voltunk ahol 10hós a baba, aki már szépen mászik. A fiam csak nézte, nézte, azután másnap ő is elindult igaz még csak kúszva de azt már őrületes tempóban és egyre ügyesebben. Szerintem vidd el valahová ahol hasonló korú babát babákat láthat. Ez a legösztönzőbb számukra!
2009. aug. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, minden baba másképp fejlődik. Az én lányom is 7.5 hós, négykézláb mászik, kúszik, ül, de pl. nekünk még egy szál fogunk sincs, még kilátásban sem. Ez ilyen. A szomszéd kislány is 7 hós, ő se ül, nem mászik, neki viszont már négy foga van. Mindenki másképp fejlődik. Nyugi
2009. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!