Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiatal, csinos és tehetős...

A fiatal, csinos és tehetős anyuka, csak rossz anya lehet?

Figyelt kérdés
Mert általában ezt mondják.Hogy tud elmenni fodrászhoz?Biztos a gyerekétől vesz el időt stb.
2012. nov. 24. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ismerős...

Anyósomon látom, hogy húzza a száját, amikor nagy ritkán megkérem, hogy vigyázzon a gyerekekre, mert a párom nem ér haza időben, nekem meg időre mennem kéne körmöshöz/fodrászhoz/kozmetikushoz. Előbbi 3 hetente 1 óra (géllakk van az össz. 1 cm hosszú körmömön), fodrászhoz 2 havonta járok, az 2 óra, kozmetikushoz pedig havi 1x szemöldököt szedetni és festetni, az fél óra, na meg fél évente 1 tisztítás.

Amikor edzeni jártam, akkor 1x be is szólt, hogy a kertgondozás is elég edzés lenne, na azóta direkt be sem teszem a lábam a kertjébe. Ha konkrétan megkérne, hogy csináljak meg benne ezt-azt, akkor oké, de így sunyin nemá...


A többi nem érint, mert nem öltözködöm kihívóan, nem hordok miniszoknyát és 20 cm magas sarkú cipőt, de ez már a gyerekek előtt is így volt.

2012. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a közösségi oldalakon éreztem negatívumokat. Hozzám soha senki nem jött még oda és mondta volna a szemembe azokat a dolgokat amikkel itt egymást köpködik az emberek. A kislányommal és a férjemmel imádjuk egymást. Már belefáradtam abba, hogy arc nélküli emberek előtt bizonygassam a saját boldogságunkat. Én naivan úgy gondoltam, hogy ha bukik vagy beteg a babám vagy olyan problémával találkozok első babás anyukaként amivel már más is, akkor nyugodtan fordulhatok az itt lévő anyukák tanácsaihoz. Aztán ha valaki megkérdezi, hogy a 40e ft-os babakocsija jó-e azzal mindenki teljesen normális. Ha ugyan úgy egy 10x ennyibe kerülő babakocsiról van szó akkor az biztosan vacak, az anyuka pökhendi és rossz anya. Közben pedig privát üzeneteket ír az a néhány anyuka akinek van, hogy le ne pontozzák azok akik kommentet írnak, pedig közük sincs a kérdéshez... Hol van az megszabva hogy aki nem éhezik vagy hónapról hónapra él az nem tehet fel kérdést? Biztosan nehéz rossz helyzetben egy családot eltartani és soha nem szapultam senkit értelmetlenül. Többször küldtem pelenkát, tápszert és ruhákat azoknak akik itt írtak segítségért... Közben néha eszembe jut, hogy talán pont ugyan az az ember írhatta nekem, hogy ,,sajnálja a gyerekemet" mert szeretem a magassarkúkat. Köszönöm!
2012. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sokszor megkaptam hogy elveszem az időt a gyerekeimtől... Kozmetikusnak tanultam, így a szemöldököm és a szempillám megcsinálom magamnak amikor a kicsik alszanak. A hajamat szinten magamnak festem, mikor hazamegyek Magyarországra direkt úgy vágatom, hogy 3-4 hónapot ki bírjon. Közép iskola utáni útkeresés közben körmösnek tanultam, így 4-5 hetente esténként rá számon azt az 1 órát és megcsinálom a körmeimet (3-4 mm-rel hosszabb mint az ujjaim...) Egyáltalán nem érzem jól magam melegítőbe, így mindig farmer van rajtam vagy legging meg egy egyszerű póló vagy csőtop még itthon is... Köszönöm szépen a kicsikém megvannak, soha nem hiányzok nekik mert mindent akkor csinálok amikor alszanak. A férjem meg soha ilyen büszke nem volt még rám, hogy a szülés után is felesége van és nem csak anya... Nekem ezekre szükségem van! És bárki bármit mond nekem iszonyat jól esik, hogy 9 hónapos ikrek anyukájaként a férjem büszke rám és bárhova megyünk megdícsérnek, megnéznek, a nők meg féltékenyek rám....
2012. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát de könyörgöm! Miért fessük magunk a hajunkat? Ezzel tönkretesszük! Miért ne járjunk arckezelésre? Nélküle a helytelen ápolás mellett hamarabb fog elöregedni a bőrünk. Miért kéne mentegetőznünk, hogy havonta hány napot vagy félévente mennyi időt szánunk a haj és bőrápolásra??? Nem az a nem normális, hogy egy nő fodrászhoz jár, hanem hogy ha nem! Hajat vágatni és ápoltan tartani nem luxus, hanem egy normális egészséges dolog. Hajat magunknak festeni pedig nagyon rossz dolog. Nem egy ember égette már le a haját vagy szúrta el maradandóan. És ne kelljen már magát egy anyának sem rosszul éreznie és havi 3-4 alkalommal vágatnia a haját csak mert néhány anya a nőiesség helyett a mártír álarc mögé bújik. Miért lenne attól jobb a gyerekünknek, ha nem ápoljuk a hajunkat, ha elhízunk vagy ha kosztüm helyett egy szakadt mackóba vagy farmerbe bújunk??? Ez miért olyan jó neki? Olyan kevés havonta 1x-1x 1-1 órát ,,kibírni" hogy elenyésző. Attól leszünk jó anyák, ha valamit feláldozunk magunkból? Ez komoly? Akkor jó anya leszek ha nem fogok tisztálkodni? Nehogy már azt a 20 perces fürdést ,,szerencsétlen gyerekemnek" át kelljen apuka karjaiban vészelnie engem nélkülözve. Szégyellje el magát az összes anya aki elhanyagolja magát, akinek nincs kitartása és igénye a megfelelő ápolásra! Az pedig mégjobban aki meg akarja magyarázni, hogy ez normális dolog. Nem a műkörömről van szó! Akinek az tetszik, aki nem tudja megnöveszteni vagy folyton letörik és csak így tud igényes ápolt kezet varázsolni magának annak jó. De a fontos a megfelelő kézápolás, bőrápolás, lábápolás, hajápolás... És már nem az a világ van, hogy az a legjobb ha nem teszel rá semmit! Minden amit megeszel, amilyen levegőt belélegzel...minden árt! tele van minden vegyszerrel és minden olyan káros anyaggal ami ellen védekezni kell ha el akarod kerülni, hogy 40 évesen úgy nézz ki mint egy mazsola..
2012. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 porcukormókus ***** válasza:

Háhá, csak nekem van normális anyósom?? :)

Velünk lakik, Őt szoktam megkérni, hogy vigyázzon a kicsikre, amíg elmegyek fodrászhoz. Kb. kéthavonta járok egyébként. Erre Ő: na, akkor menj és masszíroztasd is meg az arcodat, mert az igen is kell.. Sőt legalább havonta el kéne járnom masszíroztatni szerinte! :)) VAGY: elugranék reggel kenyérért, sietek vissza, erre Ő: nem kell sietni, csak nyugodtan, ha gondolom menjek el szolizni.. :D

Úgyhogy kb. kéthavonta fodrász, meg néha, tényleg ritkán egy kis szoli (masszíroztatni egyébként sose szoktam´;)). Ennyi, amit "elveszek" a gyerekeimtől. Decemberben még ennél is szörnyűbb leszek, szeretnék pedikűröshöz eljutni..

Csak úgy mellesleg, ha otthon magamnak festem be a hajam vagy csinálom meg a pedikűrt, kb dupla időt vesz igénybe, mintha megcsináltatnám.

2012. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!